Presuňte svoje kĺby pre Good Health

Add, zdieľanie ButtonsShare na FacebookfacebookShare na TwittertwittertwitterShare na PinterestPinterestPinterestShare do MoreaddthismoRe27

Artritída je jednou z najbežnejších príčin chronickej bolesti a špeciálnych potrieb v USA. Najbežnejším typom artritídy je osteoartritída, ktorá normálne postihuje kolená, boky a ruky. Často sú postihnuté aj ďalšie spoje. V časopise Arthitis and Rheumatizmus uviedol, že asi 27 miliónov Američanov má osteoartritídu. Artritída môže ovplyvniť aj našich psov, najmä starších psov.

Cvičenie a udržiavanie zdravej hmotnosti sú dve z najlepších ošetrení artritídy. Nový príspevok v časopise Physical Medicine a Rehabilitation zdôrazňuje kľúčovú úlohu, ktorú majú pravidelné aeróbne a posilňujúce cvičenie na zastavenie osteoartritídy a minimalizáciu bolesti a špeciálnych potrieb, keď dôjde k osteoartritíde.

Neverte, že výskum, ktorý cvičenie robí, sa kĺby cítia lepšie? Len uvidíte, čo sa stane, keď musíte stráviť pár dní v posteli s nejakou vírusovou chorobou. Keď sa budete cítiť lepšie a vstať a pohybovať sa, pravdepodobne sa budete cítiť dosť tuhý a bolestivý. Táto bolesť pochádza len z pár dní nepohybovania svalov a kĺbov. To je tiež dôvod, prečo musia astronauti cvičiť, keď sú vo vesmíre. Svaly a kĺby fungujú najlepšie a sú udržiavané najzdravšie, keď sa pravidelne používajú.

Niekoľko väčších plemien psov pre domáce zvieratá je oveľa náchylnejšie na vývoj artritídy:

Zlatý retrievery

Labradorový retrievers

Nemecký ovčiak

Nováčik

St. Bernards

Vedci z University of Pennsylvania uviedli, že artritída bola nezvyčajná u atletických psov, ako je Performance Borzois a Racing Greyhounds.

Artritída

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *