Je pre vášho domáceho maznáčika lepšie konzervované alebo suché jedlo?

Add, zdieľanie ButtonsShare na FacebookfacebookShare na TwitterTwittertwitterShare to PinterestpinterestPinterestShare pre MoreaddthismoRe2

Jednou z oveľa bežnejších otázok týkajúcich sa stravy je, či je konzervované alebo suché jedlo lepšie nakŕmiť našich domácich miláčikov. Mnohí ľudia majú pocit, že kŕmenie suchého domáceho maznáčika je vhodné pre zuby a pomáha udržiavať zuby čistenie z kameňa a baktérií. Neexistujú však žiadne vedecké údaje, ktoré by podporovali užitočný účinok kŕmenia suchých potravín na zdravie zubov. V skutočnosti môže vysoký uhľohydrát mnohých suchých potravín často viesť k zvýšeniu výskytu zubného rozkladu, ako aj k získaniu hmotnosti a prípadne choroby, ako je cukrovka.

Prírodné konzervované jedlo môže byť často vyváženou voľbou pre mnohé domáce zvieratá, najmä mačky, pre ktoré odporúčam kŕmenie prevažne mokrých potravín iba diéty. Kvalita prísad, ako aj prítomnosť prírodných konzervačných látok je oveľa dôležitejšia ako to, či je typ formulácie v mnohých prípadoch suchý alebo mokrý pri rozhodovaní o najlepšej strave pre našich spoločníkov pre domáce zvieratá.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *