Mentoring: Najlepší inštruktori sú stážisti

od Michelle Knowles
31. augusta 2019
Skutočne dlhujem svoje povolanie žene menom Phyllis Stansberry. Možno nechápete, kto to je, pretože nevyhrala žiadne ocenenia alebo nechodila na starostlivosť o expozíciu … alebo dokonca pochopiť, ako presne robiť, ako robiť psy. Napriek tomu je to nevyhnutná osoba, ktorá ma začala na ceste tam, kde som dnes.

Pani Phyllis mala malú, nepoškvrnenú, štyri styku v Southport, Indiana, ako aj vyvinula solídnu a spoľahlivú klientelu, ktorá zaplatila za hypotéku, dala jej dve deti na vysokú školu a nakoniec zaplatila za svoj odchod do dôchodku . Keď bola pri tom, tiež vycvičila niekoľko najlepších groomérov, ktorých som kedy poznal, dodávala im obchod a udržala ich zamestnanie, až kým nebol čas vstúpiť na svoje ďalšie dobrodružstvo.

Môžem mať na pamäti, že jej po ťažkom dni starostlivosti hovorím, že to bol pre mňa iba odrazový mostík, rovnako ako som sa nestretol navždy. Potom uviedla niečo, na čo nikdy nezabudnem: „Zaplaťte záujem o to, čo objavíte tu, ako aj to, čo vám psy hovoria, aby ste sa uistili, že sa môžete pripraviť na všetko, čo vám príde.“

Veril som v to, čo uviedla na týždeň, posadnutím toho, čo to znamená. Takže som naozaj začal platiť záujem každej jednej veci, ktorú urobila; Presne to, ako sa umyla, presne to, ako naliala svoje výrobky, presne to, ako hovorila so svojimi klientmi, ako aj presne to, ako zapojila psy, ako aj mačky, ktoré prišli do obchodu.
Reklama

Kúpal som si Huskyho, jedného z mojich prvých vôbec, a tiež mi povedala, aby som sa ubezpečil, že som ju opláchla úžasnou vodou, aby sa vlasy uvoľnili. Spýtal som sa jej, prečo to tak bolo, rovnako ako uviedla, že tomu naozaj nerozumiem, ale tomu tak je. Bez toho, aby jeden z nás vedel, obaja sme išli domov a preskúmali sme predmet a prišli sme s niekoľkými odpoveďami. Úžasné vodné výplaty pomáhajú zatvárať a vyhladiť kutikulu vlasov, ktorá ľahšie pomáha voľným hriadeľom z kabátu. Zasmiali sme sa, rovnako ako o našom dni.

Vždy ma potešilo, že nebola vystrašená robiť chyby alebo nič nerozumieť, pretože keď som ju pustil, pripustila by, že nechápem, ale bude pre mňa odpoveď, len čo by ju mohla objaviť. Nerobte chybu – odstránila očakávania o tom, aké moje úlohy boli, rovnako ako som očakával, že budem online, rovnako ako jej štandardy – ale nikdy nekričala alebo obviňovala, rovnako ako vždy bola pripravená pomôcť, ak to potrebujete.

Mám veľa ľudí za to, aby som bol vďačný za objavovania môjho obchodu, mnohí z nich mentori, z ktorých niekoľko z nich bolo len úryvok informácií, ktorý ma priviedol k ďalšej otázke, ako aj k veľkej časti z nich, ako aj k veľkej časti, ako aj k veľkej časti, ako aj k veľkej časti, ako aj k veľkej časti, ako aj k veľkej časti, ako aj k veľkej časti, ako aj k veľkej časti, ako aj k veľkej časti, ako aj k veľkej časti, ako aj ich, rovnako ako aj k veľkej časti, ako aj k veľkej časti. Stále sú študenti. Nikto vás nebude testovať ako praktikant, ktorý má hlad po informáciách, namáčajte toľko, koľko môžete poskytnúť, ako aj náročné na pochopenie vecí, ktoré ste ešte ani neverili. Mnohokrát som im musel povedať, že nemám odpoveď, ale uistite sa, že aj objavím jednu, ak sa ponúka, aby sa našlo.

Výučba, mentorstvo a učňovské vzdelávanie sú už dlho chrbtovou kosťou tohto trhu. V ten deň boli starostlivé inštitúcie len málo, avšak želanie žetmu zvierat bolo silné. Počul som, že kolegovia trúchajú nad pravdu, že pomoc nováčikom bola rovnako ťažká, ako aj páčia pracovníci so skúsenosťami. Aj keď je to potrebné na podnikanie, chápem tiež, že pri odmietnutí poskytnutia nováčikov pokus sa môže chýbať v drsnom diamante.

Mám politiku tri: Ak prejavia záujem, ukážte sa včas a poskytne mi to najlepšie, vždy im budem naďalej poskytovať šancu. Veľa ľudí na mňa využilo možnosti, ako som vyplatil, že to závisí od mnohýchkrát, ako môžem.

Čím viac učím, tým oveľa viac sa učím. Vždy budú existovať nové techniky, nové produkty a nové štýly, ktoré sa majú vyskúšať. Byť k dispozícii pre obavy praktikantov vám pomôže vidieť okolo vašich zakorenených presvedčení, ako aj rutiny a pomôže vám, aby ste sa skončili oveľa lepším inštruktorom pre ďalšiu skupinu čerstvých groomerov, nadšení, že absorbujú všetko, čo sa týka starostlivosti.

Mám veľa čo poďakovať vďaka svojej ceste k tomu, aby som sa stal profesionálom domácich miláčikov, ale skutočne to začalo s pani Phyllis. Rovnako ako si nikdy nepamätám zásadné veci, ktoré ma naučila; Niekoľko z týchto lekcií boli len životné lekcie. Láskavo na objavovanie a k dispozícii na úpravu otvorí dvere, ktorým ste nikdy nerozumeli, boli tam. Všetci sme študenti; Všetci sme tiež učitelia. Najlepší inštruktori sú tiež študenti.

Takže tu som, na rovnakom odrazovom kameni, v nádeji, že dokážem odovzdať to, čo chápem skôr, ako sa urobí môj čas. Poďakujte vám, pani Phyllis. ✂

Celkom

70

Akcie

70

0

0

0

0

Reklama

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *