Catalyst Connection: Natrvalo domy, ako aj trvalé zdravie a wellness pre mačky

Geniálny nový program od Rady Catalyst Council spája veterinárnych lekárov, útulkov a záchranných organizácií, aby sa uľahčilo objavovanie trvalo Keď sú vo svojich nových domovoch.

Veterinári, ako aj záchranné organizácie bežne fungujú nezávisle, ako aj každá dohoda s vlastnými jedinečnými ťažkosťami – zvyčajne na škodu extrémne zvierat, ktoré sa snažia pomôcť. Catalyst Council pracuje na podpore efektívnych partnerstiev medzi týmito organizáciami.

Mal som možnosť hovoriť s Jane Bruntom, DVM, výkonnou riaditeľkou rady Catalyst, ako aj majiteľom nemocnice Feline v Towson, o tomto dôležitom programe.

Čo viedlo k Catalyst Council, aby začala tento program?

Zatiaľ čo sme sa najprv zamerali na to, aby sme posudzovali porozumenie a akademické zdroje pre veterinárnych lekárov, ako aj majiteľov mačiek, od začiatku sme pochopili, že prístrešie okolie hrá funkciu základnej kameňa v celoživotnom zdraví a wellness, ako aj v blahobyte mačiek. Aby sme presne lepšie pochopili, ako môžu prístrešky a veterinárni lekári spolupracovať na pomoci mačkám, ako aj na informovanie svojich starostlivých lekárov, Catalyst vykonal štúdie, ktoré kontrolujú prístrešie veterinárne vzťahy. Zistili sme, že väčšina spojení má zdieľanú podporu, ako aj úctu, ako aj to, že by sme mohli urobiť viac tým, že pomáhame zlepšiť toto spojenie na regionálnej susedskej úrovni.

Aké sú ciele programu?

Úprimne povedané, pomáha mačkám online šťastným a zdravým životom. Máme značné údaje o zdraví mačiek*, ako aj s rutinnou starostlivosťou o zdravie a wellness, sa týmto problémom všetkých spoločníkov môže zabrániť, liečiť a/alebo spravovať. Napríklad:

Vo veku troch rokov má 70% kamarátových mačiek zubné ochorenie, ktoré vždy postupuje, ak sa nelieči

Od roku 2006 došlo k zvýšeniu stomatitídy 68,8%, agonizujúci zápal ďasien, ako aj prevalencia agonizujúcich zubných resorpčných lézií sa zvýšilo sedemnásťnásobne

Viac ako 40% všetkých mačiek (niektoré štúdie ukazujú viac) sú obézne alebo nadváha

Viac ako 1 z 10 mačiek vo veku desiatich rokov alebo staršie má ochorenie obličiek

11% mačiek vo veku desiatich rokov alebo starších má zamrznutí srdca.

Chceme tieto štatistiky vylepšiť začiatkom. Vďaka pripojeniu Catalyst Shelter pomáha osvojiteľovi zvoliť veterinárneho lekára, ktorého uvidia čoskoro po adopcii. Vybraný veterinár okamžite dostane z útulku zdravotné a wellness záznamy pre domáce zvieratá a potom pomáha rutine osvojiteľa bezplatné vyšetrenie, ako aj návyky, ako aj poradenstvo v oblasti domácej atmosféry. Každý chce, aby jeho nový chlpatý dobrý priateľ bol šťastný, zdravý a obohatený v jeho novom dome!

Prostredníctvom Catalyst Connection podporujeme trvalý cyklus adopcie… domov … zdravie. Prínosy útulkov, výhody pre osvojiteľov, výhody veterinárnych lekárov, prospech štvrtí. Rovnako ako predovšetkým prínosom pre domáce zvieratá. Och, rovnako ako necháme psy využívať presne ten istý program …

Aké sú najväčšie ťažkosti, ktorým čelíte?

Zmena presvedčenia ľudí o mačkách okrem toho, ako presne sa starajú o mačky. Mnoho ľudí tvrdí, že mačky sú nezávislé a nepotrebujú našu starostlivosť, že sa môžu postarať o seba, ako aj o to, že nevyžadujú zdravotnú starostlivosť. Zatiaľ čo si uvedomujú, že návštevníci mačiek rozumejú potrebám mačiek, väčšina ľudí, ako aj mnohých veterinárnych lekárov!- Požiadavka na to, aby sme sa dostali k programu, uznávajú, čo nám veda hovorí, ako aj postarať sa o tieto pozoruhodné bytosti, ktoré telefonujeme volaním mačiek.

Čo vás na práci na programe najviac baví?

Stretnutie, ako aj s toľkými rôznorodými a fascinujúcimi ľuďmi, ktorí chcú produkovať pozitívnu úpravu pre mačky, ako aj pre tých, ktorí im chcú ukázať v pozitívnom svetle a pomáhať im online šťastné, zdravé a obohatené životy. Všetkých deväť z nich.

Môžete zdieľať nejaké príbehy o úspechu?

Náš program bol nedávno uvedený v časopise Journal of American Veterinary Medical Association. Príbeh predstavuje úspešné programy v Delaware, Oregone a Ohio.

Čo môžu robiť opatrovníci mačiek, aby pomohli, aby tento program dosiahol úspešný?

Buďte súčasťou siete na podporu adopcie mačiek z útulkov, ako aj záchrany, ktoré pracujú s útulkami – najmä tých, ktoré sa už zúčastňujú na spolupráci v susedstve, ako je zdieľaná pestúnska starostlivosť.

Viac informácií o pripojení Catalyst nájdete v časti CatalystCouncil.org.

* Zdroj: Banfield, špecifikujte zdravie domácich miláčikov a wellness 2006-2016

Obrázok cez Catalyst Connection Backgader

Ingrid King

Obsah
Čo viedlo k Catalyst Council, aby začala tento program?
Aké sú ciele programu?
Aké sú najväčšie ťažkosti, ktorým čelíte?
Čo vás na práci na programe najviac baví?
Môžete zdieľať nejaké príbehy o úspechu?
Čo môžu robiť opatrovníci mačiek, aby pomohli, aby tento program dosiahol úspešný?

Vynull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *