Čierne nemecké pastierské šteniatka – Sprievodca týmto neobvyklým plemenom

toto publikovanie môže obsahovať pridružené odkazy. Môžeme zarobiť peniaze alebo výrobky z podnikania uvedeného v tomto príspevku.
Čierny nemecký ovčiak je nezvyčajný, ako aj mimoriadne vyhľadávaný rozsah základného nemeckého plemena psa Shepherd.
Aj keď existuje niekoľko farebných variácií GSD, čierne nemecké pastierské šteniatka sú jedným z najvýznamnejších vďaka svojim elegantným, pekným kabátom.
Farba čiernej, ktorá poskytuje týmto psom ich veľkolepý vzhľad, je výsledkom prirodzene recesívneho génu.

To znamená, že čierni nemeckí pastieri prirodzene existovali dosť času, sú však oveľa zriedkavejšie ako ich čierne, ako aj opálené náprotivky.
Keď sú čierni nemeckí pastieri správne socializované od mladého veku, robia úžasných spoločníkov a vynikajúcich strážnych psov. Nie sú však pre každého! Tieto veľké doggy sú najlepšie vhodné pre skúsených majiteľov s veľkými domami a oplotenými dvormi.
Ak hľadáte pekného kamaráta, ktorý sa môže zdvojnásobiť ako strážny pes, čierny nemecký ovčiak je skvelá voľba! Pokračujte v čítaní a objavte viac o tomto neobvyklom rozsahu a vyberte si, či je to pre vás ten správny ps.

Prehľad plemena Čierneho nemeckého ovčiaka
Veľkosť – vysoká 22 až 26 palcov; hodnotí od 50 do 90 libier
Kabát – hustý, priamo alebo zvlnený dvojitý kabát; čierna farba
Odstraňovanie – ťažké vylučovanie
Životnosť – 9 až 13 rokov
Trénovateľnosť – mimoriadne trénovateľné
Aktivita – mimoriadne energická; potrebuje približne jednu hodinu cvičenia každý deň
Najlepšie pre – skúsených majiteľov, domácnosti s deťmi, domy s oplotenými dvormi

Čo je to úplne čierno nemecké pastierské šteňa?
Čierne nemecké pastieri sú farebnou variáciou základného nemeckého ovčiaka. Aj keď môžu vyzerať úplne inak, títo psi sú presne rovnakým plemenom, ako aj čierny rozsah je uznávaný v oficiálnom štandarde GSD.

Zatiaľ čo čistokrvné čierne nemecké pastierské šteniatka môžu zápasiť s psami, často sa prehliadajú v prospech tradičného čierneho a hnedého vzhľadu.
To neznamená, že čierni nemecká pastieri sú chudobní v súťažiach. Je pravdepodobnejšie, že farebné schémy čiernych, ako aj opálených, ako aj sobotníkových farebných schém sú iba synonymom štandardu nemeckého oveného plemena.
História čierneho nemeckého pastiera
Nemecké plemeno pastiera pôvodne založili v roku 1899 kapitán Max Von Stephanitz, ktorý chcel vyrobiť konečného pasenia psa. Títo psi boli neskôr využívané ozbrojenými silami ako poslovia, strážcovia, strážcovia, dodávateľské nosiče a záchranári.
Zatiaľ čo čierna aj Tan je pre väčšinu ľudí hlavným nemeckým ovčiakom, čierne GSD existovali spolu s nimi od vývoja plemena a sú iba inou farebnou variáciou presne toho istého plemena.
Čierny nemecký ovčiak
Čierne nemeckí pastieri vyzerajú veľmi ako základní nemecký ovčiak. Majú všetky presne rovnaké fyzické vlastnosti a majú tradičný vzhľad plemena s niekoľkými malými rozdielmi.

Čierni pastieri majú tendenciu byť o niečo väčšie ako typické GSD, a väčšina z nich má rovnejšiu chrbát.
Pokiaľ ide o funkcie, môžete očakávať, že vaše čierne nemecké pastierské šteniatko bude mať jasnú hlavu, nasmerované uši, dlhý ňufák, mandľové hnedé oči, ako aj čierny nos.
Pokiaľ ide o ich všeobecný vzhľad, tu je to, čo ešte môžete očakávať:
Veľkosť
Čierne nemeckí pastieri sú veľkí, silní a dobre pohltení psi. Samce sú zvyčajne okolo 24 až 26 palcov vysoké pri vädnutí a hodnotia sa medzi 65, ako aj 90 libier.
Ženy sú vo všeobecnosti menšie a stáť medzi 22 a vysokými 24 palcami a vyhodnocujú od 50 do 75 libier.
Farba
Podľa štandardu plemena sa nemecký pastiersky pes líši vo farbe, ako aj väčšina farieb je prípustná. Typický GSD môže byť čierny, ako aj hnedý, čierny, sobota, sivý, červený, ako aj čierny alebo dokonca čierny, ako aj striebro.

V nemeckých ovčiakach sú čierne plášte vyvolané recesívnym génom. To znamená, že šteniatko musí zdediť dve kópie recesívneho génu (od oboch mamičiek aj otca), aby malo čierny kabát.
Napríklad, ak sprevádzate dvoch Sable German Shepherds, ktorí prinášajú tento recesívny gén, štvrtina ich šteniatok bude mať čierny kabát.
Ak však chystáte čierneho nemeckého ovčiaka so psom Sable, ktorý prináša gén, približne polovica ich podstielku bude čierna.
Chov dvoch čiernych nemeckých ovčiakov je jedinou zaručenou metódou na vytvorenie vrhu úplne čiernych šteniat.
Majte na pamäti, že všetky nemecké pastierské šteniatka upravujú farbu, keď rastú.
Ak hľadáte úplne čierne nemecké pastierské šteňa, nekupujte Pnullnullnull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *