Štúdie zistili, že plávanie zlepšuje mobilitu v štúdiách psov

Zistenie, že plávanie zlepšuje mobilitu u psov

Naposledy aktualizované 18. apríla 2019 spoločnosťou Puppy Leaks 6 komentárov
Ak máte psa s problémami s kĺbmi, ako je artritída, pravdepodobne už viete o výhodách, ktoré plávanie môžu poskytnúť vášmu psovi. Nový výskum zistil, že plávanie nielen zlepšuje mobilitu psov so spoločnými problémami, ale že zlepšuje mobilitu všetkých psov.

X

Domáce zvieratá

0 sekúnd 34 sekúnd

Živý
00:00
00:34
00:34

Nový výskum zistí, že plávanie zlepšuje mobilitu u psov

Štúdia sa uskutočnila v Hatpury University Center vo Veľkej Británii na Labradorských retrieveroch. Vedci pripojili reflexné markery k nohám psov, aby mohli vyhodnotiť svoju prechádzku pred a po plávaní.

Po kúpaniach vedci analyzovali pohyby psov. Zistili, že psy s dyspláziou lakťov vykazovali zvýšenie rozsahu pohybu, frekvencie kroku a dĺžky kroku po hydroterapii. Zistili tiež, že psi v zdravej kontrolnej skupine vykazovali po plávaní rovnaké významné zlepšenie mobility.

Táto štúdia naznačuje, že plávanie môže poskytnúť všetkým psom výhody mobility, ale zahŕňala iba malú vzorku psov. V budúcnosti vedci dúfajú, že rozšíria svoju štúdiu o ďalšie plemená.

V tejto štúdii sa skúmali iba labradori, ale keďže iné plemená sú náchylné na rozvoj dysplázie lakťa, najmä nemeckých ovčiakov, bolo by zaujímavé skúmať, ako hydroterapia ovplyvňuje pohyb rôznych typov psov. – Doggy Paddle pomáha psom zostať v pohybe

Predchádzajúca štúdia zistila viacnásobné zdravotné výhody plávania

V roku 2004 vedci uskutočnili plaveckú štúdiu o psoch s osteoartritídou. Psy plávali každý deň na tri 20 minútové relácie, po ktorých nasledovala 5 -minútová doba odpočinku. Štúdia zistila, že po 8 týždňoch zistili významné zlepšenia kríva, mobility psov, mobility a hmotnosti. Zistili tiež, že psy vykazovali významné zníženie bolesti kĺbov po 6 týždňoch.

Vzťahový pocit beztiažnosti a upokojujúca odolnosť vody ponúka psom formu mierneho, ale bezbolestného a bezpečného fyzického cvičenia, ktoré nezhromažďujú existujúce podmienky. – Psí vodítka môže poskytnúť výhody vášmu psovi

Plávanie je pre mnohých psov zábavné cvičenie a ukázalo sa, že poskytuje viac zdravotných výhod.

Plávanie je skvelé pre psov, ale nezabudnite ho hrať bezpečne

Nie všetci psi sú prírodnými plavcami a niektorí berú do vody oveľa lepšie ako ostatní. Plemená, ako je basetový honb, by mohli byť náročnejšie plávanie kvôli ich krátkym nohám a psy s dokučnými chvostmi môžu mať ťažko vyváženie vo vode.

Ak je váš pes nový na plávanie, predstavte ich vodu pomaly. Ak ich necháte plávať vo vašom bazéne, uistite sa, že vedia, ako správne ukončiť.

Plávanie je pre psov skvelé cvičenie, ale nezabudnite ho hrať bezpečne. Keď je blízko vody, vždy sledujte svojho psa – či už je to váš záhradný bazén alebo miestna pláž.

Milujú vaše psy plávanie?

Miluje váš pes plávať? Boli prirodzené? Máte nejaké obľúbené plavecké miesta?

Odporúčané čítanie:

Môžete dostať jedovatý brečtan od svojho psa?

Tipy na cvičenie pre psy s artritídou

Štúdia zistí, že psy uprednostňujú, aby získali dobroty

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *