Loose-Leash Walking: Dni 11-15

z automobilu do psieho parku je náročnou oblasťou pre mnohých psov chodiť po voľnom vodítku.

Ace (nie je na obrázku) a ja som dnes išiel do 45. psieho parku na ulici vo Fargo, aby som precvičil niektoré na päte a mimo vodítka. V parku neboli žiadni ďalší psi, takže to bol ideálny čas pre Ace a ja som precvičil.

Rovnako ako mnoho psov, aj Ace je zvyčajne v nadšenom režime predtým, ako sa dokonca dostaneme z automobilu v psom parku.

Vždy sa uistím, že je nezvinený skôr, ako som ho nechal vyskočiť. Z toho vyplýva, že sedí a čaká, kým nepoviem „ok.“ Už nikdy nevypadá z automobilu. Ale keď zvykol, dal som ho najlepšie späť a nechal som ho vyskočiť za moje podmienky.

Mutt veľmi dobre prešiel z automobilu k bráne. Mal som jeho obojok sýtiča, ale nebolo to naozaj potrebné. Zložil som jeho vodítko a my sme cvičili mimo vodítka na päte približne na ďalších 20 minút. Uistil som sa, že som chodil náhodne, odbočil som do neho a preč od neho a prechádzal sa po tenisových loptičkách.

Psci park je pre eso úžasným miestom, pretože všade sú tenisové loptičky.

Dostane dvojitú výzvu, pretože sa očakáva, že opustí tenisové loptičky a na päte. Jedna vec, ktorú som zistil o posadnutosti tenisovej lopty Ace, je to, že keď sme v pracovnom režime, nechá ich na pokoji. Keď nepracujeme, ľahko sa stane na čokoľvek.

Pokiaľ ide o voľnú vodítku, Ace sa darí veľmi dobre. Jediná vec, ktorá ho dnes rozptýlila, bol odpadok rozptýlený všade.

Zdá sa, že papier, plastové fľaše a ďalšie kúsky odpadu sú plné lákavých vôní. Od Ace trvalo veľa zamerania, aby sme opustili odpadky na pokoji.

Naozaj, jediný čas, keď ma Mutt ignoruje, ak sa rozhodne, že musí ísť do toalety a nemôže čakať. Myslím, že som ho neúmyselne vyškolil, že sa môže zastaviť a ísť do toalety, kedykoľvek chce, pokiaľ je to v tráve. Ale niekedy je to skutočne nepríjemné.

Jediným spôsobom, ako to viem, je to, aby som sa ubezpečil, že mu dávam čas na to, aby som pokračoval v mojich podmienkach, takže pre neho nebude problémom urobiť si vlastné „zastávky“. Mimochodom, keď je psík na prednisone, musí čúrať každú hodinu! chudobné eso.

Aj keď naša prechádzka bola dnes v mnohých polhodinách, Ace sa vrátila domov a havarovala oveľa ťažšie, ako keď sa rozhodneme pre dlhšiu prechádzku v našom susedstve. To len ukazuje, aké dôležité sú mentálne výzvy pre psov.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *