Moje 10 preferovaných kníh mačiek z roku 2013

Nesledujem počet kníh, ktoré som každý rok skontroloval, avšak môj najlepší predpoklad je niekde medzi 150, ako aj 200, ako aj aspoň polovica z nich mať niečo spoločné s mačkami. Tento rok som tu preskúmal viac ako 30 kníh tu na Mindful Feline.

Dlho som sa zaviazal, že by som nikdy nezverejnil zlú recenziu kníh. Mám pocit, že každý autor nalieva do knihy jeho srdce, ako aj ducha, ako aj preto, že sa mi nepáči kniha, nemusí to nevyhnutne znamenať, že to nie je skvelá kniha. Výsledkom je, že ak vidíte knihu recenzovanú tu tu na webe, znamená to, že sa mi skutočne páčila. To sťažovalo vybrať iba desať obľúbených položiek na tento rok, najmä preto, že knihy pokrývajú tak širokú škálu žánrov.

Tu je mojich desať obľúbených pre tento rok, v poradí, v akom som ich preskúmal.

Láska zachráni deň, je strašne krásna, dotýkajúca sa srdca, ako aj niekedy bolestne surové príbeh o smútku, nádere a uzdravení. Rozprával sa z troch hľadísk, pričom hlavným rozprávačom je obozretnosť, hnedá tabby zachránená z opusteného staveniska na Manhattanskej dolnej východnej strane, je to kniha o dôležitosti spomienok, ako aj o zachovaní časti minulosti svojej minulosti. Rovnako je to príbeh spojenia mamičky, ktorý ukazuje, že hlboké trhliny sa môžu opraviť aj po smrti. V konečnom dôsledku je to kniha o láske, ako aj presne o tom, ako môže jedna malá mačka s jej obyčajnou prítomnosťou zmeniť niekoľko životov.

Papagáje sa ukážu smrteľne, tretí v sérii Simon’s Pet Noir s Pet Pet Behaviorist a Psychic Pru Marlowe je ešte jedným z ďalších majstrov tohto plodného autora. Táto kniha má trochu pre každého. Nadšenci zvierat si užijú komunikáciu Pru s rôznymi zvieratami. Tajní nadšenci si užijú divoký výlet, ktorý si Simon vezme návštevníka. Nadšenci romantiky sa budú páčiť znova, opäť sa prepojiť medzi Pru, ako aj jej detektívnym priateľom.

Gray Dawn, druhé nové vydanie Simona v tomto roku, ako aj šiesty kniha v tajomnej sérii Dulcie Schwartz, ktorá obsahuje postgraduálneho študenta Harvard, je jednou z ďalších uspokojujúcich kontrolovaných nadšencov tajomstiev zameraných na mačky. Simon majstrovsky vezme návštevníka s niekoľkými sprisahanými čiarami do prekvapivého povrchu. V tejto knihe je veľa mačiek: od duchovného mačacieho pána Graya, ktorý sleduje Dulcie a vedie ju jemnými a niekedy nie tak jemnými správami Esme, ktorý dozrieva na mladého dospelého so silným zmyslom toho, kým je, na oranžové mačiatko zachránené protagonistom.

Mačky, ako aj dcéry: Nie vždy prichádzajú, keď sa volajú, je dlho očakávané pokračovanie celosvetového bestsellerového bestsellerového Cleo Helen Brownovej: mačička, ktorá opravila rodinu, o kúsku čierneho mačiatka, ktoré prišlo do autorského života po smrti jej mladého syna. Keď Cleo zomrela, autorka prisahala, že nikdy nedostane jednu mačku, avšak svet mal iné plány, keď malé siamské mačiatko s intenzívnym modrým vzhľadom zabalilo jeho labky okolo ruky v obchode s domácimi zvieratami. Jonah prišla do Brownovho života krátko potom, čo jej bola diagnostikovaná rakovina prsníka, ako aj kniha zaznamenáva Brownov boj s jej chorobou, jej dcéra, ako aj jej drsnú mačku. Toto je príbeh podobne ako aj domácnosti- dvoj-, ako aj štvornohých- so všetkými ťažkosťami, ako aj nedostatkami, ktoré sú súčasťou života.

Piaty život Catwoman bol najneobvyklejšou knihou, ktorú som tento rok preskúmal, ako aj najpredávanejším pokladom. Inštruktorka histórie Kat O’Malley prežíva deväť životov mačky, ako aj jej lekcie pochádzajú zo štyroch stoviek rokov skúseností s úplnými psami so skúškami čarodejníc, predsudkov, netolerancie a chudoby. To je úžasný realizmus v najlepšom prípade. Kniha sa ma hlboko dotkla, rovnako ako kniha, ktorú budem čítať rovnako ako znova. Je to pútavé, prenasledujúce, horké, radostné a tiež provokujúce. Rovnako ako pravda, že v knihe sa objavuje mačka korytnačky, ktorá sa objaví iba k mojej všeobecnej potešení z knihy.
Padol som ako s Bobom, The Ginger (oranžový) Tom Feline, ako aj s jeho človekom Jamesom Bowenom, keď som minulú jar čítal pouličný mačiatko menom Bob. Príbeh dole na jeho hudobníkovi na Luck Street, ktorý sa buskoval po uliciach Londýna so svojím mačkou, zachytil moje srdce – ako aj srdcia miliónov návštevníkov z celého sveta. Svet podľa Boba: Ďalšie dobrodružstvá jedného chlapa, ako aj jeho mačací mačiek, vyzdvihne, kde sa prvá kniha opustí, ako aj nás všetku metódu vydá na publikovanie prvej knihy, ako aj presne Ako to zmenilo život páru.

Kniha Lil Bub’s Lil: Najvýhodnejšia život najpozoruhodnejšej mačacej mačiek na svete pre mňa bola prekvapením. Skutočne som neočakával, že by som takto táto kniha. Páčilo sa mi Lil Bub, neveril som však, že táto malá kniha bude taká zvláštna. Mýlil som sa. Na rozdiel od početných obrázkov, ktoré by som SEnull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *