Ste zodpovedným majiteľom psov?

Add, zdieľanie ButtonsShare na FacebookfacebookShare na TwitterTwittertwitterShare to PinterestPinterestPinterestShare pre Moreaddthismore10

Mnoho rodičov psov si myslí, že pre svojho psa robia to najlepšie, od kŕmenia najlepšieho jedla pre domáce zvieratá až po vhodné starostlivosť. 16. september Značky zodpovedného dňa vlastníctva psov, ktorý usporiadal AKC, ktorý pomáha podporovať návrhy na zodpovednosť rodičov domácich miláčikov všade. Nižšie je uvedených niekoľko návrhov, ako je zodpovedným vlastníkom psov.

Kŕmte zdravé jedlo: So všetkými potravinami domácich miláčikov na trhu je dnes ťažké vedieť, ktoré z nich sú dobré pre vášho domáceho maznáčika. Ale kŕmenie vášho psieho psu dobre vyváženou stravou plnou bielkovín a vitamínov je cesta. Prvou ingredienciou v jedle vášho psa by mala byť skutočný mäsový bielkovín, ako je kuracie mäso, hovädzie mäso, pomenovaná ryba (napríklad losos alebo pstruh) alebo morčacie mäso. Pokúste sa odvrátiť od príliš početných jedál a výplne na mäso.

Poskytnite čistú vodu: Je ťažké si pamätať na to, aby ste niekedy vymenili vodnú misku vášho domáceho maznáčika. Ale špinavá vodná misa dokáže držať škodlivé baktérie a môže spôsobiť chorí váš psí. Nedovoľte, aby baktérie a zvyšky spôsobili chorobou domáceho maznáčika; Pokúste sa použiť fontánu pitia domácich miláčikov, ktorá cirkuluje vodu, vždy ju udržiavajte čerstvú a čistú. Vyskúšajte tiež vodnú prísadu, ktorá pomáha zbaviť sa baktérií.

Použite vodítko: Nechajte svoje šteniatko úplne slobodne, môže sa cítiť ako skvelý nápad, ale pokiaľ nie ste v psom parku, naozaj to tak nie je. Udržiavanie psieho na vodítku nielen zabraňuje tomu, aby utekal alebo sa ublížil, ale chráni aj ostatných. Bez ohľadu na to, aký priateľský je váš domáci miláčik, nikdy nevieš, ako môže reagovať na iných ľudí. Takže keď je vonku, vždy vodít svojho psa.

Pravidelný harmonogram starostlivosti o starostlivosti o starostlivosti: Udržiavanie kabátu vášho psa v čistote, čistení a zdraví je nevyhnutné pre dobré celkové zdravie. Pravidelná starostlivosť zabraňuje nadmernému prepusteniu a rohoži. Šampón a kondicionér špeciálne formulovaný pre zvieratá pomôže vyhnúť sa problémom s kožou. Vyčistite si psie niekoľkokrát týždenne kvôli zdravšiemu kabátu a potešte aj pár minút navyše v spojení!

Navštívte svojho veterinára pravidelne: Vezmite si psie na každoročnú návštevu veterinára je nevyhnutné pre zdravý a potešený psí ps a je to jedna z najlepších vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste sa ubezpečili, že ste zodpovedným majiteľom psov. Početné hlavné problémy, ktoré ovplyvňujú zvieratá, môžu mať malé alebo žiadne príznaky, takže udržiavanie kroku s návštevami veterinára vášho domáceho maznáčika môže pomôcť chytiť tieto problémy skôr.

Pick-up za svojím pukanom: Či už ste na dlhej prechádzke, alebo si beriete psie vonku, aby ste podnikli svoje podnikanie, vždy vyzdvihnite odpad svojho psa. Aj keď to nie je to najlepšie z domácich prác, nie je dobré zanechať pre svojho suseda nežiaduce „darček“. Nezabudnite správne zlikvidovať odpad vášho psa a skúste použiť biologicky odbúrateľné odpadové vrecká, ktoré nepoškodia životné prostredie.

Urobte si čas na výcvik: Psy, ktoré nie sú správne vyškolení, sa často vzdávajú prístreškov pre problémy so správaním, ktoré frustrovaní rodičia domácich miláčikov považujú za príliš náročné na to, aby sa s nimi vyrovnali. Tréning vášho psov pomáha znižovať napätie v domácnosti, robí outdoorovú hru bezpečnejšou a zaisťuje, že váš domáci miláčik bude vítaným členom vašej komunity. Podobne, socializácia vášho psieho psu vystavením novým miestam, ľuďom a iným zvieratám buduje dôveru a znižuje situačnú úzkosť. Psy vyžadujú, aby zostali zdravé a šťastné, správne množstvo cvičenia a spoločenskej činnosti.

Poskytnite formu identifikácie: Je nevyhnutné sa ubezpečiť, že váš psík má aktualizovanú identifikáciu, buď pomocou golierových značiek, tetovania alebo Microchip ID.

Či už ste novým rodičom domácich miláčikov alebo váš psík bol na chvíľu súčasťou vašej rodiny, dajte si potľapkajte po chrbte, ak sa budete riadiť všetkými týmito zodpovednými tipmi majiteľa psov!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *