Olovo v domácich psích hračkách

Poznámka: Toto je príspevok hosťa Stephanie Feldstein. Stephanie je autorkou knihy „Downward Dog“, román inšpirovaný jej zážitkom ako obhajkyňa Pitbull. Nedávno uviedla na trh individuálny tréning PUP, konzultáciu so správaním domácich miláčikov a domáceho výcviku pre domáce zvieratá.

V posledných rokoch sme mali veľa strachu s stiahnutím z potravín pre domáce zvieratá, ale prinajmenšom Správa potravín a liečiv vyna látky a sú pravdivo označené.

Ale čo všetky ostatné veci, ktoré mu váš domáci pes vkladá do úst?

Hračky pre psov sú naznačené, že sú žuvané a veľa ďalších výrobkov pre domáce zvieratá (ako aj topánky, detské hračky a iné ľudské veci) končí v ústach, či už prechádzajú fázami šteniat alebo požívajú domáci prach prostredníctvom pravidelného čuchania a lízanie.

V súčasnosti neexistujú žiadne normy, ktoré by regulovali produkty domácich miláčikov – ako sú vyrobené alebo čo v nich ide. Keď Ekologické centrum nedávno skontrolovalo stovky výrobkov pre domáce zvieratá, takmer polovica výrobkov mala zistiteľné úrovne jednej alebo oveľa nebezpečnejších chemikálií.

Podľa štandardov stanovených pre detské výrobky by niektoré z týchto položiek boli vytiahnuté z regálov kvôli vysokej úrovni olova.

Tieto výsledky testov – spolu s chemickým obsahom automobilov, detských výrobkov a doplnkov odevov – sa nachádzajú na stránkach HealtalStuff.org, kde môžete vyhľadať obľúbené hračky svojho psa alebo jeho posteľ a odporučiť výrobky na budúce testovanie, ak nie sú uvedené .

Ktoré hračky pre domáce zvieratá sú bezpečné?

Bohužiaľ nemôžete povedať len vyskúšaním lopty alebo goliera, alebo dokonca tým, že sa budete držať vyrobených v amerických štítkoch, či už má chemikálie alebo nie. Ak hráte Fetch s tenisovým loptičkou, ktorý sa dostal z obchodu s domácimi zvieratami namiesto športového obchodu, je možné, že vaša tenisová raketa je vystavená menšiemu oloveniu ako váš pes.

Je znepokojujúce, že chemikálie sa našli takmer v polovici výrobkov. To však naznačuje, že druhá polovica skontrolovala čistú, takže pri nakupovaní máte na výber.

Očakáva sa, že odvetvie domácich miláčikov bude v budúcom roku prekročiť 45 miliárd dolárov a neexistuje spôsob, ako by sa dalo otestovať všetko na policiach. Dobrou správou majiteľa domáceho maznáčika je, že na zabezpečenie našich domácich miláčikov môžete využiť svoju kúpnu silu na tlaku tvorcov a zákonodarcov. Nájdete ďalšie jednoduché nástroje, ktoré vám pomôžu hovoriť za svojich chlpatých rodinných príslušníkov na stránkach Action StrackerStuff.org.

Je pravda, že nevieme presne, čo tieto výsledky naznačujú pre zdravie našich domácich miláčikov. V tejto oblasti sa nevykonalo veľa výskumov. Ale keď sú k dispozícii bezpečné možnosti, prečo by sme sa rozhodli vystaviť naše rodinné domáce zvieratá a sami toxickými chemikáliami?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *