Ako sa starať o svojho seniorského zlatého retrievera

Tento príspevok môže pozostávať z pridružených odkazov. Od spoločností, ktoré zdôraznili v tomto príspevku, môžeme zarobiť peniaze alebo výrobky.
Zdá sa, že práve včera bol váš zlatý max skákacie šteniatko.
Uplynulo však 10 rokov a vidíte ho spomaľovať. Stále rád hrá. Ale už nie je tak poháňaný.
Nielen sa spomaľuje, ale zlatá tvár sa sťahuje biela, jeho oči sú zamračené a teraz ho nazývate hrudkovité. Áno, sú to určite znaky, že Max je teraz starším zlatým retrieverom.

Moderný pokrok vo veterinárnej starostlivosti a výžive psov viedol k tomu, že veľa psov žije dlhšie a zdravšie životy. Stále je však na nás, aby sme pre našich milovaných geriatrických psov dodali najlepšie zlaté roky.
V tomto článku prejdem niektoré veci, ktoré by som mal hľadať, aby som zistil, či váš domáci pes spomaľuje. A čo môžete urobiť, aby ste sa primerane starali o svoje zlaté a aby boli jeho staršie roky potešené a zdravé.
Ako dlho žijú Goldens?
V porovnaní s našou životnosťou je životnosť nášho psa krátka. Podľa klubu American Kennel Club majú zlatí retrieveri dĺžku života vo veku 10 až 12 rokov.

Pred rokmi, v sedemdesiatych rokoch, Golden Retrievers zvyčajne žili vo veku 16 alebo 17 rokov.
Bohužiaľ, veľa veterinárov dnes nazýva Golden Retrievers „retrieverov rakoviny“ z dôvodu vysokého výskytu rôznych foriem rakoviny v plemene.
Nadácia Morris dokonca vedie štúdiu s viac ako 3 000 zlatými, aby zistila, prečo zomierajú tak mladí.
Pred rokmi ľudia verili, že domáci maznáčik vo veku sedem rokov do každého ľudského roka. Porovnanie je oveľa zložitejšie ako toto.
Menšie psy, samozrejme, žijú normálne dlhšie ako väčšie psy. Väčší psi starnú rýchlejšie.
10-ročný zlatý je o ekvivalente 66-ročného človeka. A 12-ročný Golden je ekvivalentom 77-ročnej osoby.
Životnosť psa samozrejme závisí aj od jeho genetiky, životného prostredia, výživy, cvičenia a starostlivosti.
Takže nezúfajte, že sa váš stále hravý 10-ročný Golden blíži ku koncu. S úžasnou starostlivosťou môže vidieť veľa šťastnejších a zdravých rokov.

Augie, najstarší známy zlatý retriever, zomrel jeden mesiac od svojich dvadsiatich prvých narodenín!
Známky, že vaše zlaté starne starne
Existuje veľa správ o správaní a zdravotných znakoch, ktoré uvidíte ako váš milovaný zlatý vek.
Približne osem rokov vstupuje váš zlatý do jeho seniorských rokov.
Rovnako ako mnohí z nás, začne spomaľovať. Zúčastní sa menšieho počtu aktivít a bude spať viac.
Mnohé z nich sú iba normálne procesy starnutia. Iní si budú vyžadovať ďalšiu starostlivosť z našej strany, vrátane toho, že si vezme nášho domáceho psa na veterinárnu starostlivosť.
Ak máte pochybnosti, najmä pri náhlych zmenách v správaní alebo zdraví
Patria sem nasledujúce:
Spomalenie: Váš zlatý môže začať oveľa viac unavený počas alebo po účasti na aktivitách.
Tvrdé kĺby, artritída alebo ťažkosti s obchádzaním: Váš domáci pes môže byť pomalší, keď vykonáva normálne aktivity, ako napríklad vstávanie zo spánku, chôdze alebo hrania. Ak sa zdá byť chromý, je to zdravotný problém.
Cloudy Eyes: Zdá sa, že jeho predtým jasné jantárové oči majú opar.
Strata sluchu alebo zraku: Váš zlatý môže začať narážať do vecí alebo nepočúvať známe príkazy – a už viac neteží, keď otvoríte drsne vrece dobrôt. Môže mať kataraktu alebo šošovicu sklerózu (tvrdenie šošovky).
Prírastok na váhe: Niektoré staršie zlatá priberajú na váhe, pretože ich metabolizmy sa spomaľujú a pretože sú menej aktívne, ako bývali.
Problémy s pokožkou a kabátom: Keď vstupujú do svojich geriatrických rokov, veľa Goldensovho predtým nádherného kabátu už nemá svoj bývalý lesk. A ich pokožka môže tiež vyschnúť. Rany, ktoré sa nezdržiavajú, môžu byť zhubné.
Hromady a hrbole: Staršie Goldens môžu vyvinúť rôzne problémy. Niektoré môžu byť benígne mastné nádory, cysty, bradavice alebo iné benígne masy; Iní môžu byť malígny, vrátane niektorých mas, ktoré sa neliečia.
Zlý dych: Kvôli rôznym zdravotným problémom, vrátane zubných problémov, môže mať starší domáci pes zlý dych.
Senbility: Pet pes môže trpieť demenciou alebo psovou kognitívnou dysfunkciou, v ktorej môže zabudnúť na známe veci, javiť sa stratený alebo si nevedel o svojom okolí.
Úzkosť: Staršie zlaté sa môže v normálnych situáciách, keď bol predtým v poriadku.
Menšia tolerancia: Senior Golden Retriever sa môže stať menej tolerantným voči veciam, v ktorých sa predtým tešil, ako je hladovanie alebo pozornosť.
Šedú tvár a papuľa: Táto pekná červenkastá zlatá farba sa môže začať, málo, aby sa ujala belšej farby.
Strata kontroly a inkontinencie močového mechúra: Niektorí starší zlatá začnú mať nehody moču alebo výkalov. Svaly močového mechúra oslabujú, ako vek psov. Samice, ktoré sú v starnutí, sú oveľa náchylnejšie k inkontinencii moču. ale to môže tiež naznačovať zdravotný problém tnullnull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *