Petmeds® Bežné príčiny páchnuceho domáceho maznáčika

AddsTis, zdieľanie ButtonsShare na FacebookfacebookShare na TwittertwittertwitterShare to PinterestpinterestPinterestShare do MoreaddThismore4

Ďalším spoločným predstavením sťažnosti opatrovníkov zvierat je, prečo ich domáce zviera tak veľmi vonia? Prvá vec, ktorú má strážca zvierat urobiť, je vykonať správnu veterinárnu skúšku na nájdenie príčiny zápachu. Rozsiahle vyšetrenie orálnej dutiny zubného ochorenia, ako aj vyhodnotenie uší na zápal výboja, ako aj kožné a análne vaky zvyčajne odhalia príčinu zápachu.

Vďaka svrbivým psom a sekundárnym vypadávaním vlasov, erupciami pokožky a kôpkou sa zvyčajne sprevádzajú infekcie plesňových/kvasiniek a/alebo bakteriálne prerastanie na pokožke. Zatiaľ čo v týchto prípadoch sú zvyčajne potrebné lieky na domáce zvieratá v ústnom predpise, existujú určité šampóny, ktoré môžu byť cenné pri riadení ich páchnucich domácich miláčikov. Keto chlor šampón, ako aj šampón chlorhexiderm, okrem toho, že má veľmi čistý šampón, zvyčajne pomáha. Početné zvieratá sa môžu kúpať 2 až 3 -krát týždenne, ak je ich pokožka akútne zapálená páchnuce. Ak príznaky pretrvávajú, je zvyčajne potrebné úplné veterinárne hodnotenie na hľadanie základných príčin, ako sú inhalačné/kontaktné alergie, potravinové alebo blšie alergie a osobitnú diagnostiku, pokiaľ ide o príčinu zápachu a liečby.

Pokožka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *