Chronické kašeľ v rodinných domácich miláčikoch

AddsTis THIGING ButtonsShare to FacebookfacebookShare na TwittertwittertwitterShare to PinterestPinterestPinterestShare pre Moreaddthismore22

Chronické kašeľ u rodinných domácich miláčikov môže mať veľa príčin. Určite vírusové a bakteriálne infekcie môžu hrať úlohu u niektorých domácich miláčikov. Bordatella a parainfluenza sú dva bežné mikróby, ktoré môžu spôsobiť kašeľ u postihnutých psov a mačiek. Migračné parazity vrátane srdcových červov a pľúcnych červov môžu tiež spôsobiť kašeľ u niektorých domácich miláčikov, a tieto sa zvyčajne dajú zistiť pri mikroskopickej kontrole stolice.

Vdýchnuté cudzie telá môžu byť pri zriedkavých príležitostiach chronického kašľa u domácich miláčikov. U niektorých domácich miláčikov môžu byť zapojené zápalové a/alebo alergické reakcie, čo vedie k astmatickému typu stavu, najmä u mačiek. K chronickému kašľu môžu tiež prispievať anatomické problémy vrátane tracheálneho kolapsu u psov hračiek. Srdcové choroby vrátane netesných mitrálnych chlopní a iných srdcových porúch sa tiež môžu podieľať na chronických kašľach, najmä u starších psov.

U starších domácich miláčikov môže rakovina pľúc alebo iných orgánov prispievať aj k chronickému kašľu. Kvôli týmto množstvom možností je rozhodujúce pre každého domáceho maznáčika s anamnézou chronického kašeľ Mikroskopické vyšetrenie výboja z dýchacích ciest. Môže byť potrebný aj EKG a/alebo srdcový ultrazvuk.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *