Koľko šteniat môže mať chihuahua v jednom vrhu?

Tento príspevok môže obsahovať pridružené odkazy. Od spoločností uvedených v tomto príspevku môžeme zarobiť peniaze alebo výrobky.
Chihuahuas môže otehotnieť ako všetci ostatní psi, ale ich malá veľkosť ich vystavuje väčšiemu riziku pôrodných komplikácií v porovnaní s väčšími plemenami.
Vedieť, koľko šteniat, ktoré môže mať chihuahua vo vrhu, vám môže pomôcť prísť s primeraným pôrodným plánom a minimalizovať riziko vážnych komplikácií.
Vďaka svojej malej veľkosti musí väčšina Čisov porodiť cisársky rez, aby sa predišlo rizikám spojeným s prirodzeným narodením.
Ale predtým, ako začnete panikáriť, vedzte, že niektoré Chihuahuas môžu porodiť úplne zdravé šteniatka bez akejkoľvek pomoci, v pohodlí svojho domu.

Pretože neexistuje spôsob, ako predpovedať, ako bude váš chi zvládnuť tento jemný stav, váš veterinár by mal sledovať vášho psa od prvých dní tehotenstva až do samého konca.
Váš veterinár vás môže prevedieť cez tehotenské fázy Chi a byť tam, aby ste pomohli vášmu psovi dodať zdravý vrh šteniat.

Aby som vám pomohol pripraviť sa na nové šteniatka, poviem vám všetko, čo potrebujete vedieť o priemernej veľkosti vrhu Chihuahua a ďalších. Pokračujte v čítaní, aby ste sa dozvedeli, čo môžete očakávať, keď váš Chi očakáva!
Aká je priemerná veľkosť vrhu Chihuahua?
Okrem toho, že sú veľmi malé a vážia až šesť libier, sú Chihuahuas tiež brachycefalické plemeno. To znamená, že majú krátky nos a plochá tvár, ktorá ich vystavuje väčšiemu riziku problémov s dýchaním.
Keď dáte dve a dve dohromady, nie je prekvapením, že Chihuahuas majú menšie vrhy ako väčšie plemená psov.
Chihuahua v priemere porodí tri šteniatka v jednom vrhu.
Niektoré chihuahuas však môžu porodiť iba jedno šteniatko. Takže, pokiaľ ide o priemernú veľkosť vrhu Chihuahua, môžete očakávať čokoľvek od jedného do troch šteniat na vrh.
Potom, čo mali svoj prvý odpad, staršie Chihuahuas majú tendenciu porodiť väčšie vrhy päť až šiestich šteniat. Väčšina šachov má tendenciu mať svoje najväčšie vrhy tretie alebo štvrtýkrát, keď otehotnia, po ktorom sa veľkosť vrhu opäť zmenšuje.

Najväčším problémom s väčším vrstvom Chihuahua je to, že mama aj šteniatka môžu zažiť zdravotné komplikácie.
To sa vždy nestane; S väčšími vrhmi však vždy existuje šanca, že jedno alebo niekoľko šteniat bude podváha a slabšia ako ostatné.
Tieto šteniatka potrebujú ďalšiu pomoc a podporu od matky a niekedy môžu mať problémy s dostatočným množstvom mlieka a výživy od mamy. V tomto prípade budete musieť ako majiteľ fľašu krmivo a ošetrovať šteniatko v plnej sile, aby ste mu pomohli rásť a správne sa rozvíjať.
Upozorňujeme, že zatiaľ čo malé vrhy sú normou, pokiaľ ide o také malé plemeno, ako je Chihuahua, vyskytli sa prípady prekvapivo veľkých vrhov.
Kansas Chihuahua porodil 11 zdravých šteniat, čím prelomil svetový rekord Guinness za počet šteniat narodených v vrhu Chihuahua.
Koľko šteniat má Chihuahuas prvýkrát?
Chihuahuas majú vo všeobecnosti malé vrhy, ale prvýkrát, keď Chihuahua porodí, bude vrh ešte menší. Neočakávajte, že prvýkrát uvidíte viac ako tri šteniatka, a je oveľa pravdepodobnejšie, že váš chi porodí iba jedno šteniatko v prvom vrhu.

Hádanie počtu šteniat, ktoré chihuahua bude mať prvýkrát, nie je presná veda. Ale čokoľvek viac ako tri šteniatka prvýkrát je veľmi neobvyklé a veľmi nepravdepodobné.
Vek vášho Chihuahua je jedným z faktorov, ktoré ovplyvňujú veľkosť prvého vrhu. Všeobecne platí, že čím je Chi, tým je pravdepodobnejšie, že porodia prvýkrát iba jedno šteňa.
Rovnako ako iné plemená hračiek, aj Chihuahuas dosahuje pubertu veľmi mladú, zvyčajne vo veku štyroch do siedmich mesiacov. Hneď ako žena chi vstúpi do puberty, ktorá bude jej prvým tepelným cyklom, môže otehotnieť.
Ak je náhodou vaša chihuahua nasadená mužským psom počas fázy estrus tepelného cyklu, môže otehotnieť.
To znamená, že môžete mať päťmesačnú Chihuahua, ktorá je stále technicky šteňa, tehotná a pripravená dodať svoj prvý odpad v nasledujúcich deviatich týždňoch.

Ako už bolo spomenuté, chihuahuas hrozí rozvoj komplikácií počas tehotenstva a pôrodu a mnohí musia rodiť prostredníctvom cisárskeho rezu.
Je to hlavne preto, že Chihuahuas majú úzke boky a ich šteniatka majú veľké hlavy, čo ich vystavuje riziku uviaznutia v pôrodnom kanáli.
Toto riziko sa stáva ešte vyšším, ak chihuahua otehotnie párením s väčším psom. V tomto prípade môže tehotenstvo byť ešte ťažšie, pretože šteniatka môžu byť pre Chi príliš veľkénullnull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *