Transdermálne lieky pre domáce zvieratá

AddsTis THIGING ButtonsShare do FacebookfaceBookBookShare na TwittertwittertwitterShare to PinterestPinterestPinterestShare do Moreaddthismore1

S rastúcim počtom orálnych liekov predpísaných našim domácim miláčikom sú strážcovia zvierat zvyčajne čelia zložitej úlohe prinútiť svojich domácich miláčikov prijať všetky predpísané lieky. To je obzvlášť problematické u menších psov a zlomených mačiek. V týchto prípadoch strážcovia zvierat zvyčajne nakoniec nosia väčšinu liekov alebo ich rozliatia pri pokuse prinútiť svojich domácich miláčikov, aby ich vzali. Ešte frustrujúce je, keď diskrétne domáce zvieratá zvyčajne neberú svoje lieky v dobrotách, smotanovom syre, arašidovom masle a dokonca aj vreckách na pilulky. Vzhľadom na tieto okolnosti si veterinárni farmaceuti vyvinuli používanie transdermálnych liekov ako alternatívy k ústnym liekom u našich domácich miláčikov.

Transdermálne lieky na domáce zvieratá sa zvyčajne aplikujú na uši alebo boky zvierat a obsahujú špeciálne vozidlo, ktoré umožňuje absorpciu cez kožu a do kapiláry a následne do krvného obehu. Tieto typy liekov boli darom pre mnohých opatrovníkov zvierat. Obzvlášť som zistil, že tento spôsob podania je užitočný pre lieky proti bolesti u psov a mačiek, ako aj na tapazol štítnej žľazy u mačiek, ktorý môže byť zvyčajne ťažké podávať týmto starším mačkám.

Porota je stále na tom, či sú iné lokálne lieky absorbované rovnako dobre cez pokožku ako perorálnou cestou, takže si zvyčajne rezervujem svoje používanie transdermálnych liekov na lokálne lieky proti opioidom u psov a mačiek, ako aj u tapazolu u hypertyreóznych mačiek .

Lieky

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *