Efektívna kontrola blchových psov a mačiek

AddsTis THIGING ButtonsShare to FacebookfacebookShare na TwittertwittertwitterShare to PinterestpinterestPinterestShare do Moreaddthismore2

Mnoho efektívnych produktov na kontrolu blchov sa za posledných niekoľko desaťročí dostalo na trh a veterinárni lekári, ako aj majitelia domácich miláčikov sú často zmätení, ktoré sú najúčinnejšie. Zdá sa, že každých pár rokov vychádza nový blší liek a ponúka nadradenosť nad iným. Zároveň sa však veľa klientov môže sťažovať, že niektoré zo starších produktov nefungujú tak dobre, ako bývali. Existuje veľa podporných údajov publikovaných poprednými parazitológmi, ktoré naznačujú, že väčšina, ak nie všetky výrobky, je stále dosť účinná.

Najväčšie problémy, ktoré vidíme, keď zlyhá kontrola blchov, je s veterinármi, ktorí neučia klientov o viacnásobnej technike potrebnej na efektívnu kontrolu blchov. Medzi tieto kroky patrí nielen liečba vášho domáceho maznáčika, ale aj životné prostredie a dvor, ako aj dodržiavanie značiek produktov alebo veterinárnych pokynov. Kľúčovým pre efektívny dodržiavanie klientov je zaobchádzať so všetkými mačkami a psami, ktoré prichádzajú do kontaktu s vašimi vlastnými. Je tiež rozhodujúce rozpoznať komplexný a dlhý životný cyklus blch, ktorý zahŕňa viac stupňov z veľmi rezistentných vajíčok, lariev, kuklov a etáp pre dospelých.

Je rozhodujúce pre klientov, aby si uvedomili hodnotu pokračujúcej liečby blchami, najmä pri závažných zamoreniach blchových blchov, ktoré môžu často trvať až niekoľko mesiacov, kým bude zamorenie blchom pod kontrolou. Majitelia domácich miláčikov si musia byť vedomí toho, že vždy existujú potenciálne nové zdroje blch, vrátane túlavých mačiek alebo psov, a rôzne voľne žijúce zvieratá, ktoré dokážu vložiť vajcia do vonkajšieho alebo vnútorného prostredia.

Niektoré z oveľa efektívnejších lokálnych blchových ošetrení v mojich skúsenostiach zahŕňajú rovnaké lokálne výrobky, ktoré boli okolo najdlhšie, ako napríklad Frontline Plus, Advantage II a K9 Advantix II. Ak sa však prostredie nelieči, blšie vajcia sa môžu stále vyliahnúť a vyvíjať sa na larvy a dospelých. Preto je nevyhnutné zaobchádzať s vašim domovom a prostredím vášho domáceho maznáčika s blšími výrobkami, ako sú miestnosti Foggers, kobercové prášky a spreje na dvore.

Pre tých klientov, ktorí majú radi oveľa prirodzenejší prístup k kontrole blchov, to bude bezpochyby vyžadovať oveľa usilovnejšie a pretrvávajúce úsilie. Táto metóda sa môže pohybovať od pridávania čerstvého cesnaku alebo pivovarníckych kvasiniek až po diéty vašich domácich miláčikov alebo použitie rôznych výrobkov éterického oleja, ktoré sú teraz k dispozícii. Okrem toho oveľa prirodzenejšie produkty na reguláciu blší, ako je šampón Be Flea Free a Be Flea Spray, môžu tiež udržať blchy na uzde.

So ťažko zamorenými zvieratami často začínam svojich klientov dávkou orálnej capstar, ktorá v priebehu niekoľkých hodín zabije blchy dospelých. Capstar sa môže opakovať až raz denne, kým sa topické alebo perorálne výrobky nemajú možnosť nadobudnúť účinnosť. A pre majiteľov domácich miláčikov so šteniatkami alebo mačiatkami je Capstar obzvlášť prospešný pre tieto zvieratá, pretože sa môžu rýchlo stať anemickým pri závažnom zamorení blch.

Bez ohľadu na to, ktorá technika sa prijíma, je nevyhnutné riešiť problém blší z mnohostranného postoja a nezabudnúť, že sú konzistentné tým, že každý mesiac dávate všetkým zvieratám v domácom blších liekoch.

Flea a Tick

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *