Zaobchádzanie s blchami a inými svrbeniami v minulosti, časť jedna

Teraz, keď vstupujeme do blchy sezóny, je to dobrý čas ísť nad tým, čo vlastníci domácich zvierat v minulosti urobili o týchto škodcov. Po prvé, musím stanoviť, že takmer všetci ľudia – chudobní alebo prosperujúci, mestský obyvateľ alebo farmár – zažili nepohodlie hmyzu uhryznutia, vrátane druhov, ktoré dnes považujeme strašne trápne. Gazdináči bitúnené lôžkom, ktoré boli prepravované domov z cestovania; komáre a hryzenie mušky, ktoré využili neskúsené okná; Voš detská; roztoče z backyard kuracie kŕdle; A blchy, ktoré každé kožušinové zviera utrpelo počas teplých mesiacov.

Táto nepokojná realita ukázala, že ľudia sa pravdepodobne pokúšali obmedziť ich vystavenie blým blým bývaním domácich zvierat vonku v priebehu teplých mesiacov (hoci existuje veľa dôkazov, že stále našli svoju cestu v interiéri). Bez moderných chemikálií blcha, svedomitia hospodárenie a hygiena bola prvou líniou obrany. Kúpanie a blvanie (cez vlasy oboch rodinných domácich zvierat a ľudí) boli najčastejšie metódy zabíjania škodcov. Jemné ozubené hrebene, ktoré sú stále k dispozícii v pet obchodoch dnes, pomáhajú majiteľom zdvihnúť blchy z kože zvieraťa, aby boli rozdrvené alebo utopené v šálke mydlovej vody. Kúpanie zvierat s domácnosťou Lye mydlom zabili blchy, ale vyschli a dokonca spálili kožu psov a mačiek.

Táto obchodná karta inzeruje kľúčový postup pri liečbe blchov na domácich miláčikov. Pri 1870s bol nový typ mydla označený na lekárske použitie na ľuďoch aj zvieratách. Carbolické mydlo, ktoré obsiahnuté fenyl odvodené z uhoľného dechtu, bolo výnimočné pre zabíjanie blchy; Pomohlo tiež liečiť iné druhy svrbenia, ako je folikulárne riadenie. Na obrázku Skupina pripravených rodinných domácich zvierat čakajú na ich kúpele. Jeden pes pes dokonca prosíme o jeho odbočenie v sudach. Nikto v mojej domácnosti sa nehovorí takto v čase vaňového času, ale bod bolo naznačovať, že karbolický mydlo používal uvítací úľavu.

Zdieľajte to:
Twitter
Facebook
Viac

Linkovaný
Tumblr

Páči sa ti to:
Rovnako ako načítanie …

Súvisiaci

Blchy a iné svrbenie – ‘TIS Stále sezóna (časť dva) 5. októbra 2016in “psi”
New York Veterinary Hospital, 1900: Čoskoro Small-Animal Practivaly 7, 2015in “mačky”
DOGHOUSEY: Denný život pre psov v Pastrojune 14, 2016in “Dogsouses”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *