Sú verbálne korekcie v poriadku v tréningu domácich psov?

I utilize “no” on a regular basis when interacting with my dog.

Zvyčajne je to sladké, „nie-oh“ takmer spevom-sygnickým hlasom, ale je však eso zastaviť to, čo robí. Je to „mäkký“, dychtivý chlap. (AKTUALIZÁCIA: ACE zomrela.)

Je pre mňa neobvyklé, že som rozčuľoval pevné „Nie!“ Stáva sa to však, rovnako ako to, že sa mi to prejaví.

Vlastne, moja veľa vážnej verbálnej úpravy ide niečo ako „Hej! To stačí na to! “

Pre môjho citlivého psa to funguje.

“Ale nie! Mama je šialená! “

Dostal som koncept pre toto publikovanie, keď ma návštevník menom Joyce poslal e -mailom, ako aj „ostrý nie“ pomáha pokojne jej psom psom, ako aj chcel porozumieť môjmu názoru na to. Povedzte vám, Joyce za váš e -mail. Určite používam „nie“ tiež často.

Ale „nie“ nemusí byť typ „korekcie“ alebo disciplíny. Môže to byť spôsob, ako pokojne požiadať svojho psného psa, aby „prestal, čo robíš“. Potom odmeňte, čo chcete, aby urobil namiesto toho.

Používam mäkký, „no-oh“, keď Ace kňučí, napríklad vidieť ešte jedného psa. Potom využijem chválu, keď je ticho.

Nie som tu, aby som uviedol, či majitelia psov domácich miláčikov musia využívať verbálne opravy. Predpokladám, že veľa ľudí robí v nejakej podobe. Rovnako ako ak nie, predpokladám, že je to tiež v poriadku.

Využívam krátky „PSST!“ Hluk pre moje mačky, rovnako ako hluk, ktorý Cesar Millan používa. Funguje to.

Rovnako ako „korekciu“ často zachytávam ako „korekcia“, keď sa eso prelomí z päty alebo pobytu alebo keď sa jeden z mojich rodinných domácich miláčikov chystá vstúpiť do kuchyne, kde nie sú dovolené. This likewise works.

A samozrejme, moje zvieratá často používajú verbálne aj fyzické korekcie medzi sebou. Nikto nie je zmätený z správy: „Zastavte!“

Ale sú verbálne korekcie od ľudí k psom už neakceptované?

Pri čítaní tréningových blogov Pet Dog, ako aj fóra v poslednej dobe by ste takmer verili, že hovoríte, že psom psom alebo šteniatkom „nie“ je mimo stola, pokiaľ ide o „metódu“.

Súhlasím s tým, že ignorovanie nechcených návykov môže fungovať veľmi dobre, rovnako ako najmúdrejšia voľba, spolu s uspokojovaním ideálneho správania.

Napríklad psík domácich miláčikov kňučí. Nepozeráš sa na neho. He keeps whining. Idete o svoje podnikanie. Môžete dokonca odísť. Nakoniec, domáci pes prestane kňučať rovnako, ako aj leží na posteli psov pre domáceho maznáčika. That’s when you pet him as well as lie down on the floor with him or you provide him a treat. Veľké návyky sa posilňujú.

Rovnako uznávam, že často hovorím, že psom psom „nie“ vôbec nefunguje. Môže to dokonca motivovať správanie.

Niekedy nadávam svojho domáceho psa, keď kňučí pozornosť, ako aj čo robí? He thumps his tail.

“Ha!” Mám sa na mňa pozrieť! “ on hovorí.

But when Ace is about to lift his leg on my grandpa’s potted flowers? Pevný „nie!“ robí trik.

Alebo čas, ktorý Ace nahliadol na odpadky na vchode nášho bytu alebo bytového komplexu? V ten deň som na neho vyhodil vážne „nie“. Nemohol som mu pomôcť. Bol som naštvaný.

He hasn’t considered marking that trash can since, even though other dogs do it.

„Nie“ na záchranu života psa

A na oveľa vážnejšej strane, povie, že psom psom „nie“ môže dokonca zachrániť život. I don’t believe I requirement to go into the different scenarios such as when he’s running towards the street or about to eat something hazardous or when he’s believing about confronting an unfriendly pet dog or a wild animal.

Aké sú vaše názory na využitie verbálnych korekcií?

Do you tell your pet dog no? Funguje to? Do you try to utilize it sparingly? Or even not at all?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *