Doplnkové/vzrušenie močenia u psov

AddTis, zdieľanie ButtonsShare na FacebookfacebookShare na TwitterTwittertwitterShare to PinterestpinterestPinterestShare do MoreaddThismore

Jedným z najhorších problémov správania, ktoré sa u psov objavujú, je poddajná alebo močenie na potešenie. Tieto nevzhľadné návyky sa mnohé bežne bežne vyskytujú, keď kamaráti alebo cudzinci nadmerne pozdravia domácich miláčikov, alebo sa naklonia a/alebo siahajú po úzkostranných domácich miláčikoch, ktorí bežne reagujú tým, že sa prevrátia na chrbte a/alebo driblingové močenie. Mnohé z nich sú uši zvieratá pripnuté späť a/alebo ich chvosty sa vrčia s hlavami, ktoré sú nízko v poddajnom držaní tela.

Najlepší spôsob, ako tomu zabrániť, je to, že sa z diaľky dostane na úroveň domáceho maznáčika a dosiahne ruku, čo umožňuje domácemu miláčikovi pomaly sa pohybovať smerom k natiahnutej ruke. Týmto spôsobom môže domáce zviera najprv čuchať neohrozujúcou rukou, ako aj nakoniec môže byť hlava domáceho maznáčika starostlivo hladená. Keď sa k nemu priblížime takým spôsobom, môže sa s týmto nechceným správaním zaobchádzať s mnohými zvieratami s podriadeným močením.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *