Sú infekcie močových ciest typické u mačiek?

Add, zdieľanie ButtonsShare na FacebookfacebookShare na TwitterTwittertwitterShare to PinterestPinterestPiterestShare pre MoreaddthismoRe29

Zatiaľ čo mnohí majitelia mačiek možno počuli o mačkách s diagnostikovanou „predpokladanou“ infekciami močových ciest, reakcia na tento zdanlivo ľahký obavy je skutočne obrovská nie. Keď sa celkovo pozrieme na celkovo, najmä u mladších mačiek, výskyt skutočných bakteriálnych infekcií u mačiek je skutočne extrémne nízky, aj keď mačky majú v anamnéze krvavý moč, napätie, ako aj pravidelné výlety, ako aj mimo dosky, ktoré sa bežne vytvárajú Iba málo množstva moču. Napriek tomu mnohí veterinári v celej krajine rutinne, ako aj neprimerane predpisujú antibiotiká pre akýkoľvek typ mačacieho mačacieho prvku s náznakmi toho, čo sa oveľa presnejšie nazýva „zápal močových ciest“, lekársky chápaný ako urologický syndróm FUS alebo mačacích mačiek. Štúdie kultúry moču vykonané na mnohých z týchto mačiek v skutočnosti normálne ukázali, že baktérie sú zriedkavo zahrnuté do hlavného zápalu močových ciest u mačiek.

Zatiaľ čo zápal môže viesť k pokroku slizníc, kryštálov, ako aj v niektorých prípadoch kamene (ktoré môžu byť obzvlášť problematické u mužov), ako aj v niektorých prípadoch, čo vedie k mimoriadnym zablokovaniu močových ciest, baktérie sa zvyčajne neobjavujú ako hlavné Príčina na základe týchto štúdií o kultúre moču. Podľa mojej skúsenosti som zistil, že nadmerné predpisovanie antibiotík pre taký neinfekčný stav zvyčajne vedie k horším relapsom u zvierat, ktoré sú zraniteľné voči tejto chronickej relapsujúcej poruche, v niektorých prípadoch zvyšujú možnosť blokovania močových ciest. Napriek desaťročiam výskumného štúdia, ako aj rôznych liekov na lieky proti predpisovaniu brokovnice, ako sú antibiotiká amitriptylín, Sedatifikátory acidifikátorov močových ciest, ako sú buspar alebo diazepam, antispasmotické lieky, ako je starý krvný tlak fenoxybenzamín alebo silné narkotiká Výkonný liek Buprenex, okrem hormonálnej terapie progesterónovými zlúčeninami, nikdy nedošlo k žiadnemu druhu riadených štúdií, ktoré by ukázali, že akýkoľvek typ týchto rôznych hitov alebo slečnových terapií je štatisticky efektívny pri pomoci veľkej časti postihnutých mačiek.

Keď som išiel na prednášky poskytnuté poprednými veterinárnymi urológmi, bežne sa zasmiam, keď poznámka veterinárnemu publiku je taká, že v mnohých situáciách ľahké vzplanutie akútnych zápalov močových ciest u mačiek zvyčajne vymiznú samostatne v rámci 5-7 Dni, bez akéhokoľvek typu liečby! V skutočnosti sa vedci pozerali na mačky postihnuté týmto stavom, ktoré sú podobné ľudským ženám, s podmienkou, ktorý sa chápe ako intersticiálna cystitída, kde ako v mačacej medicíne, majú tradičné liečebné terapie zlé alebo nepreukázané výsledky s dlhodobými aj nekonzistentnými výsledkami.

Existuje však niekoľko krokov, ktoré môžete podniknúť, aby pomohli znížiť prvky nebezpečenstva pri pomoci ich mačacej mačke znížiť možnosť zostúpenia s týmto priťažujúcim stavom močových ciest. Veterinárni urológovia, ktorí skúmajú tento komplex porúch močových ciest u mačiek, bežne uvádzajú množstvo nebezpečných prvkov pre mačky pri stanovovaní mačacích chorôb s nižšími močovými traktmi. Mačky s nadváhou, ktoré sú iba v interiéri, ktoré dostávajú extrémne trochu cvičenie, ako aj na celej diéte na báze suchých uhľohydrátov, sú všetky nebezpečné prvky, ktoré zvyšujú možnosť stanovenia tohto stavu. Podľa mojej vlastnej skúsenosti som objavil zvieratá, ktoré sú nad očkované alebo očkované, rovnako ako početnými prvkami naraz, je oveľa pravdepodobnejšie, že vytvoria budúce problémy s močovými traktmi.

Mnoho základných krokov, ktoré môže opatrovník mačiek urobiť pri pomoci zníženia nebezpečenstva je pri kŕmení mokrého jedla alebo stravy na báze mäsa. Jeden z oveľa lepších prírodných priemyselných konzervovaných potravín, ako sú napríklad strážca domácich miláčikov, Wysong, Azmira, alebo vhodný domáci plán na báze mäsa, ktorý je v súlade s vyváženým receptom. Suché suché stravy na báze uhľohydrátov sa nikdy nepreukázalo, že znižuje nebezpečenstvo zubného kazu, ako aj úplne voľné kŕmenie suchým jedlom určite predisponuje k pokroku toho, čo sa nazýva alkalický moč, ako aj zvýšené nebezpečenstvo tvorby kryštálov, ako aj budúcich problémy. Takže je najlepšie kŕmiť mačky v stanovených časoch každý deň, ako aj neumožniť úplne voľný prístup k suchému jedlu celý deň. To tiež pomáha znížiť výskyt obezity v mačkách, ako aj jej riziká, vrátane cukrovky, pretože zníženie príjmu uhľohydrátov je nevyhnutné na udržanie nielen zdravia močových ciest, hoci dlhodobé zdravie a zdravie. Aj keď sú k dispozícii rôzne obchody s potravinami pre domáce zvieratá, ktoré sa snažia o svoje potraviny oveľa úspešnejšie ako iné, mnoho údajov o týchto potravinách pochádza od samotných výrobcov potravín pre domáce zvieratá, a nie od nezávislých výskumných pracovníkov.

Existujú niektoré prírodné doplnky, ktoré v niektorých prípadoch môžu pomôcť hAndle ACUTE VLASTNOSTI Močových ciest a/alebo pomáhajú v rámci preventívneho programu, aby sa predišlo relapsom. Doplnky glukozamínu, ako je COSEQUIN pre mačky, môžu pomôcť pri pokrytí výstelky močového mechúra, čím sa zvyšuje ochranné vplyvy výstelky močového mechúra proti zápalu močových ciest. UT Soft Chews for Cats má okrem brusnice dobrú synergickú skupinu komponentov vrátane antibakteriálnej manózy, ktorá pôsobí ako okysliace činidlo, ktoré pomáha predchádzať bakteriálnemu nadmernému rastu močového mechúra. Reliéf brusnice produktu zahŕňa koreň Oregon Grape Root, imunitné posilňovacie činidlo Echinacea purpurea, okrem vitamínu C, čo môže pomôcť zvýšiť obranu močových ciest proti zápalu močových ciest. Rovnako som objavil Tinkle Tonic, vyrobený Animal Essentials, fantastickú kombináciu západných bylín, ktoré môžu pomôcť rýchlo znížiť zápal u postihnutých mačiek.

Dodržiavaním niekoľkých návrhov, ako aj usmernenia, ako aj podniknutím krokov, ktoré nakoniec boli skutočne informovaní o podmienkach močových ciest v mačkách, môže pomôcť vlastníkom mačiek robiť dobre informované rozhodnutia o tom, či a/alebo presne ako na to liečiť ich mačky. Navyše môže tiež pomôcť s najvhodnejšími obavami požiadať veterinárneho lekára namiesto toho, aby súhlasil s nepreukázanými terapiami.

Infekcie moču

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *