National Pharmacist Day

Add, zdieľanie ButtonsShare na FacebookfacebookShare na TwittertwittertwitterShare to PinterestpinterestPinterestshare do Moreaddthismore

Národný farmaceut Day, ktorý sa oslavuje 12. januára, je deň, ktorý uznáva a ctí zásadnú rolu farmaceutov. V spoločnosti Petmeds máme personál farmaceutov a farmaceutických technikov venovaných zdraviu a zdraviu a pohodu vašich chlpatých rodinných príslušníkov. Aby sme nám pomohli dozvedieť sa oveľa viac o úlohe, ktorú hrá farmaceuta v tíme zdravotníctva vášho domáceho maznáčika, rozhovory s Eddie, nášho riaditeľa farmaceutických služieb Petmeds a manažéra oddelenia predpisu:

Čo vás prinútilo rozhodnúť sa stať sa farmaceutom?

Vždy som sa zaujímal o chémiu a matematiku a vždy som bol fascinovaný lekárňou. Kedysi som sa rozhodol pre svoju babičku, aby si vyzdvihla krém na predpis z lekárne a užíval by som si profesionálne farmaceutovi oblečeného a zmiešal rôzne výrobky, potom som jej priniesol fľašu a opisoval jej, ako používať lieky. Kedykoľvek sa mu babička položila na otázku, vždy bol veľmi veľký a dal by veľmi dobrú profesionálnu znejúcu odpoveď. Je to čas, keď mi vstúpila myšlienka stať sa farmaceutom.

Aký druh výcviku je potrebný na to, aby sa stal farmaceutom?

Po dokončení vysokoškolského štúdia bude študent v škole ako lekárnik absolvovať triedy, ako sú farmaceutické výpočty, lekárska terminológia, farmace v liekoch.

Pracovali ste v iných lekárňach? Ako sa líši farmaceut pre Petmeds?

Pracoval som vo veľkom zdravotníckom zariadení, kde som používal na prípravu IV tekutín, chemoterapeutických liekov, parenterálnej výživy a všetkých druhov intravenóznych antibiotík. Medzi ľudskými dávkami a dávkami pre domáce zvieratá je trochu rozdiel a farmaceuti, ktorí prechádzajú z ľudí na zvieratá na zvieratá, sa vždy povzbudzujú, aby získali ďalšie školenie v oblasti veterinárnej medicíny.

Čo musíme vedieť o dávaní liekov našim domácim miláčikom?

Poskytovanie liekov zvieratám predstavuje rôzne výzvy, pretože niektoré zvieratá neradi užívajú lieky a môžu sa dosť rozčuľovať alebo vystrašiť. Lekárnik Petmeds je skvelým zdrojom, ktorý musíte mať akékoľvek otázky týkajúce sa správy liekov vášho domáceho maznáčika.

Máš nejaké zvieratko? Povedzte nám o nich:

Mám 2 psy a 4 mačky, všetky záchrany. Každý z nich má inú osobnosť a má v mojom srdci zvláštne miesto. Za malé úsilie, ktoré som vynaložil na záchranu týchto zvierat, množstvo lásky, z ktorej sa vrátim, je najmenej desaťkrát. Keby som mal neobmedzené miesto a zdroje, neopustil by som žiadne zvieratá bez domova.

Dávate nejaké doplnky svojim vlastným domácim miláčikom?

Pre mojich 2 veľkých psov dávam denne neuveriteľne zosilňovač spoločného. Zdá sa, že tento liek pomáha tlmiť kĺby a zastavovať alebo spomaľovať rozvoj zápalu. Pre moje mačky posypem asi ½ čajovej lyžičky, aby som mal byť v dobrom jedle, aby som dodal nejakú zásadnú omega 3. Zdá sa, že buďte dobre bránia mojim mačkám, aby sa stali obéznymi, pretože sa domnievam, že im bráni prejedaniu. Toto nie je zdokumentované alebo dokonca študované použitie pre produkt, ale s istotou viem, že vzhľadom na to, že som začal používať tento produkt, moje mačky sú lepšie a vyzerajú zdravšie.

Aké odporúčania by ste dali rodičovi pre domáce zvieratá o liekoch pre domáce zvieratá?

Každý liek má rôzne vlastnosti, je potrebné sa s nimi zaobchádzať odlišne a podávať sa inak. Niektoré lieky sa môžu rozdeliť, iné musia byť rozdelené a iné sa môžu rozpustiť v tekutinách, zatiaľ čo iné musia zostať celý. Či dať s jedlom alebo na lačný žalúdok a či dva lieky vzájomne interagujú alebo s chorobným stavom sú dobré otázky a starosti, ktoré si môžete spýtať svojho veterinárneho lekára alebo vášho lekárnika s 1800petmi, ktorý by bol oveľa viac než potešený ty.

Oceňujeme prehľad o vašej profesii, Eddie. Až nabudúce uvidíme farmaceuta, určite povieme „vďaka!“ za to, že sme kľúčovou súčasťou nášho zdravotníckeho tímu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *