Liečba hnačky u psov, ako aj u mačiek

Addstis, zdieľanie ButtonsShare na FacebookfacebookShare na Twittertwittertwittershare do PinterestpinterestpinterestShare do Moreaddthismore21

Hnačka je mimoriadne typický problém s poskytovaním problémov u psov, ako aj u mačiek, a môže mať akútnu alebo chronickú povahu. Spúšťače hnačky môžu zahŕňať vírusové/bakteriálne infekcie, gastrointestinálne parazity, nevyváženie výživy alebo alergie na potraviny, rôzne metabolické ochorenia, ako je zápal pečene alebo pankreasu, okrem ochorenia čreva vrátane črevnej podniku, ktorá vedie k Malabsorpcii, rovnako ako sekundárna hampina.

Strážcovia zvierat budú často požadovať paliatívne postupy, ktoré môžu využívať na liečbu hnačky doma. Navrhujem liečbu doma, iba ak je domáce zviera stále energické a aktívne, okrem toho, či hnačka prebiehala najviac len niekoľko dní. Ošetrenie akútnej hnačky môže zahŕňať obmedzenie potravy na 24 až 48 hodín, aby sa umožnilo uzdravenie tráviaceho traktu. Počas tejto doby budem často využívať malé množstvá imbózy alebo lomotil, aby som pomohol upokojiť zapálený tráviaci trakt.

Zistil som, že bylinkové klzké bresty, okrem výrobkov na orálne drevené uhlie z obchodov s potravinami v oblasti zdravia a wellness, sú tiež dosť užitočné pri akútnej hnačke. Často usmerňujem strážcov zvierat do sekcie hnačky v knihe Dr. Pitcairn’s Total Sprievodca prírodným zdravím a wellness pre psov, ako aj mačiek Richarda Pitcairna, DVM, Ph.D., za dôkladnú diskusiu o liečbe hnačky pomocou klzkého ELM rovnako ako aj iné prírodné metódy. Probiotická rýchla rovnováha-g.i. je úžasné využívať na všetkých rodinných domácich miláčikoch s akútnou hnačkou, ktorá sa mení na enzýmy na prírode, ako aj probiotiká na dlhodobé použitie, keď skončí akútna epizóda hnačky.

Počas prvých 24 až 48 hodín pôstu často navrhujem, aby sa získal prístup k vode viackrát denne, okrem použitia možností orálnych elektrolytov, ako je Gatorade alebo pedialyt na zachovanie hydratácie, ako aj rovnováhy elektrolytov v rodinných domácich miláčikoch s hnačkou. Po 24 až 48 hodinách sa zavádza nudný stravovací plán, zatiaľ čo niekoľko z vyššie uvedených postupov pokračuje. Pri opätovnom zavedení príjmu tureckých potravín sa môžu okrem moriaka a krmiva pre dojčenské potraviny využívať tupé strávené diéty, ako je zmes 50-50 nádherných zemiakov, ako aj turecka štíhlej bieleho mäsa, ako aj pre dojčenské potraviny z hydiny. Normálne navrhujem 3-4 malé jedlá denne, ako aj pomaly, keď sa hnačka vyriešila, pomaly sa zmenila späť na pôvodnú stravu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *