Čínsky tibetský mastifský domácich psov Charakteristiky plemena psov, obrázky, fakty

Tento stále primitívny čínsky tibetský plemeno mastifského psa psa bol vytvorený pred storočiami v Tibete. Tibetskí mastifovia, ktorí boli pôvodne zamestnaní ako strážní psi, ako sú Home a Livestock, sa však dajú nájsť, ale navyše oceňujú život ako spoločníci pre domácnosti a show psov.

Napriek ich obrovským zastrašujúcim rozmerom sú všetky tieto mláďatá veľké mäkké, keď sa týka ich rodín. Udržiavajú si však svoju štíhovú povahu, takže si musia cudzinci dávať pozor a pozerať sa z dôveryhodných ľudí ide celkom tak.

Naliehame na túto veľkú, priestrannú klietku, aby ste niekde odpočívali a odpočinuli si váš masívny tibetský mastiff. Je tiež vhodné vyzdvihnúť túto fľašu s domácimi zvieratami pre akékoľvek vonkajšie zážitky, ktoré máte so svojím šteniatkom!

Nižšie nájdete podrobnú zbierku atribútov plemena Pet a podrobnosti o tibetských mastifoch!

Čínsky tibetský mastiff

Vďaka svojmu kráľovskému vzhľadu, dlhým kabátom, atraktívnym farbám a senzačným chvostom, takže tento tibetský mastiff je zaručený, že bude štartér konverzácie a zátka návštevníkov, pretože idete po ceste. Ak je to však všetko, čo hľadáte v šteniatke, nie je to pre vás plemeno.

Predtým, ako zvážime nevýhody, tu je to, čo sa tešíme z toho, že sa na ňom páči. Tibetský mastiff je milujúci, jemný, trpezlivý a porozumenie. Jeho generácie úzkej spolupráce s ľuďmi ho nechali dosť komplikované spôsobom, ktorý pozná ľudí.

Je to tvrdý pracovník, chránený milovaným, odvážnym a lojálnym. Jeho veľká veľkosť a materiál mu necháva vynikajúceho strážneho psa a generácie chovu pre túto konkrétnu prácu ho zvládli ako opatrovník.

Čínsky tibetský mastiff domácich psích psov Obrázky

Zdá sa, že je príťažlivé, je nevyhnutné zvážiť veľmi starostlivo ďalšie vlastnosti, ktoré z neho môžu urobiť tvrdý návrh.

Môže to byť nezávislé plemeno ochrancu, ktoré sa vám vždy nezdá, že by ste sa vám mohli vždy zdať. Bude si vychutnať vašu organizáciu a puto na vás, ale nemusí vás nevyhnutne poslúchať, najmä v scenári, keď si myslí, že je dokonalý. Tibetský mastiff je nespolupracujúci a normálne prosperuje v súťažiach poslušnosti alebo agility.

Tibetan Mastiff Úvod

Tibetské mastify sú zvyčajne tiché psy, ak sú ich želania a životné podmienky splnené, ale keď v noci zostanú vonku, mohli by byť barmi. Prirodzene existuje základný spôsob: prineste svoje šteniatko v interiéri.

Ak použijete trávnik, uistite sa, že je dobre oplotený; Ukázalo sa, že tibetské mastifovia mierky posúvajú ploty na únik. A postarajte sa, aby ste tieto šteniatka nevynechali veľmi dlho, pretože by mohli začať kopať a byť územné a konkurencieschopné.

Za určitých okolností sú tibetskí mastifovia synonymom detí v ich rodinách, najmä ak sú vychované spolu. Normálne však nie sú optimálne pre domy s malými deťmi.

Tibetské mastifovia môžu zmiasť plač, plač a teší sa z videnia detí ako indikácie agresie a často neumožnia prísť kamaráti vášho dieťaťa.

Táto územná príjazdová cesta môže ovplyvniť nielen vaše deti v spoločenskom živote, ale aj váš vlastný. Ak ste sociálny jednotlivec s niekoľkými ľuďmi, ktorí prichádzajú a odchádzajú, toto plemeno je pre vás osobne veľa, vzhľadom na to, že tibetský mastiff sa môže pokúsiť stanoviť limit pre rozsah povolených jednotlivcov do domu.

Socializácia bude pre toto konkrétne plemeno nevyhnutná. Je dôležité, aby ste si vybrali vlastné tibetské šteniatko a domáceho maznáčika, aby ste ako veľa obchodov, parkov a udalostí priateľských k psom, ako je to možné. Dovoľte mu, aby sa stretol s novými ľuďmi, ale vedzte, či je opatrný pred konkrétnymi mužmi a ženami.

Tibetské mastify majú silný inštinkt týkajúci sa jednotlivcov a musia sa dostať nad svojou prvou nechuťou určitého jednotlivca, zvyčajne existuje dôvod.

Tibetské mastifovia nemožno chodiť a počas každodenných prechádzok by sa mali odobrať na mnohých rôznych cestách, aby im zabránili v územnom chode.

Tibetský mastiff by mohol byť vynikajúcim plemenom pre riadneho majiteľa a domu, ale nemôže sa zmestiť iba do žiadneho životného štýlu. Ak uvažujete o tomto konkrétnom plemene, urobte si domáce úlohy a porozprávajte sa s chovateľmi a inými majiteľmi tibetských mastifov.

Jedna vec je istá: ak získate tibetský mastiff, váš život je zaručený, že bude príťažlivým zážitkom s týmto nádherným, verným spoločníkom.

· Hlavné prvky

Buďte opatrní, že malý, očarujúci plyšový medveď vášho šteniatka vyrastie na šteniatko 75 až 160 libier. Veľkosť mastifa ho robí nevhodným pre byt alebo byt.

Tibetské mastify sú zvyčajne zaneprázdnené vo dne a večer. Ak vám váš program neumožňuje ich cvičiť v týchto dňoch, nemusí to byť plemeno pre vás.

Normálne sú vo vnútri pokojní.

Tibetský mastiff by nemal byť ponechaný na pobyt. Je to sprievodné šteniatko a vyniká z existencie svojich blízkych.

Vďaka svojej ochrannej postave by tibetský mastiff nikdy nemal chodiť. meniť jeho shouTS, takže sa nestane teritoriálnym na konkrétnej trase.

Tibetské mastify sú pozoruhodne inteligentné, individuálne a húževnaté, ale citlivé na individuálne nálady. Budú sa nahnevať, ak naň kričíte alebo v oblasti svojich vlastných detí alebo sa hádajte so svojím partnerom. Páči sa im vaša služba, ale nie sú beding.

Toto nie je plemeno pre mužov a ženy, ktoré by chceli súťažiť v športe s psami ako schopnosti alebo dokonca poslušnosť.

Tibetské mastify, ktoré zostanú vonku počas noci, by mohli štekať, aby vám umožnili vedieť, že sú v práci – takže ich v noci nenechávajte vonku. Na druhej strane, počas dňa sú zvyčajne tiché.

Tibetské mastify klesajú malé, s výnimkou po roku. A potrebujú týždenné čistenie, ale počas sezónneho poklesu, keď sa musia často čistiť.

Tibetský mastiff chce starovekú socializáciu, ktorá musí pretrvávať počas celého svojho života. Bez toho, aby mohli byť agresívni voči ľuďom a psom, ktorým nerozumie. Socializácia mu pomáha porozumieť diskriminácii, ktorá je rozhodujúca pre plemeno Guardian.

Tibetský mastiff sa nenavrhuje, aby získal plachý alebo prvý majiteľ. Toto plemeno si vyžaduje sebavedomého trénera, ktorý je pevný a konzistentný, ale tiež si užíva. Tibetský mastiff je silným vôňom a môže sa pozrieť, či skutočne naznačujete, čo hovoríte.

Tibetské mastify sa nakoniec môžu opotrebovať bez správnej fyzickej a psychologickej stimulácie.

To môže mať za následok deštruktívnosť, štekanie spolu s ďalšími nežiaducim správaním. Ak uvažujete o vlastníctve tibetského mastifa, nezabudnite, že si na zuby vrhnete aspoň pár vecí, kým nedosiahne tri desaťročia.

Tibetskí mastifovia sa môžu s deťmi dariť dobre, keď sú vychovaní spolu, môžu však zmiasť plač, plač a užívať si s deťmi ako náznak agresie, ktorá si vyžaduje kroky z vlastnej strany.

Nemusia sa zahrievať na miestne deti. Navrhujú sa pre domácnosti s malými deťmi.

Nikdy si nekupujte tibetský mastiff v mlyne šteňa, obchod s domácimi zvieratami alebo dokonca chovateľ, ktorý nedodáva zdravotné odbavenia alebo záruky. Začnite sa snažiť nájsť dôveryhodného šľachtiteľa, ktorý analyzuje jej chovných psov, aby si bol istý, že sú bez dedičných porúch a zvukového charakteru bezplatné.

· Pozadie

Tibetský mastiff vznikol v Tibete. Rovnako ako veľa plemien, aj málo zaznamenaných histórie pred koncom 19. storočia sa však predpokladá, že existuje už po stáročia.

Dôkazy DNA nás informujú, že psy typu Mastiff pochádzajú z Tibetu asi 5 000 desaťročí späť, spolu s aj tibetským mastifom je nepochybne, že potomkom týchto šteniat.

Postavili sa do dvoch rôznych typov: že do-khyi, ktoré bývali v mestách alebo cestovali spolu s kočovnými pastiermi a slúžili ako strážcovia stáli a tiež väčšie Tsang-khyi, ktoré často prispievali k lamasériám, v ktorých pôsobili ako opatrovníci Pre svojich tibetských budhistických mníchov alebo dokonca Lamas, ktorí tam bývali.

Pre tento tibetský mastiff je známy len málo. V roku 1800 kapitán Samuel Turner povedal, že vo svojej spomienke „obrovských psov“ vo svojej spomienke “, popis veľvyslanectva na súde Teshoo Lama v Tibete,“ však neposkytol žiadne vysvetlenie toho oni.

Pozadie čínskeho tibetského mastifa

V roku 1847 bol domáci pes z Tibetu zvolaný do Anglicka a tiež udelený kráľovnej Viktórii ako darček od Indie Lorda Hardingeho. V roku 1873 bol vytvorený anglický chovateľský klub spolu s tibetským mastifom do knihy Stud, vzhľadom na to, že tibetský mastif, ktorý ponechal svoje predchádzajúce meno ako „veľké šteniatko z Tibetu“.

V roku 1874 princ z Walesu, ktorý sa neskôr stal kráľom Edwardom VII, dovážal dva tibetské mastifov do Anglicka a v roku 1875 boli odhalení v roku 1875 na výstave Alexandra Palace.

Tibetské mastify sa naďalej pravidelne dostali do Anglicka a Európy a tiež prvý Tibetský klub Mastiff Breed Club bol vyrobený v roku 1931. Druhá svetová vojna ukončila šľachtenie a až v roku 1976 začali anglickí chovatelia dovážať šteniatka.

Plemeno malo podobné zázemie v USA. Optnrené 50. roky sa tešili z dvoch tibetských mastifov udelených prezidentovi USA, ale šteniatka boli zastrelené na farmu zmizli aj z verejnej skúšky.

Až v roku 1970 sa v USA dovážalo oveľa viac tibetských mastifov a zmenili sa na základy psov v línii Spojených štátov.

Čínsky tibetský Mastiff Club of America bol založený v roku 1974, rovnako ako americká Tibetská asociácia mastifov. Úplne prvá show, v ktorej sa zdalo, že tibetskí mastifovia bolo, že prvý národný špecializovaný zápas v októbri 1979.

Toto plemeno bolo nedávno uznané Klubom pre chovateľskú stanicu ako súčasť tejto pracovnej skupiny v januári 2007. Teraz v Tibete je ťažké nájsť čistokrvného tibetského mastifa, často však bolo možné vidieť cestovanie spolu s karavanmi a predajcami a a obchodníkov. Zabezpečenie hospodárskych zvierat a domov.

· Veľkosť

Muž tibetský mastiFF stojí najmenej 26 palcov vysoký pri nosení a váži v oblasti 100 až 160 alebo oveľa viac libier; Samice boli pri nosení vysoké 24 palcov a vážili 75 až 125 alebo oveľa viac libier.

Znak

Termín „tvrdý“ sa zvyčajne uplatňuje na nezávislé tvrdohlavé plemeno. Je inteligentný a má solídny zmysel pre seba, ktorý má v úmysle považovať sa za rovnocenné, nie ako šteniatko.

Želá si potešiť svojich vlastných ľudí, ale má svoj vlastný rozvrh a je potrebné často pripomínať všetko, čo bol požiadaný, aby vystúpil. Tibetský mastiff je verným ochrancom rodiny, ktorý berie svoju prácu vážne a môže byť vyhradený smerom k cudzincom.

Včasná socializácia, ktorá trvá počas celého jeho života, mu pomôže zabrániť tomu, aby sa teritoriálne konkurencieschopil. Zaradenie do kurzu materskej školy šteňa je vynikajúcim začiatkom.

Často pozvanie premávky a jeho zastrelenie do parkov, ktoré sú zaneprázdnené, obchody, ktoré umožňujú šteniatka, a tiež na pokojných prechádzkach, aby sa stretli so susedmi, mu dokonca pomôže vylepšiť jeho sociálne schopnosti.

· Zdravie

Tibetské mastify sú zvyčajne zdravé, ale rovnako ako veľa plemien, často podliehajú osobitným zdravotným podmienkam. Nie všetky TM môžu nájsť akékoľvek alebo každé z týchto chorôb, ale je nevyhnutné vedieť o nich, ak o tomto plemene uvažujete.

Dysplázia psieho bedra (CHD). Toto je skutočne dedičný stav, keď stehenná kosť nehodí do bedrového kĺbu, čím konečne spôsobuje krídlo alebo dokonca artritídu. Röntgenový skríning na dyspláziu bedra sa uskutočnil v

Ortopedická nadácia pre zvieratá a tiež program na zlepšenie bedra v Pensylvánii (pennhip).

Psy s dyspláziou bedra by sa nemali chovať. Dysplázia bedra je tiež dedičná, ale môže sa zmierniť environmentálnymi premennými, ako je zrýchlená expanzia v pláne diéty s vysokým obsahom kalórií alebo nehody, ktoré vzniknú skokom alebo pádom na lesklé podlahy.

Dysplázia lakťa: To je dedičný zdravotný problém, ktorý sa často vyskytuje pre psov veľkých plemení. Považuje sa za spôsobený rôznymi mierami expanzie týchto troch kostí, ktoré tvoria myseľ šteniatka, čo vedie k spoločnej laxnosti. To môže mať za následok nepríjemnú sklamu. Na základe intenzity problému môže váš veterinárny lekár odporučiť chirurgický zákrok, kontrolu hmotnosti alebo liek na kontrolu nepríjemnosti.

Panosteitída: Panosteitída možno opísať ako bolesti pestovania šteňa. Je to zápal dlhých kostí, ktorý ovplyvňuje mladé šteniatka s veľkým plemenom a spúšťa krídlo, ktoré sa často mení z nôh na nohu. Zdravotný problém zvyčajne trvá od jedného do 6 mesiacov a nakoniec sa vyrieši s dospelosťou. Akékoľvek nepohodlie sa dá zvládnuť liekom proti bolesti.

Osteochondróza disekanov (OCD): Toto choré ochorenie spôsobené nesprávnym rastom chrupavky v kĺboch, ktoré sa normálne deje od ramena, ale môže tiež ovplyvniť lakť. Vyvoláva nepríjemné stuhnutie kĺbu a môže byť tiež objavená v šteniatkach hneď po piatich až ôsmich týždňoch. Mohlo by to potrebovať chirurgickú opravu.

Pretože sa zdá, že ide o dedičnú chorobu, psy používajúce OCD by sa nemali chovať.

Demonovaná demyelinatívna neuropatia (CIDN): Môže to byť zdedený stav, ktorý je videný u tibetských psov Mastiff v čase, keď majú šesť týždňov. Zdravotný problém ovplyvňuje nervový systém a indukuje únavu na zadných nohách, čo nakoniec vedie k úplnej paralýze. Neexistuje žiadny liek, ale selektívne šľachtenie podstatne znížilo prevalenciu CIDN.

Autoimunitná hypotyreóza: Toto normálne hormónové ochorenie, ktoré normálne postihuje šteniatka stredného veku a staršie šteniatka, je spôsobená nedostatkom štítnej žľazy. Signály zahŕňajú redukciu hmotnosti, šupinatú pokožku a nedostatok energie. Po diagnostikovaní sa s alopéciou ľahko zaobchádza s každodennými drogami, ktoré musia pokračovať počas života vášho psa.

Ak prijímate / kupujete šteniatko, vyhľadajte úžasného chovateľa, ktorý odhalí zdravotné povolenie pre rodičov vášho domáceho maznáčika.

Zdravotné odbavenia ukazujú, že šteniatko bolo analyzované a zbaviť sa určitého stavu. V tibetských mastifoch musíte očakávať, že nájdete zdravotné povolenie v ortopedickej nadácii pre zvieratá pre lakte, boky a tyroidgland.

Pretože niektoré zdravie je

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *