Tipy na bezpečnosť vianočného stromu pre mačky

AddsTis zdieľanie ButtonsShare na FacebookfacebookShare na TwittertwittertwitterShare na PinterestpinterestPinterestShare do Moreaddthismore10

Vďaka svojim šumivým svetlom, visiacim ozdobám a leziteľným vetvám je vianočný strom neodolateľný pre väčšinu mačiek, ale uvedomte si, že váš sviatočný strom predstavuje veľa nebezpečenstiev pre zvedavú mačku. Našťastie existujú jednoduché kroky, ktoré môžete podniknúť, aby ste zaistili, že vaša mačka zostane v bezpečí v tejto sviatočnej sezóne. Najlepšie spôsoby, ako chrániť svoju mačku a váš vianočný stromček, je umiestniť strom do miestnosti, ku ktorej vaša mačka nemá prístup. Ak to nie je možné alebo praktické, tu sú niekoľko tipov na bezpečnosť vianočného stromu:

Zaistite strom. Mačky milujú lezenie, takže sa uistite, že strom je v bezpečí a na mačku sa nezvoní. Strom by mal mať ťažkú ​​základňu, ktorá zostane pevne na svojom mieste, ak sa vaša mačka rozhodne škálovať strom. Môžete použiť stromovú sukňu na skrytie základne.

Vyhnite sa rozbiteľným ozdobám. Zlomené sklenené ozdoby môžu spôsobiť zranenie vašej mačky. Ak musíte použiť sklenené ozdoby, umiestnite ich vyššie na strom, kde je vaša mačka menej pravdepodobné, že sa dostane, a bezpečne ich pripevnite k stromu. Namiesto toho skúste zdobiť slávnostné luky alebo látku, drevo alebo plastové ozdoby.

Vynechajte pozlátko. Stuhy, pozlátka a šnúrka lákajú mačky a ak sa prehltnú, môžu spôsobiť nebezpečnú obštrukciu čreva.

Sledujte vianočné darčeky. Dary zdobené pod stromom sú magnet pre zvedavé mačky. Vyhnite sa zdobeniu stuhami a lukom, ktoré vaša mačka môže prehltnúť, a pod stromom nemiešajte darčeky jedlých pochúťok, kde ich môžu ľahko vyčesať zvedavými mačiatkami a prežúvaním.

Udržujte strom hydratovaný. Borovicové ihly sú toxické a ak sú požité, ostré ihly môžu prepichnúť črevá. Správne napojený strom bude mať menej ihličiek suchých borovíc padajúcich na zem a na cestu vašej mačky. Pravidelne sa zametá okolo stromu, aby ste zachytili všetky borovicové ihly, ktoré padajú. Aj keď je dôležité zalievať svoj vianočný stromček, uistite sa, že vaša mačka nepije vodu zo stromu, pretože borovicová miazga a akékoľvek chemikálie použité vo vode môžu byť pre vašu mačku toxické.

Buďte opatrní pri dovolenkových svetlách. Elektrické šnúry predstavujú vážne nebezpečenstvo pre domácich miláčikov, ktoré ich žuvajú. Dohliadajte na svoju mačku okolo dovolenkových svetiel a odpojte svetlá, keď nie ste doma. Zasahujte voľné elektrické drôty, takže je ťažšie žuť.

S trochou ďalšieho plánovania môžete mať vy a vaši mačkovité priatelia slávnostnú a bezpečnú dovolenkovú sezónu!

Prázdniny

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *