Je vaša požiadavka na domáce zviera biopsiu?

Add, zdieľanie ButtonsShare na FacebookfacebookShare na TwitterTwittertwitterShare to PinterestpinterestPinterestShare pre MoreaddthismoRe2

Keď sa na našich rodinných domácich miláčikoch objavia výrastky, nádory, hrudky alebo hrbole, bežne je potrebné, aby veterinárni lekári urobili biopsiu, aby zistili určitú diagnózu. Ak je to možné, veterinárni lekári sa bežne snažia a získať biopsiu ihlou a injekčnú striekačku v tom, čo sa chápe ako biopsia ihly. Tento postup zvyčajne nepotrebuje anestéziu alebo sedáciu a vykonáva sa aspiráciou buniek z rastu, ako aj ich skúmaním na mikroskope buď priamo vo veterinárnej kancelárii alebo odoslané do vonkajšieho laboratória.

Aspirácia ihly bežne umožňuje veterinárnym lekárom robiť predbežné diagnózy nádorov, ako sú benígne mäkké mastné nádory chápané ako lipómy, nádory žírnych buniek, okrem malígnych lymfómov. Pri nákupe na vykonanie presvedčivej diagnózy je však potrebná excízná biopsia buď ultrazvuk vedený alebo pri chirurgickej liečbe. Tieto typy biopsie sú bežne potrebné na predstavenie nádoru, okrem poskytovania priaznivých informácií pri vedení liečby.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *