Príčiny svrbenia vášho psa, ako aj vypadávanie vlasov (horúce škvrny)

Add, zdieľanie ButtonsShare do FacebookfacebookShare na TwittertwittertwitterShare to PinterestpinterestPinterestshare do Moreaddthismore20

Vyskytuje sa stále: Raz má váš domáci miláčik lesklý kabát plný príťažlivosti, ako aj nasledujúci deň existuje veľká škvrna vypadávania vlasov, ktorá je citlivá, vlhká a vyteká. Koža je často lepkavá a môže to spôsobiť, že váš domáci miláčik bude mimoriadne nepríjemný. V horších prípadoch môžu byť tieto lepkavé lézie tiež poškriabané, až kým nevykrvácajú. Táto typická neočakávaná modifikácia kože u psov sa bežne označuje ako „horúce miesto“, ktoré sa týka neočakávanej oblasti intenzívneho zápalu kože, ako je vysvetlené vyššie.

V niektorých situáciách je potrebné vidieť veterinárneho lekára, ktorý za normálnych okolností pripíše vlasy z okolia, aby sa uzdravil, ako aj dôkladne vyčistil a oblasť dôkladne vysušila. Pri udalosti je potrebné upokojiť domáceho maznáčika v nákupe, aby ste primerane liečili mimoriadne citlivé horúce miesta. Ak je erupcia závažná, perorálne antibiotiká sa bežne predpisujú, ako sú cefalexín a/alebo krátke programy perorálneho prednizónu alebo Temaril-P, až do suchých lézií, ako aj uzdravenia. Čas aj trpezlivosť je veľa rodinných domácich miláčikov v krátkom čase späť k typickým.

U tých rodinných domácich miláčikov, ktoré majú opakujúce sa horúce miesta, je nevyhnutné skontrolovať rôzne základné alergické spúšťače poukázané na tento príspevok, aby napravili túto tendenciu dlhodobo. Tieto oblasti sa môžu objaviť kde pod uši alebo kožné záhyby krku, ako aj bežne dole do spodnej časti chrbta alebo boku. Spúšťače týchto odrádzaní, ako aj bežne agonizujúce erupcie sú založené na alergii: buď alergia na blchy, inhalačná/kontaktná alergia a/alebo alergia na potravinu. Nepochybne sa musí urobiť kompletné blchy česania, aby sa ubezpečilo, že neexistuje dôkaz o zamorení blchom alebo nedávnom vystavení blchom. Takéto rodinné domáce zvieratá musia byť na veľkom preventívnom programe pre preventívne blchy využívajúce také výrobky ako Frontline Plus alebo Advantage, alebo prirodzený typ prevencie blchín pre klientov oveľa holisticky orientovanejšie.

Mnoho prvej línie liečby u takýchto rodinných domácich miláčikov s horúcimi oblasťami je upokojiť pokožku lokálne, ako aj perorálnymi liekmi. Perorálne antihistaminiká, ako je difenhydramín, chlórfeniramín alebo clemestín, môžu pomôcť prelomiť svrbenie cyklu, okrem čistenia oblasti oslabeným antibakteriálnym mydlom, ako aj potom primerane sušenie. Pri používaní úľavy od domácich miláčikov môžu potenciálne pomáhať lokálne protizápalové protizápaly, ako je upokojenie alebo excel hydrokortizónový sprej.

Pokožka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *