Starostlivosť vo Westminsteri

od Mary Oquendo
5. mája 2017
Westminsterská psová show sa koná každý rok v polovici februára v New Yorku. Vždy sa mi páčilo ísť, najmä preto, že je to len výlet vlakom preč. Minulý rok som zatienil Leah Shirokoff, ako aj Finn. Keď som kráčal s oddychovým priestorom, uvedomil som si, že som pochopil polovicu groomerov z našich vlastných obchodných výstav. Niet pochýb o tom, že títo psi vyzerajú tak dobre!

Mackensie Murphy bola dostatočná na to, aby mi umožnila rozhovor s ňou.

Kedy ste si vybrali, že si sa chystáte byť groomer?

Mackensie: Nie som pozitívny, rozhodol som sa byť groomerom alebo ak si pre mňa vybrala moja mama (Jodi Murphy), ako aj jej rovesníci na trhu. Bol som pre svoju mamu pochválením, ako aj s označovaním konkurencie, ako aj psie show pred tým, ako som bol dokonca na strednej škole. Dokonca som sa pokúsil kúpať sa na regionálnom Petsmart, keď mi bolo 18, ako aj na vlastnú päsť. Rýchlo som si uvedomil, že starostlivosť bude pre mňa oveľa lepšia a oveľa potešujúcejšia, aj keď som sa ho snažil odmietnuť ako vzpurného dospievajúcich, aký som bol. V tom čase som mal ťažké časy s umeleckou inštitúciou a nemohol som objaviť žáner, ktorý pre mňa v tvare. Netrvalo dlho, kým som si uvedomil, že starostlivosť by vyplnila túto výklenku.
Reklama

Sme si celkom istí, že pre vás bola vybraná vaša profesia. Nezabúdám na to, že vaša mama vydala fotografiu psieho psieho psu, ktorú ste upravili na vlastnú päsť. Bola od teba taká šťastná. Takže nám povedzte o svojej kariére starostlivosti.

Mackensie: Moja profesionála starostlivosti bola skôr dobrodružstvom. Práve tu som začal upravovať v Cincinnati v štáte Ohio v regionálnych kozmetických salónoch. prísne zásadné domáce zvieratá. Po prehliadke mojej mamy vyšplhajú sa na rady s tímom ženícha USA, nakoniec som sa rozhodol, že je čas ideálne moje zručnosti. Začal som skúmať štúdiu v rámci niekoľkých našich legendy na trhu. Prosil som Karlu Addington – Smith, ako aj Diane Betalak o prácu. Sobotné noci som strávil s Judy Hudsonovou, ktorú pripisujem ratingu za svoju pracovnú etiku. Rovnako ako si nepamätáme nenahraditeľné lekcie o metóde uprostred našej kuchyne s mamou. Okrem toho som označil spolu s mnohými rôznymi chovateľmi, ako aj s psovníkmi na psích predstaveniach, ako by som mohol skutočne objaviť každé plemeno, ako aj vonku. V roku 2011 som skočil do zvuku súťaže a odvtedy som neprišiel na vzduch. Od toho prvého roku som sa umiestnil v prvej desiatke pre tím Groom Team USA. V roku 2016 som vytvoril cestovný tím tímu Groom Team USA, ktorý hodnotil číslo dva v krajine. V tom roku sme priniesli dom Striebornú medailu po porazení ďalších 21 krajín. Momentálne pracujem v NYC s pozoruhodnou klientelou, ktorá sa líši od show psov, domácich miláčikov, ako aj občasného klienta hviezd. Tento rok som robil semináre, ako aj workshopy, ako aj som bol vymenovaný za celosvetového veľvyslanca Andis. Som nadšený, že môžem zastupovať Spojené štáty americké v Belgicku na svetovej súťaži tento rok v októbri s Groom Team USA.

Veľa šťastia v Belgicku! Aký by bol štát doteraz vrcholom vašej profesie?

Mackensie: Prinášanie domu strieborná medaila z Talianska v našej svetovej súťaži bolo zďaleka vrcholom mojej kariéry. Nikdy som neveril, že budem stáť vedľa niekoľkých najlepších na svete na tomto turnaji. Byť súčasťou tohto tímu so ženami, ktoré zdieľajú presne rovnaké bláznivé nadšenie, aké mám, bolo niečo, na čo nikdy nezabudnem.

Ako ste sa dostali z tímu ženícha do Westminster?

Mackensie: Nemohol som tomu uveriť, keď som začal zaoberať otázkami pre Westminster spolu s mojím úspechom v súťažnom prsteň na trhu s starostlivosťou. Títo chovatelia, ako aj obsluha, ma chceli, aby som si pripravil niekoľko najlepších výherných psov v krajine. Bol som nad rámec lichotený a nadšený.

Neviem si predstaviť presne, aké zaujímavé by bolo ženích tu vo Westminsteri. Ako presne sa pripravujete na ukážku tejto objednávky?

Mackensie: Keď chápem, s ktorými psami sa zaoberám na show, prídem na to, ako dlho by každý trval, aby sa ženích v celom rozsahu. Potom požadujem porozumieť množstvu času na koordináciu každého psieho, aby bol zvuk pripravený v primeranom čase. Načasovanie je mimoriadne dôležité.

Zabalím tašku s každým, čo si dokážete predstaviť nástroj, ako aj produkt, ktorý by som mohol potenciálne potrebovať. S pomocou mojich pozoruhodných priateľov uspokojujeme každého psieho salónu v mojom kozmetickom salóne na Manhattane. Sú kúpané, vyfúknuté a získajú toho najdôležitejšieho ženícha, ktorý by som mohol potenciálne zvládnuť. Potom sú poslaní späť so svojimi psovodmi do svojich hotelov až, až kým sa skutočne nemusia položiť na móla a pripravení sa ukázať. S každým psom sa uspokojím pri ich nastavení asi 45 minút pred ich zvukovými časmi, aby som urobil akýkoľvek typ dotykov na poslednú chvíľu a pripravil sa. Moja spoľahlivá asistentka, ako aj skvelá priateľka, Anne Francisová, sa uistí, že ma udržuje sústredená a podľa harmonogramu, keď sa odrazíme od set, akoby sme pripravili niekoľko plemien pre svoje triedy. Keď bol každý psík upravený, pripravený a dokončenýMoje dňom starostlivosti sa ukázal na Piers a skončil. Máme asi pol hodiny prestoje pred skupinami, ako aj najlepších v výstave, ktorá sa začala v Madison Square Garden neskôr v noci.

Rozsah práce, ktorá sa týka pripravenia psov na predstavenie, ako je táto, je šialená. Nielen pre mňa, ale aj pre psovodov, chovateľov, asistentov, ako aj pre podporných manželov, ktorí sa snažia zostať mimo cesty. Sedenie v Madison Square Garden, keď sa celé miesto rozsvieti s fialovým aj zlatom, pozeráme sa z niekoľkých najkrajších psov na svete, robia to, čo milujú, a napriek tomu, že chápete, že ste jedným z mála, ktorí ich môžu prinútiť vyzerať Takto robí všetko, čo stojí za to.

Rozumiem, že máte budúce plány. Môžete ich zdieľať?

Mackensie: Za pár rokov by som chcel mať v súťaži kruh stále nohu, neverím, že som dosť pripravený na túto fázu vo svojej profesii úplne skončiť. Chcem ovplyvniť a informovať groomérov po celom svete v akejkoľvek metóde, ktorú môžem. Nikdy nechcem prestať objavovať a veľmi si vážim všetkých našich vedúcich predstaviteľov trhu, ktorí si našli čas na zdieľanie svojich odborných znalostí.

Bolo potešením pozrieť sa na svoju profesiu od času, keď ste boli títo vzpurní tínedžer po motivovaného, zodpovedného dospelého, ktorého ste sa stali. Som si istý, že hovorím za celý trh, keď presne uvádzam, ako sme šťastní z vás. ✂

Celkom

18

Akcie

18

0

0

0

0

Reklama

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *