Ako chodiť mačkou na vodítku

Áno, nielenže je moje mačiatko s názvom Freako, ale kráča po vodítku!

Bol to skutočne prirodzený progres z jeho života „tréningu“. V deň, keď som si ho vybral, bol mi poskytnutý v krabici. Okamžite som ho vytiahol a držal som ho na cestu domov.

Nikdy som nebol tým, kto by vložil mačky do klietky, veril som, že sa môžu správať, ak by poskytli šancu.

Naozaj, na výlety do Groomerov, veterinárov alebo kdekoľvek inde, bol pohodlne zasadený na zadnom sedadle.

Boli sme dokonca v nešťastí, keď – niekto narazil na predné autá a nákladné auto zo strany.

Pozrel sa, akoby uviedol, že „čo ma práve prebudilo“, a potom položil hlavu späť. Okrem toho sa vydal na výlet na východné pobrežie z Kalifornie, ako aj späť, keď som išiel na vysokú školu, a následne sa presťahoval späť do Los Angeles.

Vodítko prišlo, keď som ho vzal po celej krajine. Veril som, že pre zastávky by bolo oveľa lepším konceptom, aby ho nechal natiahnuť nohy, a nie len vyvedieť z auta. Spočiatku zistil, že vodítko je spočiatku dosť zvláštne, keď sa vrhá blízko zeme a potom sa prevráti.

Stalo sa to najprv niekoľkokrát, keď som to nasadil tak dobre, keď sme išli skôr za „ťahanie“ ako prechádzky. Freako bol vždy múdrym človekom, takže ho chytil, ak chcel ísť von a jesť trávu, to bol jeho lístok. Od tej doby kráčal po vodítku!

Moje novšie zachránené Kitty, Inso (ktorá sa vo francúzštine voľne rovná „freako“), nedávno objavuje pravidlá vodítka. Spočiatku bol dosť chudobný, pohyboval sa a snažil sa jesť vodítko.

Je o niečo viac, dobre, hustý ako Freako, rovnako ako mu trvalo trochu, aby zistil, že musí ísť von a jesť trávu, ak si kladie na vodítku.

Freako (ruská modrá), ako aj INSO (oranžová tabby) sú muži, kastrované, vnútorné mačiatka. Freako zistil, že chodí po jeho vodítku, keď mal asi 7 rokov (teraz má 16 rokov).

Bol úplne vyškolený autami a nákladnými automobilmi, ako aj rovnako zvyknutý byť privedený do veterinára, atď. A tak sa držal až do neho. Nakoniec sa chytil na vodítku. V oboch prípadoch bola kľúčom trpezlivosť.

To je niečo, čo som pre nich skutočne želal, rovnako ako sa im teraz skutočne páči. V skutočnosti je ISSO niekedy pri dverách, ako aj výkriky, čo je jeho metóda, ako mi povedať, že je čas dať si na vodítku. Líza sú typ postroja, ktoré sa predávajú na frerety.

Začal som s lanom typu pre Freako pred všetkými tými rokmi, ale širší postroj fretského vodítka pre mňa vyzerá pohodlnejšie.

Keď sa snažíte prinútiť mačku, aby ste chodili po vodítku – uvedomte si, že sa vám nepáčia, keď to prvýkrát vyskúšate.

Musíte im poskytnúť pochúťku alebo nejakú odmenu, aby sa mohli zahriať rovnako ako myšlienka. I’m not sure exactly how well you would be able to train an outside kitty to do this, however anything is possible with patience as well as love.

Apryl Delancey je rodák z Los Angeles, ako aj športový fanatik, ktorý zachováva blog s názvom „Ženy ako šport“. Takmer každý šport, ktorému môžete veriť, je pokrytý, takže sa niekedy zastavte! Ach – rovnako ako prosím, parafrázovať Bob Barker, nepamätajte si spay, ako aj kastrovať svoje kamarátové zvieratá!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *