Feline Blood Bank zachráni životy

mačky môžu vyžadovať krvné transfúzie z rôznych dôvodov, ako sú trauma, chirurgia, rakovina alebo nákazlivé choroby. V súčasnosti existuje v Spojených štátoch množstvo brehov krvných krvných zvierat, avšak kvôli osobitnej povahe mačiek je mačkové krvné produkty oveľa ťažšie nájsť ako ich psie náprotivky.

Pri nákupe ako darca krvi musí mačka splniť množstvo kritérií: musia byť iba v interiéri, medzi 1 a 8 rokmi, vyhodnotiť najmenej 10 libier, nie sú na žiadnom type liekov Ako absolvuje niekoľko rôznych krvných testov, vrátane FELV/FIV, ako aj celkového počtu krvi, ako aj chémie. Na rozdiel od psov musia mačky získať typ špecifickú pre danú typ, takže musia byť typované krvou. Ak mačka dostane nesprávny typ krvi, môže to byť život ohrozujúce.

Zatiaľ čo veľa psov môže darovať krv bez toho, aby boli usadené, mačky potrebujú sedáciu alebo anestéziu na darovanie krvi, čo spôsobuje, že veľa strážcov mačiek sa zdráhajú ponúknuť svojim mačkám ako dobrovoľnícky darcovský mačky. Niektoré veterinárne nemocnice budú mať v zariadeniach mačku darcu, aby v prípade potreby zásobovali krv.

Deväť Lives Blood Services, úplne prvá mačka, veterinárna krvná banka iba v Spojených štátoch, ktorá bola nájdená v Michigane, objavila pre túto dilemu dômyselnú možnosť. Využívajú skrínované darcovské mačky z regionálnych prístreškov. Mačky sa starajú o deväť životných krvných služieb, až kým neobjavia dlhodobý dom. Výsledkom je, že táto služba nielen zachraňuje životy mačiek, ktoré dostanú tieto životy zachraňujúce krvné produkty, avšak aj životy útulkových mačiek.

Alice Parr, LVT, jedna z technikov spoločnosti Nine Lives Feline Blood Bank, sa so mnou podelila o jeden z ich úspechov. Maggie, deväťročná perzská, mala život ohrozujúcu anémiu, pravdepodobne kvôli autoimunitnému problému. Pohotovostné centrum v Marylande, kde bola liečená, nemusí nájsť žiadny typ krvi typu B, čo Maggie potrebovala. Maggieho strážcovia išli online a objavili deväť životov mačiek o krvné služby.

Hovorili krvnú banku okolo 7:00. Deväť Lives Blood Services mala správnu krv, získanú od jednej z ich darcovských mačiek, na lietadle do Washingtonu, DC, o 11:00. Maggieho strážcovia museli bojovať s webovou dopravou D.C. Rush Hour, aby vyzdvihli krv na letisku, ale včas sa dostalo do Maggie. Maggie je teraz na steroidoch, aby potlačila svoj hyperaktívny imunitný systém, a tiež sa jej darí.

Vďaka dvom oddaným strážcom mačiek, životným službám deviatich online mačiek, ako aj ich darcovským mačkám, ako aj kvalifikovaným veterinárnym tímom v Marylandskom centre, kde sa zaobchádzalo s Maggie, Maggie využila iba jeden z jej deviatich životov.

Navštívte webovú stránku Nine Lives Blood Services, kde nájdete oveľa viac informácií.

Má vaša mačka transfúziu? Premýšľali by ste o transfúzii, ak by ju vaša mačka potrebovala?

Fotografie darcovských mačiek spoločnosťou Nine Lives Blood Services, využívané so súhlasom.

Ingrid King

Rovnako sa vám páči:
Mews aj NIPS: Program prenájmu mačiatka zachraňuje životy

Mews aj NIPS: Manhattan Kitten Nursery zachraňuje malé životy

Úsilie o sekvenovanie genómov s celkovým mačiatkom môže priniesť pokrok v mačkovom zdraví a wellness

«Recenzia: Kniha Lil Bub’s Lil: The Amazing Life of the Najúcar Modal na planéte
Čistiteľ vzduchu CritterZone teraz ponúkaný ako cestovné balenie »

10 komentárov k mačacej krvnej banke šetrí životy

Christina hovorí:

6. novembra 2013 o 11:31

Minulý rok moja 13 -ročná mačka, ktorá zomrela na rakovinu, potrebovala krvnú transfúziu a dostala ju od jednej z mačiek veterinárov. Poskytlo mi to ešte pár týždňov na rozlúčku, rovnako ako som neprestal veriť tejto darcovskej mačke. Som veľmi vďačný za dodatočný čas, ktorý som mal so svojím chlapcom! Ak je tu na južnej Floride krvná banka Kitty, vzal by som svoje súčasné mačky, aby som daroval a poskytol mačiatka niekoho iného oveľa viac času!

Odpovedať

SAFEPEPETHAVEN hovorí:

6. novembra 2013 o 10:14

Asi 17 rokov späť môj Teddy [RIP] musel dostať dve transfúzie po operácii potrebných pre vážny megacolon. K krvi záchranách prispel jeden z stredných mačiatok v mojej kancelárii DVM. Izuma mohla mať záznamy ako „ťažká“ mačka, ale určite mala peppy krv! Poskytol Teddyovi ďalších jedenásť rokov, ktoré by nemal inak.

Odpovedať

Kathy hovorí:

6. novembra 2013 o 10:09

O tomto type služby som nikdy nerozumel. Možno sa na to budem musieť pozrieť, aby som pomohol. Mám dve mačky, ktoré musia byť fantastické na poskytovanie darov. Presne ako často môžete darovať rovnako ako nebezpečenstvo pre moje mačiatka? Obaja boli podaní predtým, aby boli vyriešené bez akýchkoľvek problémov, je však bez rizika, aby ich dali aj znova, ako aj znova?

Odpovedať

Ingrid hovorí:

6. novembra 2013 o 11:01

S anestéziou vždy existuje nejaké nebezpečenstvo, Kathy. Je najlepšie to prejsť so svojím veterinárnym lekárom.

Odpovedať

Karen hovorí:

Onull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *