Barrage štetcov a klaster hrebeňov

od Jonathana Davida
1. júna 2020
Keď som bol mladší muž s plnou hlavou vlasov (plešatý chlap, v prípade, že ste to nevedeli), mal som obľúbenú kefu a hrebeň, ktorý by som použil na štýl vlasov. Ach jo, bol som ten chlap; Nemohol som si dostať vlasy správne, pokiaľ som nemal svoju obľúbenú kefu a hrebeň. Viete – tie, ktoré vám pomôžu dosiahnuť presný štýl, ktorý si predstavujete vo vašej hlave.

Ako domáce zvieratá sme rovnako – ale desaťkrát! Kefy a hrebene sú dve kategórie nástrojov, o ktorých všetci vieme, sú nevyhnutné na starostlivosť o domáce zvieratá, ale drvivou pravdou je, že máme toľko rôznych štetcov a hrebencov, z ktorých si môžete vybrať, môže to byť mätúce a zastrašujúce. Ale prečo existuje toľko rôznych typov kefiek a hrebencov a na čo sú všetky určené?

Krátka odpoveď je, že existuje toľko rôznych typov kabátov, textúr, dĺžok a požiadaviek na konkrétne potreby starostlivosti, takže máme kefy a hrebene, ktoré sa zhodujú. Skutočná odpoveď je však oveľa hlbšia ako tá. Existuje celý rad kefiek a hrebeňov, ktoré sú navrhnuté so špecifickými potrebami a požadovanými výsledkami, ktoré pomáhajú stylistom domácich zvierat dosiahnuť najlepšiu starostlivosť – či už ukazujete svojho psa, súťažíte s starostlivosťou o súťaže alebo robíte každodennú starostlivosť o salón.

Kefy

Začnime rozpadom kefiek a tým, čo sú najlepšie, sú, ale nielen. Experimentujte niekedy a niektoré nástroje nájdete veľmi univerzálne!
Reklama

Kefy

Najčastejšie používanou kefou v našom priemysle je úhľadná kefa. Prichádzajú v mnohých veľkostiach a tvaroch, niektoré vyrobené z plastu, iné vyrobené z kovu a niektoré z dreva, ale základná príkazca je rovnaká. Sú kefou s gumovou podložkou a rovnomerným zoskupením hustých, jemných kolíkov, ktoré sú zvyčajne ohnuté, ale niekedy rovno s rôznymi dĺžkami. Najčastejšie majú obdĺžnikové tvary, ale možno ich nájsť v okrúhlych, štvorcových a trojuholníkových tvaroch a niektoré sú dvojité – vedené kolíkmi siahajúcimi z oboch strán. Napätie gumovej podložky, počet kolíkov na štvorcový palec a dĺžka kolíkov ovplyvňuje odpor kolíkov proti kabátu, čím sa mení konečný výsledok.

Napríklad niektoré hladšie kefy sú husté s krátkymi, veľmi tuhými kolíkmi s veľmi malú flexibilitu. Tento typ kefy je určený na odstránenie krátkeho, tesného podsadu z kratších plemien potiahnutých tým, že uchopí veľa vylučovacích podsadín a vytiahne ju hore a preč od chĺpkov zdravých strážcov. Táto kefka proti dlhším, jemnejším kabátom by sa ľahšie nezasiahla; Uchopil by to a ťahal vlasy a vy riskujete zlomenie a poškodenie tých dlhších, mäkších kabátov.

Slicker kefy sú skvelým nástrojom na chmýří vyschnutie kabátu psa a použitie správneho hladkého typu pre typ srsti ovplyvní spôsob, akým vlasy vyzerajú, keď boli úplne vyschnuté. Radšej používam úhľadnú kefu s menej hustými pinmi a určitú flexibilitu kolíkov, keď som natápala suché oblúky domácich miláčikov s dvoma až tromi palcami kabátu, aby som dosiahol pekne vyfúknutú vrstvu bez toho, aby som spôsobil poškodenie alebo rozbitie. Ak je kabát orezaný kabát a je už rezaný kratší a chcem ju dostať tak rovno a načrme, ako môžem, vybral by som si mierne tuhšieho hladšieho, ktorý chytí kabát a vytiahne ho priamo počas procesu sušenia chmýří.

Ďalším štýlom úhľadnej kefy, ktorú bežne uvidíte, je taký, ktorý má dlhé kolíky; Niektoré tak dlho, ako 2–3 “, ktoré nie sú príliš husté a zvyčajne sú kolíky veľmi flexibilné. Sú navrhnuté tak, aby boli jemní na kabáte, čo spôsobuje najmenšie rozbitie. Bežne sa používajú na jemné vlasy, ktoré sa ľahko zlomia, ale stále sa musia načrtnúť rovno, ako napríklad pudlíky, bichoni, teriéri Bedlington alebo psy s podobnými kabátmi.

Rôzne tvary skutočnej kefy sú otázkou výberu a účelu. Možno, že ak robíte menšieho psa, okolo tela a nôh psa by sa okolo tela a nôh psa ľahšie manévrovala. A mohli by ste použiť malú kefu na trojuholník – svižnú kefu na ľahkosť medzi očami alebo medzi nohami bez toho, aby ste museli psa pohybovať toľko.

To, čo si treba pamätať, je, že klzke kefy spôsobujú určité množstvo rozbitia alebo riedenia kabátu pri používaní nesprávneho typu kabátu alebo z príliš agresívneho kefovania na suchých vrstvách. Kefovanie s príliš veľkou silou môže skôr spôsobiť rozbitie a riedenie, než aby odvrátili vlasy. Vždy odporúčam používať kefovací sprej na zníženie statickej elektriny vo vlasoch a na pomoc pri podmienkach a ochrane vlasov pred kovovými kolíkmi kefy. Kefovanie suchého kabátu môže byť veľmi drsné a zistíte, že vaše kefy sa ľahšie kĺzajú a odkladajú vlasy s menším rozbitím pomocou rozpusteného alebo kefovacieho spreja.

Kefy

Druhou najčastejšie používanou kefou je kefka na špendlík. Kefka na špendlík sa zvyčajne vyrába z dreva, je pádla, buď oválna alebo obdĺžniková z rôznych veľkostí a má dlhé priame kolíky, ktoré sú oveľa silnejšie ako kolíky svižnejšej kefy. Kefy na špendlíky majú tiež gumovú podporu, že AFnullnull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *