Top 10 chýb s voľným vodítkom

Nasleduje 10 mnohých bežných chýb, ktoré vidím, ako ľudia robia pri chôdzi so svojimi psami, za predpokladu, že cieľom je zabrániť ťahu psieho.

Samozrejme som urobil všetky tieto chyby. mnohokrát.

Chyba č. 1: Chôdza v priamke.

Väčšina z nás chce chodiť trochu priamou cestou, aby sa dostala do určitého cieľa alebo dokončila určitú „trasu“.

Keď však trénujete svoj psík na päte alebo chodíte po voľnom vodítku, je pre neho príliš lákavé, aby sa v snahe dostať k nejakej náhodnej vôni alebo predmete čo najrýchlejšie.

Riešenie: Zmiešajte ho.

Porozprávajte sa so svojím psom potešeným hlasom a choďte v najrôznejších náhodných vzoroch.

Zig-zag. Prejdite sa po stromoch. Náhodne otočte. Choďte v tesných kruhoch. Choďte v obrovských kruhoch (ako v triede poslušnosti). zrýchliť. Spomaľ. Hocičo.

Urobte to, zatiaľ čo praskajte dobroty do tváre vášho psa, keď sa na vás pozrie. Prinajmenšom zmeňte svoju cestu každý deň, aby to nebolo také predvídateľné.

Chyba č. 2: Prechádzka príliš pomaly.

Psy sú zvyčajne oveľa rýchlejšie ako my. Presmiaríme sa bolestivo pomalým tempom, takže keď sa vyvíjajú dopredu, zvyčajne tak nerobia, aby boli „dominantní“. Sú to len psy.

Riešenie: Jog, choďte rýchlejšie alebo behajte s psom aspoň na čas.

Súhlasím s tým, že psy by sa mali naučiť chodiť našim tempom. Ale keď sa stále učia, môžeme to zjednodušiť rýchlejšou chôdzou.

Chyba #3: Pevne uchopenie vodítka.

Väčšina psov bude prirodzene tvrdšie ťahať, ak je vodítko pevné. Je to prirodzená reakcia, keď sa snažia úplne oslobodiť od napätia, však?

Riešenie:

Namiesto toho, aby ste vodítko držali čo najtesnejšie, držte ho voľne. Nezabudnite to okolo ruky alebo zápästia. Držte to naozaj voľne, rovnako ako s dvoma prstami v ľavej ruke, pričom uvoľnenie je voľne vpravo. Keď sa váš psí psí, jednoducho otočte a choďte opačným smerom.

Chyba č. 4: Nepoužívajte najlepšie dobroty.

A naznačujem, že sa zaoberá! Nie suché mliečne kosti, ale párky v rožku, skutočný hamburger, kúsky kuracieho mäsa atď.

(Neubližuje tomu, aby ste vycvičili psie, keď má trochu hlad.)

Zistil som, že veľa psov reaguje naozaj dobre na mäkkú výcvikovú liečbu s názvom Zuke’s Minis. Tiež odporúčam liečivé puzdro, aby ste držali pochúťky, keď pracujete na tréningu.

Chyba č. 5: Frustrovaná so svojím psom!

Je to veľmi priťažujúce, keď psí psie a robí tie strašné udusenie a pískanie zvukov. Je to tiež trápne!

Bol som tam a pamätám si, že som cítil, že ľudia ma posudzujú za to, že som nemohol ovládať svojho psa.

Riešenie: Zostaňte pozitívni a nebojte sa, čo si ostatní myslia.

Väčšina ľudí sa naozaj nestará o to, ako je psie psie alebo nechodí. A ak áno? No a čo!

Ak zistíte, že ste často frustrovaní, dôrazne odporúčam kúpiť tréningový golier, ktorý vám poskytne oveľa väčšiu kontrolu. Chôdza s psom by mala byť zábavná, nie stresujúca.

Navrhujem hrotový golier, jemný vodca alebo bezproblémový postroj.

Pre mňa je to, že najlepší golier robí rozdiel a pomáha mi udržať si zdravý rozum, najmä keď sa psí stále učia.

Pozri náš príspevok: Najlepšie psie tréningové dobroty

Chyba #6: Používanie nesprávnych nástrojov

Tools like retractable leashes, flat collars and regular harnesses tend to enable pulling because they don’t offer us any control.

They ought to only be used on dogs who have remarkable leash walking skills or who have slowed down a lot due to their age. Harnesses with leash attachment points on the back also work well when you take your canine running.

Riešenie:

Replace retractable leashes with a durable 6 ft leash made of nylon or leather. use training collars like a martingale collar, head collar, slip collar or prong collar instead of the flat collar.

If you choose walking your canine on a harness, use a no-pull harness that has a front attachment for the leash.

Mistake #7: using the training collar wrong

If you’re using a training collar in the wrong way, it won’t be effective and/or it will hurt your dog. For example, if the prong collar is used incorrectly, it can damage your dog’s throat area, and you won’t be able to redirect your canine on a loose head collar.

Riešenie:

Make sure to understand how to use the different training collars before you use them on your dog.

The prong collar needs to sit snuggly but conveniently best behind your dog’s ears and not around his throat. It can’t be too loose or it won’t stay up there. You’ll likely have to remove or add some links from/to the collar to get the ideal fit for your dog.

Walking Wally on a correctly fittedgolier

Pre golier hlavy, napríklad halti alebo jemný vodca, musíte ho upraviť tak, aby ste mohli namontovať iba jeden prst pod časť krku popruhu.

Wally chôdza po obojku hlavy

Chyba #8: Práca v oblasti, ktorá je príliš rušivá

Váš psík sa nebude môcť sústrediť na to, čo ho požiadate, ak pracujete v oblasti, ktorá pre neho je príliš rušivá.

Riešenie:

Začnite pracovať vo veľmi nízkej rozptyľovacej oblasti a pomaly sa odtiaľto darí.

Napríklad začnite žiadať svoj psíka, aby poslúchal vaše príkazy, ako je sedenie, dole, pobyt a príďte do pohodlia svojho domu.

Akonáhle vám spoľahlivo počúva, vezmite veci do zárezu a cvičte v oblasti mimo nej, ktorá je oveľa rušivejšia. Môže to byť váš oplotený dvor, predný dvor alebo možno vaša príjazdová cesta alebo otvorená garáž.

Mohli by ste s ním pracovať na extra dlhom vodítku, ktorý je dlhý 15-30 stôp. Týmto spôsobom praktizujete v kontrolovanom tréningovom prostredí, kde môžete vždy navíjať psie späť, ak ho niečo alebo niekto rozptyľuje.

Wally pracujúca na pobyte na mieste v záhrade s kontrolným káblom 30 stôp

Akonáhle zvládne túto novú úroveň rozptýlenia, znova ju zvýšte praktizovaním poslušnosti na prechádzkach po vašom okolí. Potom si to môžete skutočne vziať do zárezu a cvičiť na prechádzkach v miestnych parkoch a mestskom prostredí.

Tip: Nezabudnite priniesť výcvikové výcvikové dobroty!

Chyba #9: Nie je to v súlade so svojím psom

Psy, ktorí dostávajú rôzne správy od rôznych ľudí, nemajú potuchy, keď im môžu robiť čo. Tieto nezrovnalosti spôsobia, že tréning vášho psieho psu skutočne tvrdí, ak nie nemožné.

Riešenie:

Uistite sa, že každý, kto komunikuje s vašim psom, je na tej istej stránke, pokiaľ ide o výcvik vodítka a celkové správanie.

Platí to pre vašu najbližšiu rodinu, ako je manželka a deti, ale aj pre návštevníkov, hostí, hostí a psích chodcov alebo domácich miláčikov.

Napríklad, ak sa váš psí môže správať ako maniak skôr, ako vyrazí na prechádzku so svojím manželom, ale očakávate, že bude pokojne a zdvorilo najlepšie pri predných dverách, keď ho kráčate, bude zmätený.

To isté platí pre nezrovnalosti chôdze. Nemôžete očakávať, že bude vedieť, že sa mu umožňuje ťahať dopredu, keď ho tvoja miláčik kráča, ale že tento typ správania nedovolí. Namiesto toho očakávate, že vaše šteniatko bude prejsť najlepšie vedľa vás.

Chyba #10: Necvičenie svojich viacerých psov osobitne

Je nemožné dosiahnuť rôzne ciele výcviku vodítka pre vašich viacerých psov, keď sa snažíte urobiť všetko naraz. Preto triedy poslušnosti psov vždy vyžadujú jeden psovod na psa.

Riešenie: Trénujte svojich viacerých psov osobitne.

Ak sa všetci ťahajú za vodítko, budete sa musieť striedať s nimi alebo prijať niekoho, kto s vami chodí. V opačnom prípade nebudete môcť efektívne vhodne primerane vhodné správanie vašich psov.

Napríklad, ak vás niekto pritiahne k veveričke, zatiaľ čo druhý sa vyhodí do kolegu z psieho chodca, ktorý vás prechádza, musíte si vybrať, ktorý z nich je vhodné najskôr. Kričanie a tryskanie na oboch vodítkoch bude iba pokyn vašim psom, že chaotické správanie je v poriadku. Nebude im pokyn, aby vám venovali pozornosť a prestali sa ťahať.

Keď chodíte na psa, odmeňte ho verbálnou chválou, ako je áno, dobrý chlapec/dievča a ošetrenie s vysokou hodnotou, kedykoľvek sa na vás pozrie a nadviaže očný kontakt. Často tiež mente smer, v ktorom vchádzate.

To ho učí, aby zostal blízko vás a pravidelne sa s vami prihlasoval. V konečnom dôsledku ho urobí oveľa menej záujem o ostatných psov a ľudí, s ktorými sa stretnete na vašich prechádzkach.

Ďalšie návrhy, ktoré môžu pomôcť:

Prestaňte sa pohybovať, ak sa psí psie.

Čitateľka blogu Margaret P. uviedla, že nemôže chodiť veľmi rýchlo kvôli artritíde v kolenách. Zistila, že zabrániť tomu, aby jej psí psom ťahal, aby sa zastavil mŕtvych v jej stopách, a odmietla ísť ďalej.

“Spravidla sa vracia na moju stranu a pozrie sa na mňa, kedy začnem znova chodiť vpred.” Dozvedela sa, že pri nákupe, aby sa neustále hýbala, mala by byť blízko mojej strany a nemala by ma. Trvalo to chvíľu, ale dostala správu. “

Používanie druhého psieho ako učiteľa.

Karen B. povedala, že naučila mix boxera, aby pekne chodila na vodítku pomocou svojho staršieho psieho psu, aby pomohla novému mužovi získať dôveru. Zatiaľ čo jej boxerka sa strašila, aby sa najskôr kráčala na betón, nakoniec sa naučil chodiť pekne.

“Teraz, keď je starší, beží každý druhý 3 až 5 míľ.”deň so mnou. Miluje to. “

Navrhujem tiež:

-Uistite sa, že psíka sa hrá mimo vodítka najmenej niekoľkokrát týždenne, aby spaľovala energiu.

– Používanie psieho batohu, ktorý pomôže spáliť nejakú energiu a dá mu niečo, na čo sa zameriavať na iné, ako na ťahanie.

Máte nejaké návrhy na pokyn psu, aby prestal ťahať?

Dajte mi vedieť, ak áno!

K tomuto článku prispela Barbara Rivers. Pravidelne píše pre tento mutt a je blogerkou, surovou feederom a psím Walkerom. Udržiava blog K9 pred kávou.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *