Prečo môj domáci miláčik schudne?

Add, zdieľanie ButtonsShare na FacebookfacebookShare na TwitterTwittertwitterShare to PinterestpinterestPinterestShare pre MoreaddthismoRe2

Domáce zvieratá môžu schudnúť z rôznych zdravotných dôvodov. V niektorých prípadoch sa môžu podieľať alergie na stravu a/alebo alergie na výživu. Možné sú aj črevné parazity. Akýkoľvek druh chronického metabolického ochorenia vrátane zápalu pečene, obličiek alebo pankreasu môže tiež spôsobiť chudnutie. Hormonálne stavy vrátane Addisonovej choroby a cukrovky môžu tiež viesť k chudnutiu. Ďalším možným stavom sú infekčné alebo zápalové ochorenie vrátane zápalového ochorenia čriev, ako aj rakoviny kdekoľvek v tele.

Každý domáci miláčik s chronickým chudnutím by mal mať úplné lekárske vyhodnotenie a spracovanie, vrátane krvného profilu CBC/Chemistry, analýzy moču, ako aj niekoľko kontrol stolice na parazity. Môžu byť potrebné aj röntgenové lúče a/alebo ultrazvuk. Po rozsiahlom spracovaní je možné zvyčajne zistiť príčinu chronického úbytku hmotnosti. Prognóza sa bude líšiť v závislosti od konkrétnej príčiny chudnutia, ako aj od včasného detekcie prostredníctvom týchto vhodných diagnostických testov.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *