Mačky a sušičky

od Kim Raisanen
5. mája 2017
Niektoré mačky by nemali byť sušené žiadnou sušičkou. Ale pre tie, ktoré robíme, suchý, tým tichšia je sušička, tým lepšie je pre mačku! Mačky z väčšej časti nevadí, že sa vyschnú, jednoducho sa im nepáči zvuk a pocit núteného vzduchu na tvári a fúzy.

Bez ohľadu na to, akú techniku sa rozhodnete použiť, umiestnenie e -collar alebo zakrývanie uteráka okolo ramien mačky odvráti časť zvuku a prietoku vzduchu. Akonáhle sa oboznámite s mačkami, ktoré vyriešite, budete vedieť, s akou sušičkou sú v poriadku a s ktorými technikami sa nepoužívajú.

Sušenie uterákov

Na vykurovanie uterákov pri nákupe používam ohrievač uteráka, aby som znížil chlad, ktorý vychádzal z kúpeľa. Chceme udržať mačky pokojné a to naozaj pomáha. Zabalím mačiatko do zahrievaného uteráka a pár minút si s ním sadnem na lono. Keď je tento uterák nasýtený, nahradím ho ďalším zahrievaným uterákom. Možno vás ohromí, koľko vody sa absorbuje. Táto technika umožňuje, aby sa vlasy vyschli rýchlejšie a skrátili čas sušenia. Keď mám mačku zabalená do uteráka, jemne si vyčistím uši a umyjem si tvár teplou zaliatou tvárou a bezohľadným šampónom mačiek.
Reklama

Vedeli ste, že existujú plemená mačiek, ktoré by ste mali iba vyschnúť na vzduchu? Kabát Rex Breed’s Coat pripomína vlasy, ktoré boli práve prevraté. S týmito mačkami ich môžete veľmi dobre vysušiť a potom vylepšiť svoje kučery blchovým hrebeňom. Keby sme mali vyhodiť do sucha ich kabáty, ich kučery by boli vyhodené podobne ako čerstvo upravený pudle. Tieto kučery sú to, čo pripravuje svoje plemeno jedinečnosť.

Okrem Rexov je vyschnutie uterákom užitočné pre tých, o ktorých si nemyslíte, že by alebo mohlo vôbec tolerovať sušičku. Tieto mačky by mohli zahŕňať vystrašené, fyzicky krehké, seniori (10+) alebo agresívny charakter.

Vreckový sušič

Osobne používam dobre známy ručný sušič pre domáce zvieratá. Má 5 rýchlostí rýchlosti a 5 úrovní vykurovania, tlačidlo chladu a tlačidlo iónov. Táto sušička sa už 4 roky každodenne využívala. Ak nájdete tichú viacúrovňovú sušičku na ľudské použitie, použil by som to skôr, ako by som použil sušič s vysokou rýchlosťou.

Existujú flexibilné ramená groomérov, ktoré môžu pripevniť na váš stôl a zovrieť ruku držanú na mieste pre pohodlie a konajú podobne ako sušička stojanov. Mám jednu z tých rúk, ale stále sa rozhodujem mať sušičku v ruke. Keď suchám mačku, tiež ho rozčesávam. Akonáhle získate techniku, ktorá sa vám páči, počas sucha budete oveľa efektívnejší.

Sušičky

Suryr stojan môže byť vaším najlepším kamarátom v salóne. Vďaka svojej manévrovateľnosti, rôznych nastaveniach tepla a nastaviteľných možností sušenia smerom je tento kus vybavenia, ktoré stojí za investíciu, ktorú by ste urobili pri nákupe. Suckery sú jedným z najtichších sušičiek na trhu, ktorý je úžasný pre mačky.

Sušičky s vysokou rýchlosťou

Nerobte chybu, keď si myslíte, že musíte vyhodiť suché mačky s vysokou rýchlosťou sušičkou. To je príbeh starých manželiek. Iste, existujú mačky, ktoré nie sú vystrašené vysokou úrovňou vetra a hluku sušičky, ale pre veľkú väčšinu mačiek ich môže zvuk a rýchlosť vzduchu napnúť. Niektoré mačky môžu byť tak zdôraznené, že na vašom stole môžu močiť alebo vyprázdniť.

Povedzme, že používate sušič s vysokou rýchlosťou a močenie mačky, teraz ste späť na štvorcový, ktorý musí mačku znovu odosielať. Úroveň napätia mačky bude z tohto dôvodu vyššia a môžete sa frustrovať kvôli ďalšej práci, ktorá sa týka tohto ženícha. Pamätajte, že tajomstvom starostlivosti o mačky je udržiavať životné prostredie čo najtaješnejšie a najtišnejšie. Ak nemáte absolútne inú možnosť, ako musíte použiť sušič s vysokou rýchlosťou, odporúčam vám, aby ste boli nastavené na prietok vzduchu na najnižšiu úroveň a odstránili kondenzátor. Možno budete chcieť umiestniť na mačku e -collar alebo uterák, aby ste ich odvrátili od nával vetra.

Sušičky klietok

Podľa mňa sú sušičky klietok omnoho humánnejšie ako sušičky s vysokou rýchlosťou, ale mačky nemajú radi vietor na tvári a fúzy. Ak vložíte mokrú mačku do klietky a zapnete sušič, mačka je oveľa pravdepodobnejšie, že pôjde do zadnej časti klietky a stočte sa do lopty. Skutočne nie sú sušené najúčinnejším spôsobom a môžu sa stresovať alebo agresívne. Pravdepodobne skončíte položením mačky na stôl a napokon ho tam suší, takže môžete od začiatku použiť aj ruku alebo sušičku stojanov. Ale pozitívna poznámka, existujú mačky, ktoré budú tolerovať klietku sušené a skutočne chodia po klietke, akoby sa nič nedeje.

Bez ohľadu na to, aká sušička sa rozhodnete pre mačku najlepšie, nezabudnite, že ju budete mať pri nastavení nízkej teploty. Popíšem teplotu, ktorá je teplejšia ako miestnosť, ale nie tak horúca, ako by ste vysušili svoje vlastné vlasy. Urobte nejaké experimentovanie a zistite, ktorý z nich pracuje najlepšie pre vás a mačiatka vo vašej starostlivosti. Pri rozhodovaní o tom, aký je váš preferovaný spôsob sušenia, majte na pamäti hladinu hluku, teplotu vzduchu a rýchlosť tejtonull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *