Ako skontrolovať dôležité znaky mačky

Viete, ako skontrolovať dôležité znaky mačky? Viete, aká je normálna teplota, srdcová frekvencia mačky a rýchlosť dýchania? Pretože mačky sú majstrom pri skrývaní chorôb, je na mačkách, aby hľadali aj jemné zmeny. Poznanie bežných dôležitých významných príznakov mačky vám pomôže oveľa ľahšie identifikovať, či niečo môže byť v poriadku.

Teplota

Normálna telesná teplota u zdravej mačky je medzi 100 a 102,5 stupňami Fahrenheita. Najjednoduchší spôsob, ako skontrolovať teplotu vašej mačky, je s teplomerom pre uší. Ak sa chystáte vziať teplotu mačky s konvenčným skleneným teplomerom, nezabudnite mazať teplomer mazivom na báze vody a jemne ju vložte do konečníka svojej mačky. Nevkladajte to ešte viac ako asi jeden palec. Pretože konvenčný teplomer musí zostať najmenej dve minúty (alebo dovtedy, kým sa nezasiahne, ak používate digitálny), nie je to najjednoduchšie dokončiť s mnohými mačkami.

Dychová frekvencia

Normálna miera dýchania u zdravých mačiek je medzi 20 a 30 dychmi za minútu. Jednoducho spočítajte počet dychov po dobu 60 sekúnd. Prípadne môžete počítať aj dych za 15 sekúnd a vynásobte sa štyrmi, ale dostanete oveľa presnejšie čítanie, ak ho časovo celú minútu, pretože normálna rýchlosť dýchania je taká pomalá.

Tep srdca

Normálna srdcová frekvencia pre zdravú mačku je zahraničný 140 a 220 úderov za minútu. Srdcová frekvencia mačky bude na nízkej úrovni rozsahu. Cítite srdcový rytmus vašej mačky jednou rukou nad jeho ľavou stranou, hneď za jeho prednou nohou. Počítajte počet úderov na 15 sekúnd a vynásobte štyri.

Je dobré precvičiť si vitality vašej mačky, keď je uvoľnená. Týmto spôsobom budete vedieť, čo robiť, ak máte obavy. Ak niektorá z hodnôt je mimo normálneho rozsahu, kontaktujte svojho veterinárneho lekára.

Ingrid King

Obsah
Teplota
Dychová frekvencia
Tep srdca

Mohlo by sa vám páčiť:
Príznaky choroby u mačiek

Rozpoznávanie príznakov cukrovky u mačiek

Ako vykonať domácu kontrolu zdravia pre svoju mačku

«CatPods viacúčelové poškriabanie pod víťaz
James Bowen otvoriť Bob’s World Cat Café v Londýne »

8 komentárov k tomu, ako skontrolovať dôležité príznaky vašej mačky

Cathy Keisha hovorí:

28. februára 2015 o 19:47

Prichádza z leta Samba. Tw zvykla brať Chizzyho teplotu s teplomerom pod jeho pažbou, čo jej povedala veterinárová technika, aby jej povedala. Úžasné informácie o srdci a dýchacej miere.

Odpovedať

Mačiatka Blue hovorí:

28. februára 2015 o 16:44

Ďakujeme za tieto vynikajúce informácie. Jedinou hodnotou, o ktorej som vedel, bola teplota. Teraz som vyzbrojený ďalšími informáciami, ktoré mi môžu pomôcť dobre sa starať o svoje mačky.

Odpovedať

Mariodacat hovorí:

28. februára 2015 o 13:46

To všetko sme nevedeli a práve sme si prečítali letný blog, ktorý nás tu odkázal. Aký úžasný príspevok. Zarezervuje si to označenie. Ďakujeme za uverejnenie príspevku.

Odpovedať

Niekedy stádo mačky hovoríte:

23. februára 2015 o 21:28

Je úžasné vidieť všetko na jednom mieste. Vedel som o rýchlosti dýchania (Newton’s bol celý život nezvyčajne vysoký a sledujem to), ale nebol som si vedomý toho, že dokážem tak ľahko skontrolovať srdcový rytmus doma.

Odpovedať

Glogirly hovorí:

23. februára 2015 o 20:07

Verili by ste, že sme nevedeli, že pre domácich miláčikov existuje teplomer?! Môže to byť iba menič hry pre Katie, ktorá nie je fanúšikom hry „Where’s the Tephrometer“ na klinike Vet. ; )

A nevedeli sme, aké ľahké je skontrolovať Vitals … vďaka za úžasný príspevok a ako na to.

Odpovedať

Ingrid hovorí:

24. februára 2015 o 7:24

Teší ma, že tento príspevok bol cenný – najmä ak uľahčuje Katieho veterinára.

Odpovedať

Heather hovorí:

23. februára 2015 o 12:35

Teší ma, že ste to zverejnili s odkazom na uší teplomer !!!! Budem sa pozrieť na získanie jedného z nich!

Odpovedať

Kožušina všade hovorí:

23. februára 2015 o 7:19

Ďakujeme vám za dobrého ukazovateľa, ktorý pravidelne berú dôležité znaky našej mačky. Určite nám to môže pomôcť zistiť, kedy sa mačiatko necíti dobre. Zdieľam to so svojimi priateľmi na Facebooku.

Odpovedať

Zanechajte odpoveď Zrušiť odpoveď
Vaša e -mailová adresa nebude zverejnená. Požadované polia sú označené *
Komentár *
Názov *

E -mail *

Zanechaním komentára súhlasíte so zberom svojich údajov na tejto stránke podľa nášho
Zásady ochrany osobných údajov.
*

Informujte ma o následných komentároch prostredníctvom e-mailu. Môžete sa tiež prihlásiť na odber bez komentára.

Δ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *