Problémy so správaním u mačiek nemusia byť to, čo si myslíte

AddsTis, zdieľanie ButtonsShare na FacebookfacebookShare na TwitterTwittertwitterShare to PinterestpinterestPinterestShare do MoreaddthismoreSmore

Boli ste preč z domu dlhšie ako obvykle. Keď kráčate vo dverách, zasiahnete ste silným zápachom … a viete, čo to je. ale prečo? Môžete skočiť k záveru, že vaša mačka nastriekala alebo močila mimo krabice ako pasívne agresívny spôsob, ako povedať: „Vaša neprítomnosť je neprijateľná! Radšej by ste sa odteraz vrátili domov. “

V skutočnosti sa môže s vašim chlpatým spoločníkom úplne odlišovať.

Niekedy, keď je močový trakt mačky v núdzi, nehodách, nevhodné močenie a nezvyčajne silným zápachom moču. Problémy s mačkovými močovými traktmi sú jednou z najlepších príčin návštev veterinára, ale rodičia domácich miláčikov sú často nesprávne interpretované alebo bez povšimnutia.

Ako zistím, či má moja mačka problémy s močom?

Príznaky UTI u mačiek sú niekedy nerozpoznané. Ak má mačka počas močenia bolesť alebo pálenie, môže plakať alebo kňučať. Ak si všimnete zmeny v návykoch podstielky vašej mačky, ako je časté močenie, oblačno alebo sfarbené moč, úplne chýbajúca škatuľka alebo dokonca zníženie močenia, môže to byť problém s močovými traktmi.

Možno budete chcieť použiť lacnú skúšobnú súpravu domácich malátnych ciest, ako je napríklad domáca testovacia súprava Cranimals PET UTI, aby ste zistili, či je návšteva veterinára v poriadku. Ak je test negatívny, vyhýbali ste sa nákladnému výletu k veterinárovi. Samozrejme, ak vaša mačka vykazuje známky slabosti, letargie alebo nadmerného smädu, je najlepšie navštíviť svojho veterinárneho lekára čo najskôr.

Ak máte podozrenie, že vaša mačka môže mať nejaký druh mierneho utrpenia v moči, vyskúšajte liečbu prírodných močových ciest, ako je mačiatko homeopet UTI+, čo je homeopatická liečba, ktorá pomáha problémom horného aj dolného močového traktu. Prírodné prísady v mačke homeopet uti+ pomáhajú zmierniť úzkosť, pálenie počas močenia a nezvyčajne silného zápachu moču a je ľahké podať svojej mačke ústami alebo zmiešané s vodou. Je to tiež bezpečné pre mačky všetkých vekových skupín vrátane mačiatok.

Homeopet mačací uti+

Pomáha pri spaľovaní, postrekovaní, silnom zápachu moču, nevhodným močením a namáhaní počas močenia

Podporuje funkciu obličiek

Zmierňuje úzkosť

Bezpečné pre mačky a mačiatka všetkých veľkostí

Ako by som mal byť znepokojený zdravím svojej mačky UT?

Zdravie močových ciest vašej mačky má veľký význam. Infekcia močových ciest, ktorá sa nelieči, môže viesť k zlyhaniu obličiek, čo by mohlo byť ničivé pre celkové zdravie a dlhovekosť vašej mačky. Povedomie je prvým krokom na ochranu zdravia močových ciest vašej mačky. Namiesto toho, aby ste predpokladali, že vaša mačka sa „správa zle“, keď dôjde k nevhodnému močeniu, nezabudnite, že váš veterinár je potrebné vyšetriť fyzické problémy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *