Čo vyžaduje, aby ste pochopili o oblačnoch očí v domácich miláčikoch

AddsThis, zdieľanie ButtonsShare do FacebookfacebookFeBookShare na TwittertwittertwitterShare to PinterestPinterestPareShare to MoreaddthismoRe8

Ako domáce zvieratá vek, nie je neobvyklé vidieť pokrok oblačných očí. Najtypickejšou príčinou toho u geriatrických zvierat je stav chápaný ako jadrová skleróza. Jedná sa o miernu degeneratívnu modifikáciu starnutia v proteíne šošoviek domácich miláčikov a často sa bude javiť ako zamračený vzhľad očí, najmä v priamom svetle. Našťastie väčšina zvierat, ktoré stanovujú jadrovú sklerózu, nevytvára žiadny druh značných vizuálnych zmien, ako aj liečba zvyčajne nie je potrebná.

Je to v rozpore s pokrokom katarakty šošovky, ktoré sa môžu ustanoviť predovšetkým samostatne alebo sekundárne k niektorým iným metabolickým ochorením, ako je napríklad diabetes mellitus u psa. Navrhuje sa, že úplné veterinárne vyšetrenie očí sa rozlišuje medzi jadrovou sklerózou a kataraktami. Väčšina domácich miláčikov, ktorí zriadia katarakty, bude stále robiť dobre vo svojom dome alebo známe prostredie, pretože domáce zvieratá budú kompenzovať svojimi ďalšími akútnymi zmyslami pri navigácii svojho okolia.

Napriek mnohým voľne predajným výrobkom sa nedošlo k vedecky preukázaným lokálnym lekárskym terapiám na zvrátenie zavedených katarakty. To ponecháva chirurgické ošetrenie ako jediná možnosť, ak je liečba zvolená. Rovnako je dôležité riešiť akýkoľvek typ základných zdravotných stavov, ako je cukrovka, a preto sa v domácich miláčikoch navrhuje úplná lekárska krv, ako aj spracovanie moču.

Ak zamračené oči ustanovujú akútne alebo náhle u domáceho maznáčika, môže to naznačovať zranenie alebo poškriabanie rohovky, čo je ochranným pokrytím oka. Nielenže sa môžu zdať zamračené, ale tiež môžu existovať rozmanité stupne opuchov, ako aj sčervenanie, výtok a citlivosť na svetlo. Toto sa chápe ako rohovkový vred, ako aj lekárska pohotovosť v týchto akútnych situáciách, ako aj preto sa navrhuje veterinárne hodnotenie ASAP.

Rovnako ako u ľudí, aj domáce zvieratá môžu tiež ustanoviť iné ochorenie očí, ktoré môžu viesť k vzhľadu zamračených očí, ako je glaukóm, ako aj zápal vnútorných častí očí chápaných ako uveitída. Domáce zvieratá môžu tiež vytvárať problémy v zadnej časti oka s rôznou chorobou sietnice. Kvôli mnohým možným spúšťačom zamračených očí u starnúcich živočíšnych spoločníkov je nevyhnutné mať včasné a úplné veterinárne oko, ako aj fyzické vyšetrenie, ktoré sa zaoberajú týmito mnohými budúcimi základnými spúšťacami oblačno oka Výber pre čo najlepší možný výsledok.

Oči

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *