Nedostatok iMmiticíd

Add, zdieľanie ButtonsShare na FacebookfacebookShare na TwittertwittertwitterShare to PinterestpinterestPinterestShare do Moreaddthismore

V poslednej dobe sa zvyšuje správy o nedostatku liekov na zabíjanie srdcovej červy nazývané immiticíd. Tento derivát arzénu sa vo veterinárnej medicíne postupne využíva ako alternatíva k staršej zlúčenine arzénu. Zatiaľ čo immiticíd má pre svojho predchodcu veľa výhod, pokiaľ ide o bezpečnosť a účinnosť, stále som videl veľa skúseností s domácimi miláčikmi z komplikácií, vrátane sekundárnych zrazenín, ako aj zlyhania orgánov.

Ak je domáceho maznáčika diagnostikované srdcové červy, často existuje aj nákladné spracovanie, ktoré zahŕňa krvnú prácu, analýzu moču, ako aj röntgenové lúče. Mnoho domácich miláčikov sa začína na antibiotickom doxycyklíne, aby sa znížil zápal dýchacích ciest, okrem zabíjania parazitu Wolbachia, ktorý často sprevádza infekciu srdcového červov. Náklady sa môžu často prevádzkovať rovnako ako niekoľko stoviek dolárov. Určite je oveľa lepšie zabrániť infekcii srdcových červov využitím vyskúšanej a testovanej mesačnej orálnej preventív, ako sú napríklad HeartGard a Sentinel. Na prevenciu srdcových červov sa môžu použiť aj špecifické lokálne lieky, ako je transformácia predpisu.

Ak je vášmu domácemu miláčikovi diagnostikované srdcové červy, je stále možné umiestniť domáceho maznáčika na mesačné preventívne lieky, zatiaľ čo pod dohľadom veterinárneho lekára. Mnoho domácich miláčikov sa po 1 až 2 rokoch konštantných liekov na červové červy premení na nepriaznivý stav srdca. Ročné testovanie srdcových červov sa navrhuje vo vašej veterinárnej kancelárii pred prepísaním predpisov.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *