Odporúčané plemeno: Zlatý retriever

Zlatý retriever

Ako by sa vám nemohol páčiť zlatého retrievera? Toto je môj starý pes, Brittni. Predpokladám, že by ste mohli uviesť, že eso je jej náhrada. Má veľa na online až do. Vyrastal som so zlatými retrievermi, takže to bude vždy jedno z mojich preferovaných plemien. Nerozumiem, či existuje oveľa lojálnejší a láskavejší pes ako zlatý. To je najpravdepodobnejšie, prečo ich tak veľa ľudí vlastní. Je tu niečo o tom, že máte vždy po vašej strane zlatého retrievera.

Golden Retrievers sa dajú ľahko trénovať a sú nadšení, že sa môžu učiť, a preto robia tak fantastických servisných psov. Tiež sa využívajú na lov a budú trpezlivo čakať hodiny v lodi a potom sa potápajú do ľadovej vody, aby vytiahli vtáka. Podľa Encyclopedia of Pet Dog Breeds od D. Caroline Coile bol Golden pôvodne chovaný v Anglicku počas 18. storočia. Jeho pôvodná funkcia bola na získanie a pomoc, ktorú sa dodnes využíva.

Zlatý retriever je k dispozícii v mnohých červenkastých odtieňoch, od blond až po tmavo červenú. Niektoré majú rovnejšie kabáty, zatiaľ čo iné sú oveľa zvlnené. Plemeno hodnotí od 55 do 75 libier.

Výhody zlatého retrievera:

1. Sú atletické. Zlatý sa bude rád identifikovať spolu s akýmikoľvek typmi vonkajšieho dobrodružstva.

2. Týchto psov nie je ťažké trénovať tak dobre, ako sa radi učia. Skutočne sa im darí pri pokusoch o poslušnosti a robia fantastických loveckých spoločníkov.

3. Zlatí retrieveri sú priateľskí a jemní. Vo všeobecnosti sa im páči každý človek aj zviera. Normálne sú fantastické okolo detí, ako aj ostatných domácich miláčikov.

4. Sú to nádherné psy. Kto s tým môže navrhnúť?

5. V chladnom podnebí sa v poriadku. Páči sa im voda, vrátane valcovania, plávania a hrania v nej. Rovnako ako sneh, rovnako ako sa tak ľahko nechýbajú.

Nevýhody mať zlatého retrievera:

1. Ich neobmedzená energia bude dráždivé, ak nedostanú dostatočné cvičenie. Toto je s najväčšou pravdepodobnosťou najhorší problém s plemenom. Takže veľa domácností chce zlatého retrievera, pretože sú jemní, ale nikto si neberie čas, aby prešiel domácim miláčikom.

2. Vyrábajú strašné strážne psov. Aj keď zlatá májová praskne na cudzinca, je oveľa pravdepodobnejšie, že s každým urobí kamarátov, poskytuje bozky a snaží sa iniciovať hru s priťahovaním.

3. Ich kabáty budú potrebovať nejaké čistenie, ako aj plemenné prístrešky počas celého roka. Buďte pripravení ponúknuť s tonou vlasov pre domáce zvieratá. Rovnako sa prehrievajú ľahko, čo je súčasťou dôvodu, prečo sa im voda tak veľmi páči.

4. Približne 60 libier môžu byť hrsť, najmä ak nie sú vyškolení. Výcvik poslušnosti s týmto plemenom je nevyhnutnosťou.

5. U zlatých retrieverov je typických problémov so zdravím a wellness. Počul som oveľa viac a oveľa viac o problémoch zdravia a wellness s týmto plemenom v mladom veku, čo je pravdepodobné kvôli zlému šľachteniu. Problémy zahŕňajú dyspláziu bedra, alergie, infekcie uší, hemangiosarkóm, ako aj lymfóm (obidve sa vyvíjajú rakoviny), podľa encyklopédie plemien psov Pet Dog. Vo svojom živote som mal tri zlatá. Jeden zomrel na rakovinu pečene. Jeden zomrel vo veku.

Počas môjho života nemusím alebo nemusím vlastniť ešte jedného zlatého retrievera. Avšak v každom prípade budem mať v srdci vždy mäkkú plochu pre každé zlaté, ktoré vidím. I particularly like the older ones, with gray around their eyes as well as muzzle. They just look so smart as well as understanding. It’s not a surprise that so lots of people like them.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *