Domáce zvieratá sú dobré pre vaše zdravie – vedenie to dokazuje

AddsTis, zdieľanie ButtonsShare do FacebookfacebookFookShare na TwitterTwittertwitterShare to PinterestPinterestPirestShare do MoreaddthismoRe6

Keď mám drsný deň, chýbajú zmiznutých blízkych alebo sa cítim ohromený tesnými termínmi, vytiahnem najlepší predpis na zdvíhanie nálady a ducha-pár dobre využívaných vodít pre domáceho maznáčika, ktorý ma a moje šteniatka vezme za Romp v lese. Ako lekár som vzal tento objav sily našich rodinných domácich miláčikov na zdravie na ďalšiu úroveň, zdieľal som svoje psy s pacientmi so zdravotníckym zariadením, študentmi základných škôl, ktorí sa snažia čítať, vysokoškolskí študenti sa napĺňajú na finále a seniori žijúci v ošetrovateľstve domy. Deň na konci vodítka terapeutického psa je dôkazom, že mi potrebujem ukázať liečivú silu vrtiacich chvostov.

Možno ma presvedčili hodiny strávené užívaním svojich psov, ktoré prinášajú úsmevy, dobré spomienky a úľavu od bolesti ostatným, ale iní nemusia byť tak ľahko presvedčení. Našťastie vedci študujú účinky trávenia času s priateľským miláčikom v mnohých experimentoch. Mnoho štúdií skúmalo účinky krátkych návštev, ktoré pretrvávajú približne 10-15 minút. Tu je zhrnutie výsledkov:

Potom, čo strávili asi 10 minút s priateľským domácim miláčikom, ľudia hlásia pocit pokoja a šťastnejší. Testy merajúce hladiny hormónov úzkosti v krvi, ako je kortizol a oxytocín, vykazujú významné zlepšenie chemikálií úzkosti.

Po tom, čo ľudia strávili asi 10 minút priateľským domácim miláčikom, ľudia uvádzajú výrazné zníženie úrovne bolesti. Krvné testy potvrdzujú, že toto zníženie bolesti je skutočné, čo vykazuje významné zvýšenie hladín endorfínu, prirodzeného zmierňovača bolesti v tele.

Návštevy priateľských psov minimalizujú krvný tlak a iné markery srdcovej úzkosti u ľudí so srdcovými chorobami. Štúdie tiež ukazujú oveľa úspešnejšie srdcové rehabilitácie pre jednotlivcov, ktorí žijú so psom domácich miláčikov.

Tieto výsledky pomáhajú ukazujú, že ľudia sa cítia nielen lepšie po tom, čo trávili čas s priateľským domácim miláčikom, ich telo je v skutočnosti zdravšie.

Takže keď sa pozriete na tú roztomilú chmýří loptičku, ktorá sa odkladá pod stoličkou a pýtate sa, čo pre vás dnes urobil, pamätajte – chorá chvosty majú liečivú silu. Veda to dokazuje!

zdravotné prínosy domácich miláčikov

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *