Hrajte a spať ako pes

Add, zdieľanie ButtonsShare na FacebookfaceBookShare na TwittertwittertwitterShare to Pinterestpinterestpinterestshare pre Moreaddthismore197

Každý rok Národná nadácia Sleep Foundation skúma dospelých vo veku 23 až 60 rokov, aby sa dozvedeli o spánkových návykoch a vplyve spánku v Spojených štátoch. Tohtoročná anketa National Sleep Foundation 2013 zistila, že priemerný človek spí 7 hodín za noc. Bohužiaľ, veľa ľudí má problémy so spánkom, spaním a prebudením sa osviežení. Vo fit ako Fido vás povzbudzujeme, aby ste sledovali zvyky vášho psa k zdravšiemu životu, vrátane hrania a spánku „ako pes“. Psy berú vážne spánok – radi hrajú tvrdo a tvrdo spia. Choďte do parku pre psov a ste si istí, že majiteľa, ktorý sleduje, ako jeho pes prenasleduje okolo niektorých kamarátov, než poznamenal: „Duke je určite dnes večer spať úžasne!“

Pravda je – nie sme sa tak odlišní od našich psov. Rovnako ako majitelia psov v parku vedia, že cvičenie vedie k dobrému spánku u psov, anketa National Sleep Foundation 2013 našla dôležité vzťahy medzi cvičením a zdravým spánkom u ľudí. A rovnako ako naši štvornohí náprotivky, aj ľudia, ktorí počas dňa cvičili energicky počas dňa, si s väčšou pravdepodobnosťou užili dobrý spánok:

Sleep bol klasifikovaný ako „pomerne dobrý“ pre asi 60 percent ľudí, ktorí cvičili v porovnaní s iba 40 percentami ľudí, ktorí nevykonávali.

Spánok bol klasifikovaný ako „veľmi dobrý“ pre 25 percent tých, ktorí vykonávajú intenzívne cvičenie (ako je beh, cyklistika alebo plávanie), za 20 percent, ktoré robia mierne (ako je joga, tai chi a zdvíhanie hmotnosti) a iba 15 percent, ktoré robia iba 15 percent ľahké cvičenie (napríklad chôdza) alebo žiadne cvičenie.

Dve tretiny ľudí, ktorí dostávajú intenzívne cvičenie, uviedli, že sa dostanú na to, že sa dostanú na to, že sú potrebné, v porovnaní s polovicou tých, ktorí robia mierne alebo ľahké cvičenie, a iba jedna tretina tých, ktorí nevykonávajú.

Polovica z tých, ktorí sa nevykonávajú, hlásila, že sa prebudila v noci v porovnaní so 44 percentami, ktoré vykonávalo ľahké cvičenie, 40 percent vykonáva mierne cvičenie a 33 percent vykonávajú intenzívne cvičenie.

Prebudenie bez pocitu osvieženosti bolo hlásených 43 percent neexistencií, 26 percent svetelných cvičení, 20 percent s miernym cvičením a iba 17 percent s intenzívnym cvičením.

Polovica z tých, ktorí cvičili, hlásili, že ich spánok bol lepší v dňoch, keď cvičili, pričom lepší spánok sa zlepšil viac ako 60 percent v dňoch, keď sa uskutočnilo intenzívne cvičenie.

Cvičenie zlepšilo spánok, či sa to urobilo niekoľko hodín pred spaním alebo oveľa skôr v deň.

Takže si vezmite lekciu od Fido. Ak chcete dobrý nočný spánok, pridajte do svojho dňa cvičenie. Chôdza Fido, hodenie lopty alebo frisbee, užívanie dobrej hry prenasledovania na dvore, alebo spoločné plávanie môže byť presne to, čo doktor nariadil lepší nočný spánok. Pred začatím nového cvičebného programu sa vždy poraďte so svojím lekárom.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *