Recenzia knihy: „Alive Day“ od Toma Sullivana

Táto kniha mi bola zaslaná na preskúmanie vydavateľom. Mysleli si, že by som sa z toho mohol tešiť, pretože som miloval umenie pretekov v daždi od Garth Steina. Nie je to kniha, ktorú by som inak mohol vyzdvihnúť, a teší som sa z možnosti prečítať si ju.

Čiastočne na skutočnom príbehu, Deň Alive Day je o slepom psychiatri Brenden McCarthy a jeho sprievodcu psie Nelson, veľké a odvážny čierny laboratórium. Je to tiež príbeh Antwone Carvera, námorníka, ktorý je zranený v Iraku a zápasí s podmienkami s fyzickými obmedzeniami spôsobenými jeho zranením. McCarthy sa dobrovoľne venuje svojim službám v nemocnici veteránov, je pridelený Carverovi a pokúša sa pomôcť mladému námornému stavu nového života. Nelson sa stáva podstatným prispievateľom k terapeutickému procesu jeho jemnou a upokojujúcou prítomnosťou. Toto je príbeh o riešení katastrofy a životných výziev a hovorí sa o tom priamym a povznášajúcim spôsobom. Zatiaľ čo služby v rozsahu problémov, ktoré sú k dispozícii, môžu byť občas trochu zjednodušené, celkové posolstvo knihy je pozitívne a inšpiratívne a milovníci psov sa potešia z pasáží o Nelsonovi.

Autor predstavuje presvedčivý prípad potreby lepších programov pre veteránov, ktorí sa vracajú domov z vojny bez toho, aby boli kázaní alebo politickí. Bol by som však rád, keby som videl väzbu medzi Nelsonom a McCarthym vo väčšej hĺbke. Zatiaľ čo McCarthyho láska a spoliehanie sa na Nelsona je veľmi zrejmá, príbeh sa nepokúša dostatočne hlboko do duchovných aspektov Bond ľudských zvierat pre vkus tohto recenzenta.

Kniha je srdečným a život potvrdzujúcim svedectvom o tom, ako môže bujný duch a láska psieho psie uzdraviť zranené srdcia.

Ingrid King

Mohlo by sa vám páčiť:
Recenzia knihy: „8 Štátny hurikán Kate“ od Jenny Pavlovic

Recenzia knihy: „Merle’s Door: Lekcie od voľného psa“ od Teda Kerasote

Recenzia kníh: Guardians of bytch

«Pokroky vo veterinárnej medicíne – Hlavné body z výročného zasadnutia ACVIM
Psychológia vďačnosti – päť vecí, za ktoré som dnes vďačný »

4 Komentáre k recenzii knihy: „Alive Day“ od Toma Sullivana

Ingrid hovorí:

2. augusta 2009 o 18:10

Je to dojímavá kniha, Wendy. Je to vlastne druhá zo série, z popisu to znie ako prvá kniha „Spoločne – román spoločnej vízie“ by sa mohol dostať oveľa viac do spojenia medzi Nelsonom a Brendenom McCarthym.

Odpovedať

Literárna mačka hovorí:

2. augusta 2009 o 13:44

Znie to ako zaujímavý, Ingrid. Myslím, že medzi vodiacim psom a jeho človekom existuje veľmi silné puto. Je príliš zlé, že sa kniha do toho nepokladila oveľa hlbšie. Napriek tomu to znie, akoby to bolo užitočné čítať. Ďakujeme za úžasnú recenziu.

Odpovedať

Ingrid hovorí:

31. júla 2009 o 15:50

Je mi potešením, Leslie-Ann, som rád, že si užívate recenzie kníh. Len by som si želal, aby každý deň bolo omnoho viac hodín, aby ste si prečítali oveľa viac kníh!

Odpovedať

Leslie-Ann hovorí:

31. júla 2009 o 12:15

Ďakujem, toľko, že ste nám tieto knihy ukázali!

Odpovedať

Zanechajte odpoveď Zrušiť odpoveď
Vaša e -mailová adresa nebude zverejnená. Požadované polia sú označené *
Komentár *
Názov *

E -mail *

Zanechaním komentára súhlasíte so zberom svojich údajov na tejto stránke podľa nášho
Zásady ochrany osobných údajov.
*

Informujte ma o následných komentároch prostredníctvom e-mailu. Môžete sa tiež prihlásiť na odber bez komentára.

Δ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *