Dajte svojmu domácemu psovi jediný príkaz

, urobím chybu, keď môj príkaz dám oveľa viackrát. Napríklad mu hovorím, aby sedel oveľa viackrát, ak to neurobí ideálne. Normálne je to niečo ako: „Sadnite si … sedieť!“

A potom sedí. To, čo robím, je trénovať ho, aby sedel na druhom (alebo treťom) príkaze, čo nie je to, čo chcem, aby urobil.

Psy sa učia z opakovania, takže ak sú zvyknutí počuť príkaz dvakrát alebo trikrát, budú v skutočnosti podmienené sedieť po tomto treťom príkaze. Namiesto toho, aby ste dali svojmu domácemu psovi možnosť, dajte ju do pozície sedenia, keď to prvýkrát poviete.

Psy, ktoré dostanú rovnaký príkaz znova a znova, sa naučia zanedbávať príkaz alebo si myslia, že je voliteľný. Nikdy som nedovolil, aby sa môj mutt dostal preč, keď mu to poviem. Počul som, že ľudia hovoria: „Môj domáci pes je tvrdohlavý,“ alebo „ona to jednoducho nechápe.“ Je oveľa pravdepodobnejšie, že sa domáci pes naučil, že je v poriadku nepočúvať.

Môžete trénovať svojho domáceho maznáčika, aby reagoval rýchlejšie tým, že jej nedáte príliš veľa času na reagovanie, keď pozná príkaz.

Napríklad, keď poviem Ace „Down“, dostal sa do rutiny pomalého skóre do polohy dole, nechal jeho zadok na sekundu, natiahol sa a potom si ľahol. Robí to vždy, pretože som to dovolil.

Aby som ho z toho zlomil, po tom, čo to poviem, vložím ho do polohy dole. Je lepšie mať domáceho maznáčika, ktorý rýchlo reaguje, a na to sa dá ľahko upraviť.

Pokúste sa robiť rýchle tréningové stretnutia, kde veľmi rýchlo odvaľujete päť alebo šesť príkazov.

Váš domáci pes bude mať úžasný čas a ukáže jej, že bude pozorne počúvať a rýchlo reagovať. Správajte sa ako váš domáci pes, ktorý vám práve vyhral milión dolárov, kedykoľvek to urobí príkazy ideálne, a budete mať rýchleho, poslušného psa. Len o nich nehovorte v rovnakom nákupe, kedykoľvek alebo váš domáci pes bude kondicionovaný, aby ich vždy robil v rovnakom poradí.

Súvisiaci článok: Prečo neopakujem príkazy svojmu psovi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *