Daisy diskutuje o výškovom syndróme a mačkách

AddsThis Dealing ButtonsShare na FacebookfacebookFookShare na TwittertwittertwitterShare to PinterestPinterestPareShare to MoreaddthismoRe6

Kitties, tu som vo svojom novom dome vysoké 18 príbehov! Nebojte sa, pretože medzi mnou a veľmi dlhým pádom je hrubý kúsok skla. To však vyvoláva veľmi dôležitú tému o bezpečnosti na vysokých miestach. My mačky radi pozeráme von a vyhrievajú sa v slnečných oknách. V teplejšom počasí môže veľa ľudí nechať okná otvorené, aby si vychutnali chladný vánok. Ale ak nebudeme opatrní, mohlo by to viesť k tragédii.

„Výškový syndróm“ je termín používaný na opis mačiek, ktoré náhodne padajú z vysokých budov. Zatiaľ čo my mačky nesmierne nevyskočia z výškových okien, nehody sa môžu vyskytnúť najmä vtedy, keď sa mačka rozptyľuje prenasledujúca hmyz alebo sleduje vtáka, vystrašuje sa a slepo hľadá únikovú cestu alebo sa prekvapuje, keď sa zdriemne v slnečnom okenníku.

Štúdie ukázali, že mačky v skutočnosti s väčšou pravdepodobnosťou prežijú pokles z väčšej výšky ako z nižšej výšky. Mačky majú vstavaný reflex práva a pre mačku sa vyžaduje iba asi 2 1/2 stôp voľného pádu. Vo výškach nad 8 alebo 9 príbehmi mačky často utrpia menej závažné zranenia, pretože táto výška umožňuje mačkám dostatok času na relaxáciu, orientáciu a vytvorenie tvaru „lietajúcej veveričky“, ktorý zvyšuje odpor, aby spomalil rýchlosť zostupu, podobne ako v zabudovanom padáku. . Keď však spadneme z nižších výšok (medzi 2 a 7 príbehmi), často nemáme dostatok času na to, aby sme sa orientovali a uvoľnili, aby sme spadli do optimálnej polohy, čo vedie k ťažším zraneniam.

Ak ste mačka, ktorá sa teší skákaniu, ako som ja, môžete sa vždy baviť skákať okolo svojho domova, ako je tento:

Najlepším spôsobom, ako sa vyhnúť výškovému syndrómu, je prevencia. Tu je niekoľko tipov na bezpečnosť, ak žijete vo vysokej budove:

Nedovoľte svoju mačku na balkón. Mačky môžu byť v pokušení skočiť na zábradlie na balkóne, ktoré by mohlo byť klzké alebo zaoblené, čo vedie k pádu. Ak má balkón otvorené zábradlie, väčšina mačiek sa môže ľahko prekĺznuť cez otvory.

Ak otvoríte okná, uistite sa, že okno je zakryté robustnou, dobre priliehajúcou obrazovkou.

Kovové okenné dohľady navrhnuté tak, aby udržali deti v bezpečí, neposkytujú ochranu mačkám.

Ak dôjde k horšiemu scenára a poklesu vašej mačky, nepredpokladajte, že mačka neprežila. Okamžite vyhľadajte svoju mačku a zamierte na pohotovostnú kliniku zvierat.

Uistite sa, že vaša mačka nesie mikročip alebo identifikačnú značku, takže ak by vaša mačka unikla alebo spadla, nestratí sa, čím sa tragédia zhoršuje.

Bezpečnosť domácich miláčikov

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *