5 nápadov na socializáciu vášho šteniatka

5 nápadov na socializáciu vášho šteniatka

Naposledy aktualizované 10. augusta 2018 podľa úniku šteňa 1 komentár

X

Domáce zvieratá

0 sekúnd 34 sekúnd

Živý
00:00
00:34
00:34

Správna socializácia musí byť jednou z vašich najvyšších priorít, keď sa týka výcviku vášho nového šteniatka. Jednou z najlepších vecí, ktoré môžete urobiť pre svojho nového psov, je pomôcť ich predstaviť rôznym ľuďom, miestam a psom pozitívne. Našťastie existuje niekoľko základných spôsobov, ako zmeniť socializáciu na zábavné cvičenie, ktoré si vy aj vaše nové šteniatko budete páčiť.

Hodnota socializácie vášho šteniatka

Socializácia sa zvyčajne prehliada ako forma pri tréningu, je to vlastne jedna z prvých vecí, ktoré musíte začať svojím novým šteniatkom. Pes prechádza tým, čo niektorí nazývajú imprintingové obdobie od narodenia až do veku približne 14 týždňov. Počas tejto doby sú otvorení učiť sa o svete okolo seba a prijímať nové situácie.

Ak si urobíte čas na predstavenie svojho mladého šteniatka do mnohých nových situácií, ľudí, miest a zvierat, je oveľa pravdepodobnejšie, že budete mať dobre upravený a pokojnejší rodinný domáci pes. Počas tejto doby sa musia dozvedieť o nových zápachoch, pamiatkach a zvukoch, všetko s pozitívnym účinkom. V tomto veku nie sú imúnni voči obavám, ale je oveľa pravdepodobnejšie, že akceptujú akúkoľvek situáciu, ktorú považujú za bezpečnú.

Dokonca aj psy z plemien, ktoré majú veľmi dobré výsledky pre milujúcich ľudí, budú musieť byť dôkladne socializovaní ako šteniatka, aby sa ubezpečili, že majú veľa úžasných zážitkov, ktoré sú okolo všetkých druhov rôznych ľudí. – Hodnota skorej socializácie, Pet Dog Star Daily

Primerane sa socializácia prichádza s rizikami

Riziko, že nebudem socializovať svoje nové šteniatko, je vysoké. Keď domáci pes nie je primerane socializovaný, je oveľa pravdepodobnejšie, že sa budú báť nových miest, ľudí a psov neskôr.

Za socializovaných psov by mohlo byť plaché a strašné, v blízkosti svojho majiteľa sa v blízkosti svojho majiteľa. Niektorí psi sa zaoberajú obavami tým, že sa stanú agresívnymi a reaktívnymi. Niektorí budú vypnuté strachom, skrývajú sa pred novým alebo neznámym. Iní sa pravdepodobne objavia a šteká na všetko, čo sa pohybuje. Niektorí budú iba nadmerne stimulované a extatické z čohokoľvek nového, ktoré vidia, toto množstvo energie môže spôsobiť boje s ostatnými psami.

Socializácia samozrejme nie je zárukou dobrého správania, ale je to jedna z najlepších investícií, ktoré môžete urobiť, keď je vaše šteniatko mladé a pôsobivé.

Prvých 12 týždňov života psa je najdôležitejšie pre socializáciu, pretože podľa americkej veterinárnej spoločnosti pre správanie zvierat (AVSAB) sa šteňa veľa ľahko prispôsobuje novým ľuďom, zvieratám a stimulom bez obáv. – Vysoká škola správania zvierat

Zdravotné riziká spojené so socializáciou šteniat

Šteniatka nie sú počas prvých 14 týždňov úplne zaočkované, takže sú náchylné na rôzne choroby a infekcie. Z dôvodu zvýšených rizík existujú určité preventívne opatrenia, ktoré treba mať na pamäti.

Namiesto toho, aby ste šteniatko vzali do parku pre psov Pet Dog, skúste zapísať svojho psa psa do triedy šteňa alebo socializačnej triedy. Triedy šteniat sú zvyčajne dobre organizované a držané v interiéri, čo znižuje pravdepodobnosť, že váš domáci pes bude vystavený niečomu škodlivému.

Udržujte stretnutia kontrolované a pozitívne

Cieľom socializácie je urobiť všetky tieto osobitné skúsenosti pozitívne. Zatiaľ čo Pet Dog Park je obľúbeným miestom na stretnutie s ostatnými psami, nie je to nevyhnutne najlepším miestom na socializáciu mladého šteniatka. Môže to byť pre nich ohromujúce a nemáte kontrolu nad tým, čo budú psi ostatných ľudí robiť. Negatívne stretnutia alebo interakcie môžu spôsobiť neúspechy, keď sa týka socializácie.

Ak chcete udržiavať interakcie pozitívne, majú ľudí, aby dali vášmu domácemu psovi ošetrenie alebo hračku. Nie všetci psi sú pri stretnutí s novými psami odchádzajúcimi a priateľskí, takže si nezabudnite opýtať autorizáciu skôr, ako necháte techniku ​​šteniatka iného psa.

Predstavte svojho domáceho maznáčika rôznym ľuďom, miestam a psom

Jedným z kľúčov k socializácii je, aby váš domáci pes interagoval s veľkou škálou ľudí, psov a miest. Stretli ste psov s domácimi miláčikmi ľudí a psov všetkých vekových skupín a veľkostí a vezmite ich na miesta s rôznymi pamiatkami a zvukmi.

Keď bol môj domáci pes Laika mladý, vzali sme ju do miestneho parku, aby sa stretli naraz s malými skupinami ľudí. Pravidelne sme ju vzali do kancelárie veterinára, obchodu s domácimi zvieratami a benzínovou stanicou, aby sme ju zvykli na stretnutie s novými ľuďmi a psami.

Nechajte si zvyknuť svojho domáceho maznáčika na to, aby ste mali návštevníkov

Jedným z najlepších spôsobov, ako sa socializovať svoje šteniatko, je to urobiť doma tým, že pozvate veľa hostí. Je oveľa ľahšie ovládať prostredie doma a je to dobrý spôsob, ako si zvyknúť na svojho domáceho maznáčika na to, aby ste mali rôznych návštevníkov do domu.

Nechajte svojich kamarátov a susedov priviesť svojich psov do vášho domu na stretnutie a pozdraviť. Pozvite svoju rodinu, aby si užili hru, a nechajte svoje deti, aby po škole priniesli svojich kamarátov. Pozývanie ľudí pomôže vášmu domácemu psovi, aby si zvykol mať návštevníkov.null

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *