Petmeds® uši hematómy v domácich miláčikoch

AddsTis Dainsing ButtonsShare na FacebookfacebookShare na TwitterTwittertwitterShare to PinterestpinterestPinterestShare do Moreaddthismore1

Jedným z typickejších problémov sekundárneho ucha, ktoré sa vyskytujú vo veterinárnej medicíne, je pokrok v tom, čo sa chápe uškový hematóm u domácich miláčikov, ktorý je bežne sekundárne k chronickému podráždeniu, svrbeniu uší alebo trasením hlavy. Ušové hematómy sú skutočné zbierky krvi v chrupavke chrupavky ucha, pretože bežne tieto sami spôsobené traumami. Pri nezvyčajných udalostiach môžu písať spontánne bez akéhokoľvek typu svrbenia uší alebo sa obťažovať.

Väčšina základných spúšťačov je spôsobená alergiami v domácich miláčikoch buď vdiel/kontaktných alergií s trávami, stromami, plesňami, peľmi, ragami atď. A/alebo potravinami. Ostatné domáce zvieratá môžu mať hormonálne stavy, ako je hypotyreóza alebo Cushingova choroba. Zriedkavo sa môže týkať krvného stavu alebo zrážania, avšak prevažná väčšina situácií je založená na alergiách. Bežne sekundárne uši infekcie idú spolu s týmito balónmi ako opuchy ucha, ktoré zvyčajne vyžadujú riešenie produktov, ako je Zymox Otic s hydrokortizónom alebo na predpisový tokový antibiotiká. Aj keď tieto opuchy nie sú ohrozujúce zdravie a wellness, mnohí klienti budú bežne požadovať aspiráciu ihly, ako aj odvodnenie uší alebo injekcie kortizónu do hematómu, napriek hematóm. Liečba možností zostáva chirurgická drenáž, z ktorej existuje veľa rôznych prístupov od využívania vodných kanálov až po ďalšie chirurgické metódy, o ktorom sa s vami veterinárny lekár môže diskutovať.

Pokiaľ sa riešia podkladové spúšťače uší hematóm a chirurgické ošetrenie vykonané primerane, väčšina domácich miláčikov nezažije recidívy uší hematóm v presne rovnakom uchu, hoci veľa domácich miláčikov môže založiť uši hematómy v budúcnosti v budúcom dátume v budúcom dátume druhé ucho bežne z týchto základných alergií.

Uši

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *