Strach z vyskúšania niečoho nového

od Daryla Connera
1. augusta 2020
Vedeli ste, že existuje slovo pre obavy z vyskúšania niečoho nového? Je to neofóbia.

V našom priemysle je neustály príliv nových nápadov, techník a nástrojov. Môže byť skľučujúce odtrhnúť sa od vyskúšaných – a – tlmených techník a zariadení, na ktoré sme zvyknutí, ale vystúpenie z našej zóny pohodlia môže drasticky zlepšiť spôsob, akým pracujeme.

Tu je príklad. Keď som sa v 80. rokoch učil ženích, metódou, ktorú používali takmer všetci grooméri, bola na predbežné previnenie každého domáceho maznáčika, vyčistenie zamotania a potom ho kúpať. Po vyschnutí bol domáci pes znovu vyrezaný a dokončený. Keď o tom premýšľate, naznačuje to, že každý maznáčik bol upravený dvakrát. Bol som škandalizovaný, keď som prvýkrát počul myšlienku umývania najskôr a potom som sa zaoberal. Trvalo mi chvíľu, kým som vstal odvahu vyskúšať si to, ale ja som to urobil a nikdy som sa nepozeral späť.

Práca na čistých psoch má veľa výhod; Čistý kabát je na našich náradiach oveľa jednoduchší, takže naše čepele a nožnice udržujú hranu dlhšiu; Je to lepšie pre naše zdravie, pretože sa nedotýkame a dýchame v dander, prach a znečisťujúce látky z kabátov domácich miláčikov; A čistenie kabátu čistí oveľa ľahšie a s menším poškodením vlasových hriadeľov ako špinavé kabáty. Vzhľadom na to, že poškodený kabát spletie rýchlejšie, pre -umývanie pomáha udržiavať zdravšie vlasy z dlhodobého hľadiska.

Požiadal som ďalších groomérov, aby sa podelili o príklady vecí, ktoré váhali vyskúšať, ale nakoniec milovali. Tu sú niektoré z akcií, ktoré mám:
Reklama

Vákuové systémy Clipper

Mnoho groomerov sa podelilo o to, že sa boja vyskúšať túto technológiu, pretože sa obávali, že pokožka by bola nasávaná do čepele, alebo že krivka učenia na prispôsobenie sa práci s odsaním by bola príliš strmá. Iní sa vystrašili z veľkej investície. Každá osoba však uviedla, že teraz nemôže myslieť na prácu bez ich vákuového systému.

Spolupráca s vákuovým systémom umožňuje žetiskom určiť rodinné domáce zvieratá rýchlejšie a oveľa efektívnejšie, pričom dosahuje krásne plyšové škrty na veľkom množstve vrstiev. Vákuové systémy tiež minimalizujú množstvo vlasov a dander vo vzduchu, ktorý dýchame – najmä zásadný zdravotný bonus.

Orezanie

Táto technika je vytvorená na použitie na matných rodinných domácich miláčikoch, keď je žiaduce ponechať čo najviac dĺžky. Základnou myšlienkou je umyť matovaného psa, dostať maznáčik čo najčistejšie a sledovať správnu kondíciu ošetrenia typu a textúry. Potom je domáce zviera – uterák a často sa ľahko vyschnú s vysokou rýchlosťou sušičkou, aby vytlačil kabát preč od pokožky a odstránil dostatočnú vlhkosť, aby domáce zviera nebolo kvapkajúce. Ďalej je domáci pes orezaný pomocou najdlhšej čepele, ktorá prechádza rohožou. A pretože mokré vlasy sú trochu pružné, na niektorých kabátoch je možné dostať čepeľ tak dlho, ako cez zamotanie #4. Bezpečne matné vrstvy budú vyžadovať kratšie čepele. Akonáhle sú všetky vlasy orezané, domáce zviera sa vysuší a potom hotové.

Nedávno som túto techniku ​​použil na matnom Bichone. Bol som schopný použiť čepeľ #4 a dokončiť domáceho maznáčika s hrebeňom #1, pričom zanechal pekný plyšový kabát. Bez orezania mokra by som musel použiť oveľa kratšiu čepeľ, aby som prešiel cez zamotanie.

Mnoho groomérov váhajú vyskúšať túto metódu – sprostredkujú škodlivé čepele alebo dokonca pokazí ich Clipper tým, že pracujú na vlhkom kabáte. Aby ste boli v bezpečí, pri orezávaní mokrého orezania musia byť zapojené do výstupu GFI, alebo je možné použiť bezdrôtový strih. Po dokončení nezabudnite dobre vyčistiť a olejovať svoje čepele. Táto technika môže byť pre niektorých psov skutočnou hrou – je to úžasná technika zvládnutia.

Ručné stripovanie

Táto technika, ktorá sa používa na udržanie správnej textúry tvrdých plemien, ako je veľa teriérov, je trochu strateným umením pre domácich domácich groomerov v Spojených štátoch. V Európe stále ručne prúžkam. Základnou myšlienkou je vytiahnuť alebo vytrhnúť mŕtveho kabátu, aby sa vytvorila správna dĺžka a tvar kabátu, než orezanie. To udržiava správnu farbu a textúru kabátu. Vzhľadom na to, že sa vytiahne iba mŕtvy kabát, nie je pre psa znepokojený. (Keď som na nich pracoval, zaspali psy!)

Pretože tak málo groomérov v tejto krajine to robí, môže byť ťažké nájsť niekoho, od ktorého sa bude učiť; Existujú však videá a online návody, ktoré vám pomôžu začať. Ručné stripovanie je zábavná zručnosť, ktorú môžete pridať k vašej odbornosti.

Dištančné vzdelávanie

Keď sa pozreli na diaľku, dištančné vzdelávanie získalo tento rok radikálne prijatie, pretože celosvetovo Covid – 19 pandémia zavrela školy, vysoké školy a ruky – na vzdelávacích skúsenostiach všetkého druhu. Pre groomerov, kde sa toho veľa naučí, si niekoho užívajte a počúva ich, opisujú ich techniku, dištančné vzdelávanie je podstatným darom. Našťastie veľa priemyselných talentov veľkoryso zdieľa svoje zručnosti týmto spôsobom – niektoré pre bezplatné a niektoré za malý, hodnotný poplatok. Jednou z najlepších vecí na tejto metóde učenia je, že si môžete užiť videá a Ovenull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *